İçeriğe Yönlendir

Fiesta Kış Lastiği

Eray Taskın

Recommended Posts

Eray Taskın

Arkadaşlar merhaba. Bir ay önce ilk arabamızı aldık. 2010 Fiesta TDCI. Lastik konusunda hiç bir fikrim yok. Lastik markalarında bütün konuları okumaya çalıştım ancak karar veremiyorum. Gaziantep de oturuyorum. Sürekli kar olmaz arada yağar o da çok kalmaz zaten ama buzlanma tehlikesi sürekli vardır. Rica etsem bana yardımcı olur musunuz ?  :flowers:

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Lastik konusunda çok yerde çokça fikir ve öneri duyarsanız. Bütçenize uygun bilenen marka lastiklerden birini tercih edin.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

çok fazla buzlanma olmuyorsa sıfır bi yazlık lastik işinizi görür

tavsiyem yazlık continental premiumcontach5

kıslık olarak : nokian d4   (195-50-r15, 180lira olması lazım)

Yeni yaz lastiği karda da gayet başarılı. Fakat lastikler kış sonunda çöpe atılacak kıvama geliyor. En kötü kış lastiği , en iyi yaz lastiğinden iyidir kış mevsiminde. 

Yorum bağlantısı
Tamer Akkan

çok fazla buzlanma olmuyorsa sıfır bi yazlık lastik işinizi görür

tavsiyem yazlık continental premiumcontach5

kıslık olarak : nokian d4   (195-50-r15, 180lira olması lazım)

+1 nokian d3 şuan hepsiburada.com da 170 civarı işinizi çok iyi görür.

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Yeni Desen - Continental TS860. İlk testlerde gayet iyi sonuç vermiş, TS850'de iyi bir lastikti, daha da geliştirilmiş olduğu söyleniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Taskın
(düzenlendi)

Herkese mesajı için çok teşekkür ederim. 

+1 nokian d3 şuan hepsiburada.com da 170 civarı işinizi çok iyi görür.

Tamer hocam bende d3 alacak gibiyim. 4 mevsim lastikleri araştırıyorum. Koray hocamın dediği lastiği şimdi araştıracağım.

Burak hocam TS860 bütçemi biraz zorlar gibi.

tarihinde Eray Taskın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Taskın

Bir şey daha, lastik ebatları 185/55-r 15 82 v. Ebatını değiştirmeme gerek var mı? Aynı ebatlarda alayım mı?

Yorum bağlantısı
Eray Taskın

Burada bir başlığı okurken yol tutuşu açısından lastik genişliğini bir ebat büyük almaktan bahseden bir başlık okumuştum o açıdan sordum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Burada bir başlığı okurken yol tutuşu açısından lastik genişliğini bir ebat büyük almaktan bahseden bir başlık okumuştum o açıdan sordum.

Ebat değişimine gerek yoktur yaz kış aynı.
Yorum bağlantısı
Eray Taskın
(düzenlendi)

http://i.hizliresim.com/LZEQVj.jpg

Kapı da bu ebat yazıyor. Ancak arabanın üstünde belirttiğim ebatlar var. Hangisini alayım. Bir lastik alamadım gitti. Jantlar 15''

tarihinde Eray Taskın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Orada bir ebat daha yazıyor. Hangisini almalıyım.

Orjinali yukaridaki ebat onlar uyumlu olan jantların listesi.
Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Ben nokian wr d3 aldım 195 50 r15 çok memnunum fiyatı da orta 170 tl indirimden almıştım

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Orada bir ebat daha yazıyor. Hangisini almalıyım.

ben yazlık 195 45 r16 kullanıyorum kışlıklarım ise sac jantla kullandığım 175 65 r14 bu ebat fiesta ebatıdır düşünürseniz eğer kuzenimin eski aracından kalma saclarıyla kışlık lassa lastikleri mevcut iyi durumda telefonunu falan verebilirim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kemal Akkan

Arkadaslar bende 2013 fiesta 1.5 tcdi titanium arac var.Denk geldi 185 65 15 kislik pirelli taktim uygunmudur normalde uzerinde 195 50 15 yazliklar var

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lassa snoways 3 iyi yol tutuyor, karda çamurda çok iyi, fakat tüketimi çok arttırdı, rahatça 5, 5,5 yakan araç 6nın zor altına indi, ses çok fazla değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Kemal Akkan yazdı:

Arkadaslar bende 2013 fiesta 1.5 tcdi titanium arac var.Denk geldi 185 65 15 kislik pirelli taktim uygunmudur normalde uzerinde 195 50 15 yazliklar var

takılır kış için iyi de olur

Yorum bağlantısı
Kemal Akkan

Arkadaslar bende 185 65 15 kis lastigi taktim sikinti olurmu.....

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
On 24.01.2017 at 21:31, Çağlar Bayur yazdı:

takılır kış için iyi de olur

23 dakika önce, Kemal Akkan yazdı:

Arkadaslar bende 185 65 15 kis lastigi taktim sikinti olurmu.....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...