İçeriğe Yönlendir

Transit Courier - Kışın Yakıt Tüketimi

Sabahattin Görgülü

Recommended Posts

1.6 tdci 95 lik kurye de normal kullanımda 6 litre üzeri fazla demektir, ya çok agresif kullanım ya yakıt yada motor kaynaklı sıkıntı vardır, 2,5 senedir hergün kullanıyorum şuanda 46.000 km oldu bugüne kadar 5.9 üzerini hiç görmedim, kısa mesafede sıfırlayıp gördüğünüz değerleri dikkate almayın uzun dönem ortalaması kaç o önemli.

Yorum bağlantısı
Ahmet Köy
On 17.02.2017 at 13:05, Doğuş Bağ yazdı:

1.6 tdci 95 lik kurye de normal kullanımda 6 litre üzeri fazla demektir, ya çok agresif kullanım ya yakıt yada motor kaynaklı sıkıntı vardır, 2,5 senedir hergün kullanıyorum şuanda 46.000 km oldu bugüne kadar 5.9 üzerini hiç görmedim, kısa mesafede sıfırlayıp gördüğünüz değerleri dikkate almayın uzun dönem ortalaması kaç o önemli.

mesela bir depo doldurup bütün değerler sıfırlanınca mı yoksa 3-5 ay sıfırlamayıpta alınan değerlerimi dikkate almak lazım.

Yorum bağlantısı
Bir saat önce, Ahmet Köy yazdı:

mesela bir depo doldurup bütün değerler sıfırlanınca mı yoksa 3-5 ay sıfırlamayıpta alınan değerlerimi dikkate almak lazım.

yol bilgisayarını sıfırladıktan sonra girdiğiniz trafiğe göre yol bilgisayarındaki ortalamanız değişir ona itimat etmeyin en sağlıklısı depo ölçümüdür, bugüne kadar birçok defa kuryede depo ölçümü yaptım max 6 litre cıktı 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Küçük

Mart ayi itibari ile ortalamam 6.0lt yakit daima shell motor yagi ve filtreler yeni.

Lastikler kislik...

Yorum bağlantısı
Misafir
12 saat önce, Fatih Küçük yazdı:

Mart ayi itibari ile ortalamam 6.0lt yakit daima shell motor yagi ve filtreler yeni.

Lastikler kislik...

İstanbul içi kışlık lastikler ile gayet iyi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...