İçeriğe Yönlendir

İnternetten Ödediğim Trafik Cezası Hala Sistemde Görünüyor.

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Arkadaşlar çorum osmancık mağduru olarak seri şekilde adresime trafik cezaları gelmişti. Ben de indirim fırsatından yararlanmak için internet vergi dairesinden beyanlı şekilde bu 4 cezayı ödedim. Şimdi araç muayenesi için randevu almaya çalışırken bana ödenmemiş borcunuz var şeklinde uyarı verdi. E-devletten kontrol ettiğimde 2 tane cezanın hala ödenmemiş şeklinde olduğunu gördüm. Üstelik gecikme cezası tahakkuk edilmiş.

Elimde internet vergi dairesinden aldığım makbuzlar yok ama kredi kartı ekstreleri var. Bu ekstreler ile vergi dairesine gitsem bu borçları düşürebilir miyim?

Aklıma takılan kısım ekstrede sadece ödeme tarihi ve saati var. Ne ceza makbuzu numarası ne de başka bir şey var.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

internet vergi dairesinde tahsilatlar kısmına bakın. Orada tahsilatlar görünüyor mu?

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

internet vergi dairesinde tahsilatlar kısmına bakın. Orada tahsilatlar görünüyor mu?

Yok abi görünse zaten sisteme düşerlerdi ödendi şeklinde.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Kredi kartının slipiyle vergi dairesine basvurun bence..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ödeme esnasında bir hata yapıldıysa para havuzda bekliyor olabilir. En garanti vergi dairesine gidip kontrol ettirmek.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar çorum osmancık mağduru olarak seri şekilde adresime trafik cezaları gelmişti. Ben de indirim fırsatından yararlanmak için internet vergi dairesinden beyanlı şekilde bu 4 cezayı ödedim. Şimdi araç muayenesi için randevu almaya çalışırken bana ödenmemiş borcunuz var şeklinde uyarı verdi. E-devletten kontrol ettiğimde 2 tane cezanın hala ödenmemiş şeklinde olduğunu gördüm. Üstelik gecikme cezası tahakkuk edilmiş.

Elimde internet vergi dairesinden aldığım makbuzlar yok ama kredi kartı ekstreleri var. Bu ekstreler ile vergi dairesine gitsem bu borçları düşürebilir miyim?

Aklıma takılan kısım ekstrede sadece ödeme tarihi ve saati var. Ne ceza makbuzu numarası ne de başka bir şey var.  

2 tane ceza var diyorsunuz ya bunun seri numaraları yok mu ? Vergi dairesini arayıp beyan ile ödedim diyebilirsiniz. Zaten bildiğim kadarıyla beyan ile öderken seri sıra no su olmadan ödeme olmuyor ? Vergi dairesi görür ödemelerinizi düzeltirler.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

bende de var öle bir sorun. hatta cezada bile lakin ben hata yapmışım aracın plakasının son 1 numarası yanlış 1 aydır .uğraşıyorum pöfff 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ekstere olmaz diye biliyorum, internet bankacılığı kullanıyorsanız yaptığınız işlemin dekontu olur, onu çıktı alıp vergi dairesine giderseniz sorun hallolur. Başıma 1-2 kez geldi biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Ekstere olmaz diye biliyorum, internet bankacılığı kullanıyorsanız yaptığınız işlemin dekontu olur, onu çıktı alıp vergi dairesine giderseniz sorun hallolur. Başıma 1-2 kez geldi biliyorum.

İnternet bankacılığından beyanlı ödeme yapılamıyor. İnternet vergi dairesinden beyanlı ödeme yaptım. O şekild eödeme yapınca son adımda biz makbuz veriyor kaydedin diye ama onu bulamıyorum.

2 tane ceza var diyorsunuz ya bunun seri numaraları yok mu ? Vergi dairesini arayıp beyan ile ödedim diyebilirsiniz. Zaten bildiğim kadarıyla beyan ile öderken seri sıra no su olmadan ödeme olmuyor ? Vergi dairesi görür ödemelerinizi düzeltirler.

Elimde ödediğim cezaların ceza makbuzu var ama ödediğime dair makbuz yok. Tek ödeme ispatım kredi kartı ekstresi ona da sadece "zafer vergi dairesi" yazıyor. Ne seri ne sıra no yazmıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Aynı şey benim de başıma geldi. Ceza ve yaptığınız ödeme sistemde görünüyor ama birbirine bağlanması gerekiyor. Bağlı olduğunuz vergi dairesinin telefon numarasını internetten bulun arayın plaka kimlik no filan gibi bilgileri verdiğiniz zaman cezanızı siliyorlar. Ben otobüste giderken e devletten gördüm. Ceza ödenmemiş görünüyordu hatta iki aylık gecikme cezası yüklenmişti. Hemen aradım durumu anlattım sildiler. Gitmenize gerek yok.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ekstra dan 2 ceza daha gelmiş olabilir mi?

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Büyük bir ihtimal dilekçe ile basvuru yapın diyecek vergi dairesi. İnşallah fazla kafa patlatmadan çözersiniz.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Aynı şey benim de başıma geldi. Ceza ve yaptığınız ödeme sistemde görünüyor ama birbirine bağlanması gerekiyor. Bağlı olduğunuz vergi dairesinin telefon numarasını internetten bulun arayın plaka kimlik no filan gibi bilgileri verdiğiniz zaman cezanızı siliyorlar. Ben otobüste giderken e devletten gördüm. Ceza ödenmemiş görünüyordu hatta iki aylık gecikme cezası yüklenmişti. Hemen aradım durumu anlattım sildiler. Gitmenize gerek yok.

Mesajınız çok yardımcı oldu. Teşekkür ederim. Yarın arayayım. Vergi dairesi çok ters tarafta kalıyordu. Telefon ile halledebilirim umarım.

Ekstra dan 2 ceza daha gelmiş olabilir mi?

Yok. internetteki ceza kesim tarihi elimdeki ceza tutanağı ile aynı.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Mesajınız çok yardımcı oldu. Teşekkür ederim. Yarın arayayım. Vergi dairesi çok ters tarafta kalıyordu. Telefon ile halledebilirim umarım.

Seri no kontrol edin cunku benim Ordu da one 2 olan cezam sonra 4 1 ay sonra da 6 oldu ayni saat dilimi icerisinde.
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

İnşallah yardımcı olmuştur ☺ ben teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...