İçeriğe Yönlendir

Klasik Yarış Bisikleti Tavsiyesi, Bianchi vs. Pinarello

Onur Yeşil

Recommended Posts

Onur Yeşil

Herkese hayırlı forumlar.Şu sıralar retro bir yarış bisikleti almak istiyorum,kendimce ufak tefek restorasyonlar yapıp uğraşmak niyetindeyim.İki adet bisiklet buldum birisi pinarello model yılını bilmiyorum ama eski.Diğeri de 80lerden kalma bir bianchi.Bianchinin fotoğrafları var ama Pinarellonun şu an yok.Kondisyon olarak hemen hemen aynı,hatta bianchi bi tık üstte olabilir pinarello biraz daha kötü görünüyor.Bianchi 380 ₺,Pinarello da 200 ₺.

Sizce hangisi daha doğru bir seçim olur.Hangisi daha kaliteli ve sağlamdır.Diz olsanız hangisini seçersiniz/neden?

228264f854cf484c88b2ade4908b86ab.jpg

e4c7c8b2ee457abb667c80d36a700dfe.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Pinarello bi amcada sanırım onunla ilgili pek bilgi yok,ilanı letgoda bulmuştum.Bianchi ise bi bisikletçide,esnafta yani.Bununla ilgili daha çok bilgi alıyorum.Kadroda kaynak varmış.Ufak tefek çizikler dışında çok iyi diyor.Vites sistemi shimanoymuş,adam masrafsız diyor.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Eğer resterasyon için bütçe kısıtlaması yoksa en ucuzunu alıp baştan yaratabilirsiniz.Ancak çalışan sistemi boşuna değiştirmem/geliştirmem diyorsanız kullanılabilir haldekini tercih etmelisiniz.Kullanılabilirden kastım fren ve vites sisteminin durumu , kadronun durumu.Kadroları çelik kadro paslanma ne durumda bakılmalı.Kaynak var ise nerede olduğu ve kaynağın pas tutmuş olup olmaması önemli.

Bir ara bende niyetlenmiştim.Ancak 380 tl gibi bir rakam bence fazla.Bu arada boya durumuda önemli.Yüksek ihtimal boyatmanız gerekir ve tanıdık oto boyacınız yoksa bu iş masraflı olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
Eğer resterasyon için bütçe kısıtlaması yoksa en ucuzunu alıp baştan yaratabilirsiniz.Ancak çalışan sistemi boşuna değiştirmem/geliştirmem diyorsanız kullanılabilir haldekini tercih etmelisiniz.Kullanılabilirden kastım fren ve vites sisteminin durumu , kadronun durumu.Kadroları çelik kadro paslanma ne durumda bakılmalı.Kaynak var ise nerede olduğu ve kaynağın pas tutmuş olup olmaması önemli.
Bir ara bende niyetlenmiştim.Ancak 380 tl gibi bir rakam bence fazla.Bu arada boya durumuda önemli.Yüksek ihtimal boyatmanız gerekir ve tanıdık oto boyacınız yoksa bu iş masraflı olabilir. 

Üzerindeki parçalar orjinal ve çalışır durumdaysa ellemem.Orjinal olsun istiyorum.
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Diğer markayı bilmiyorum ama Bianchi iyidir Onur:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

kaynaklı olan dan uzak durun derim pinarello baya eski bi marka 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
9 saat önce, Erkan Gültekin1 yazdı:

Helal olsun güzel bir hobi güzel bir merak @Onur Yeşil bende GEOTECH'ciyim..

Hobi iyidir abi. ?? :)

16 saat önce, Sertaç Karginer yazdı:

Diğer markayı bilmiyorum ama Bianchi iyidir Onur:)

8 saat önce, Uğur Çınar yazdı:

kaynaklı olan dan uzak durun derim pinarello baya eski bi marka 

Biraz bakındım da Pinarello da efsane.Kaynaklı kadrodan herkes uzaklaştırıyor...

9 saat önce, Erkan Gültekin1 yazdı:

Helal olsun güzel bir hobi güzel bir merak @Onur Yeşil bende GEOTECH'ciyim..

Hobi iyidir abi. ?? :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

@Mert Gülkokan abi ben de senden cevap bekliyodum ya. [emoji4]

Az önce aldım; Dawes Shadow 80lerden kalma İngiliz,el yapımı.Kaynak çatlak yok.Yaşına göre baya temiz,baya orjinal.Yakında detaylı temizlik ve fotoğraf işini hallederim.

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
(düzenlendi)

e5e26fbb75a59f3fa0ccf822a69c61c0.png

65e1d0a8db537a732e8ed5a9c12f194f.png

19ba747b7f3ed3c1365e10730da4578a.png

c3e678f340f92f3d2b1e65466b1c2b06.png

d7027bd1ec4559edc0b1987c3cb5e487.png

89abb30170d85f598784ce22e2bb477c.png

9a2920ef5b8dcada7eb39319b54b9836.png

749a82b5f982c7dd93d857e517e90402.png

2624af829744ffa6fb51d0987f6cf8b3.png

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
Mükerrer fotoğraf
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
50 dakika önce, Onur Yeşil yazdı:

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

Fotoğraflarınız 4 defa yüklenmiş. Mükerrer olanlar kaldırılıp mesajınız düzenlendi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

@Recep Selim Kaya
Teşekkür ederim internette bi sıkıntı olmuştu ondandır.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bisiklet çok güzel duruyor maşallah. Tavsiyem gidon bandı , sele ve fren-vites kablolarını aynı renk yapman. Çok güzel duruyor o zaman.
Aliexpreste bi ara fren kablolarının her renginden satıldığını görmüştüm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
(düzenlendi)

@Yasin Mümin Şimşek Aynen ilk işim o :) Kahverengi düşünüyorum açık kahve.Bir de sarı yanak lastik.

tarihinde Onur Yeşil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...