İçeriğe Yönlendir

Viofo A119 Araç Kamerası

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Macit Aliyev

Bugun biraz araştırdım, bir tarafı

ince 3M yapıştırıcı, bir tarafıda keçe gibi birşey oluyormuş kutusunun içinde. Onu ana makineyle gps modülünün arasına yapıştdıktan sonra bu problem çözülüyormuş. 1 saate kadar deneceğim. İşe yarayıp yaramadığını paylaşırım.  

15 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Muhtemelen şarj soketinde soğuk lehim var. Açıp lehimleri tazelemek gerekecektir

Benim kamerada şarj kablosu direkt gps modülüne bağlanıyor. Ana makine de gpse. 

Yorum bağlantısı
Erdem Yılmaz

ben yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum,hiç güncelleme yapmadım. sizce yapmalımıyım ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Abi herhangi bir yerine  Yanı parmağımı koyduğumda GPS modülüne sıkıştırıyorum o zaman sorunsuz çalışıyor.

Sorun kronik.. 

Gps anteni ve kamera arasındaki bağlantıda sorun var.. 

Elektriği direk kameraya verirsen sorunsuz çalışır.. 

Çözümü hakkında forumda bir bilgi vardı.. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bu arada o yapıştırılan zımbırtıyı yapıştırdım pek sağlam olmadı ama şuan için çalışıyor gibi. 

1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sorun kronik.. 

Gps anteni ve kamera arasındaki bağlantıda sorun var.. 

Elektriği direk kameraya verirsen sorunsuz çalışır.. 

Çözümü hakkında forumda bir bilgi vardı.. 

Elektriği direkt kameraya verip bir de öyle deneyeceğim.

Mehmet abi, dediğin konuyu forumda aramaya çalıştım, bulamadım.  Eğer biliyorsan link verebilir misin?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi, buldum o dediğin konuyu. Teşekkürler.

Hadi bakalım. Çözüm konusu bekliyorum
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bugun sabah şarj kablosunu GPS'den çıkarıp direkt kameraya bağladım. GPS de hala temassızlık vardı. Gpsi görmüyordu kamera. Neyse dedim yine bakarım en azından gps'siz çalışsın şimdilik. İşe geldim SD kartı kontrol ettim.Kart boş. Sadece montajı çekmiş.))

Bugun gpsle kamera arasına aliminium folyo sıkıştırıp tekrar deneyeceğim. Bir videoda görmüştüm. Umarım işe yarar.

Başka ne yapabilirim? Varmıdır tavsiyeleriniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Başka ne yapabilirim? Varmıdır tavsiyeleriniz?

Elektriği direk kameraya verince çalışması gerekirdi.. 

Kablon sorunlu olabilir.. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Temassızlık problemini bir nevi çözdüm. Gps modulunu tak çıkarmaktan pimleri yamulmuş.

8z1k31.jpg

Kamerayla gps arasına kutunun içinden çıkan zımbırtıdan ekledim (bir tarafı yapışkan diğer tarafı keçeli). Son kontrolde henüz gpsi görmüyordu ve kameraya dokununca oynuyordu. Çok fazla kalın yapamadım çünkü bir birine geçmiyodu artık. Bundan sonra resimdede görüldüğü üzere bir tarafına plastik kelepçeden uygun boyutta kesip sıkıştırdım.

LD325a.jpg

Şuan hiç bir problem yok.Oynama yok.GPSi de görüyor. Hatta güç kablosunu eskisi gibi GPS modülünden veriyorum. Arabada da denedim sarsıntıda bir sıkıntı olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
56 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Neden söküyorsun ki.. 

Her akşam alıyor musun.. ?

Yok abi. Normalde hiç sökmem. Sadece kartı çıkarır takardım. Bu temassızlık olduktan sonra sök tak sök tak birazda ondan bozuldu pimler. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...