İçeriğe Yönlendir

kırk bine kadar otomatik mpv station vagon

Hakan Ulutaşlı

Recommended Posts

Hakan Ulutaşlı
(düzenlendi)

arkadaşlar mk 2 otomatik  mondeomu sattım. şimdi mpv tarzı uzun süre kullanabileceğim otomatik araç arıyorum. aracı sadece hafta sonları ve uzun yol için kullanacağım.  geçen yıl mondeo ile avrupa turu yaptım sedan ile uzun yolculuk zor oluyor. bagaj kapasitesi önemli.

gönül s max istiyor ama bütçenin üstünde. bu nedenle zafira, c max , honda stream tarzı araçlara bakıyorum.sizlere bir kaç sorum olacak.

1- c max te dizel otomatikler var. araçlar yüksek kilometrede genelde. 200 bin civarı dizel otomatik tavsiye eder misiniz? 

2- zafiralardaki cdti motor ve şanzıman nasıldır? hangi motor hacmi.?

3- kia carens tercih edilebilir mi?

4- olmadı bütçemin elverdiği station vagon d ve e sınıfı araca mı baksam.

tarihinde Hakan Ulutaşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Otomatik sartiniz olmasa cmax iyi giderdi, verso da degerlendirilmeli ama otomatigi hakkinda bilgim yok,dizel otomatik kombinasyonu zor malesef

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bagaj için istiyorsanız c-max mondeodan büyük bir bagaja sahip değil.Her ne kadar tip benim çok hoşuma gitmesede citroen c4 picasso yarı otomatikleri bakabilirsiniz.Hem daha yeni model hemde geniş ayrıca ekonomik.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dizel otomatik cvt cmaxleri fabrika bozulduğunda tamir edemedi toplayıp hurdaya attı. Fordotosan bunu tercih etti.. Siz etmeyin demek istedi

Yorum bağlantısı
Hakan Ulutaşlı

Opel 1.9 cdti motor ve şanzıman hakkındaki düşünceleriniz nedir 

Yorum bağlantısı
Hakan Ulutaşlı
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Mjet 1.9 ortak yapım olabilir mi

Dtı olanlar Fiat ile aynı diye biliyorum. Biraz önce tesadüfen komşunun 2008 vectrasına bindim. Onda da 1.9 cdtı var. Sahibi bayandan araç ile ilgilibilgi alamadım. Biraz sürdüm araç 193 binde vites geçişleri pek hissedilmiyor. İç dizaynda benim 2000 mondeonun plastiği daha kaliteliymiş hissi oluştu ben de. Sadece hissiyat. Araca 43 bin istedi. 

Yorum bağlantısı
Hakan Ulutaşlı
2 saat önce, Aykut Uçar yazdı:

toyota verso alınır sorunsuz binilir.

verso nun otomatiği pek yok olanlarda yüksek fiyat istiyorlar

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
4 saat önce, Hakan Ulutaşlı yazdı:

Dtı olanlar Fiat ile aynı diye biliyorum. Biraz önce tesadüfen komşunun 2008 vectrasına bindim. Onda da 1.9 cdtı var. Sahibi bayandan araç ile ilgilibilgi alamadım. Biraz sürdüm araç 193 binde vites geçişleri pek hissedilmiyor. İç dizaynda benim 2000 mondeonun plastiği daha kaliteliymiş hissi oluştu ben de. Sadece hissiyat. Araca 43 bin istedi. 

DTI'lar Isuzu üretimi, CDTI'lar ise GM-Fiat üretimi (3.0 CDTI hariç).

Tork konvertörlü klasik otomatik şanzıman. Çok problemli araçlar değil. 

Yorum bağlantısı
Hakan Ulutaşlı
15 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

DTI'lar Isuzu üretimi, CDTI'lar ise GM-Fiat üretimi (3.0 CDTI hariç).

Tork konvertörlü klasik otomatik şanzıman. Çok problemli araçlar değil. 

peki sizce ford tdci otomatik mi yoksa cdti otomatik mi 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ford hakkında bilgim yok malesef. 1.9 CDTI zamanında çok tutmadı. Temizi problem çıkarmaz diye düşünüyorum. Bir arkadaşım uzun süre kullandılae şirkette. Özellikle gidişini çok övüyordu. Ancak onların araç alacak karşılığı geçmiş ve bakımsızdı. Biraz para harcadı. Opel forumlarında kullanan arkadaşlar vardı. Dediğim gibi öyle büyük problemler yaşamadılar. 

Yorum bağlantısı
Onurhan Çelebi
(düzenlendi)

Öncelikle kolay gelsin. Otomatik dizel ve bu fiyatlarda ciddi araştırmalar yaptım geçenlerde. Maalesef araç kilometreleri ciddi anlamda yüksek. Düşük km olunca da fiyatlar bir kaç model yenisinin rakamları isteniyor. Eğer manuel de olur derseniz 39000'e verecek C-Max'i. Bu arada araç Sivas'ta.

tarihinde Onurhan Çelebi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Ulutaşlı
10 saat önce, Onurhan Çelebi yazdı:

Öncelikle kolay gelsin. Otomatik dizel ve bu fiyatlarda ciddi araştırmalar yaptım geçenlerde. Maalesef araç kilometreleri ciddi anlamda yüksek. Düşük km olunca da fiyatlar bir kaç model yenisinin rakamları isteniyor. Eğer manuel de olur derseniz 39000'e verecek C-Max'i. Bu arada araç Sivas'ta.

hocam teşekkür ederim. sadece otomatiklere bakıyorum. bu gidişle araştırmayı çeşitlendireceğim gibi. sedanlara doğru kayacağım bu gidişle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan

merhaba arkadaşlar. Ford dizel otomatik alacaksanız cvt şanzımandan kaçınız. Bir cvt mağduru olarak sizlerin üzülmesini istemem. Forumda daha bilgili arkadaşlar focus 2 harici hangi araçlarda cvt şanzıman varsa bilgi verirse çok iyi olur.

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
2 saat önce, Ozan Kılıçaslan yazdı:

merhaba arkadaşlar. Ford dizel otomatik alacaksanız cvt şanzımandan kaçınız. Bir cvt mağduru olarak sizlerin üzülmesini istemem. Forumda daha bilgili arkadaşlar focus 2 harici hangi araçlarda cvt şanzıman varsa bilgi verirse çok iyi olur.

Bu CVT Honda'daki CVT ile aynı mı? Eğer aynıysa en sorunsuz otomatik vites diye okuyoruz sürekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan
3 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Bu CVT Honda'daki CVT ile aynı mı? Eğer aynıysa en sorunsuz otomatik vites diye okuyoruz sürekli.

Bildiğim kadarıyla honda mühendisleri tarafından üretilen bir sistem. Honda tork konvertörü kullanıyor ford ise kullanmıyor. Ford yetkili servisteki ustanın dediğine göre motorun torkuna dayanamıyor ve kısa sürede şanzıman kendini dağıtıyor.

Söylediklerim yetkili servis ustasının söylediği. Ancak bir de cvt mağduru olarak benim yaşadıklarım var ki Allah kimseye yaşatmasın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Ulutaşlı

araç arayışım geçen hafta salı günü 2008 citroen c4 grand picasso 1.6 dizel otomatik alarak sona erdi. tesadüfen maraştan iş arkadaşımın aracını sattığını öğrendim. aracı maraştan amasyaya getirdim. yaklaşık 1000 km kullandım. araçtan şimdilik memnunum. beklentilerimi karşıladı.   

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
araç arayışım geçen hafta salı günü 2008 citroen c4 grand picasso 1.6 dizel otomatik alarak sona erdi. tesadüfen maraştan iş arkadaşımın aracını sattığını öğrendim. aracı maraştan amasyaya getirdim. yaklaşık 1000 km kullandım. araçtan şimdilik memnunum. beklentilerimi karşıladı.   

Hayirli olsun kazasiz belasiz insallah
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)
51 dakika önce, Hakan Ulutaşlı yazdı:

Bu konuyu daha önce görmüştüm. Ne almışsınız  acaba diye bakayım derken bir de ne göreyim?  Amasya... ben de Amasya 'dayım.  Tanişalim hocam... sevindim...

Hayırlı olsun bu arada...

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Kazasız belasız güle güle kullanın.[emoji106]

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
3 saat önce, Hakan Ulutaşlı yazdı:

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Araçla ilgili izlenimlerinizi yazar mısınız rica etsem? Çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hakan Ulutaşlı
21 saat önce, H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Kazasız belasız güle güle kullanın.emoji106.png

19 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Araçla ilgili izlenimlerinizi yazar mısınız rica etsem? Çok sevinirim.

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

araç 2008 model sx paket. 2001 mk 2  mondeo sedan sonrasında geniş ve ferah geldi. 1.6 hdi motor var. araç robotize manuel şanzıman. 6 vites var. 2000 devirden sonra üst vitese geçiyor.vitesler direksiyonun arkasında. direksiyonun altında manuel vites kulakları var. alışmak zaman alıyor. bir kaç kez geri ve ileri vitesleri karıştırdım.şansa bir yere vurmadım. vites geçişlerine alışmak zaman alıyor alışana kadar yığılmalar oluyor. ben öncesinde youtube tan tanıtıcı videolar izledim çok faydalı oldu. zaman içerisinde problem olmuyor.bu durum aracın manuel tabanlı olmasından dolayı bir arıza durumu değil yani..

aracı kullanmak için okur yazar olmak lazım. her şey el freni dahil elektronik. arıza durumunda sıkıntı olabilir yani. bayağı donanımlı. hız sabitleyici, manuel kullanım için direksiyondan vites, şehir içi için hız limitleyici, direksiyondan her şeyin kontrolü, cam tavan vs.  hızdan ziyade ekonomi ve sürüş konforu ön planda.çocuklu aileler için çok uygun bir tarzda. motor 1600 kiloyu çok rahat taşıyor. yakıt ortalamasını hesaplayamadım ancak yarım depo ile maraş amasya arasını geldim. yaklaşık 5.5 lt. araca alışıldığında bu değer beşin altına düşebilir. dedim ya okur yazar olmak lazım:). kullanım kitapçığını okumak gerek.

zafira, c max ve verso dan daha geniş ve yüksek. plastik soyulmaları kronikmiş. kronik olan bir diğer şey su tahliyesinin tıkanıp içeri su alması imiş. mondeodan tanıdık geldi bu durum. koltuklar çok rahat. bagaj bölümünde iki koltuk daha var. araç şehir içi kullanım için uygun değil.ama tam bir tatil ve uzun yol arabası. uzun yıllar kullanabileceğimi sanıyorum. 

kullanım ve yedek parça maliyeti hakkında pek fikrim yok. ancak donanım zenginliği ve elektronik aksam nedeniyle ucuz olacağını sanmıyorum. eşimin ve çocukların içine sindi. uzun yıllar kullanabileceğimi sanıyorum. kullandıkça ilgili bölümde bilgilendirme yazarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...