İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi Artık Araçlarda Kullanılabilecek (TSE Standardı Yayınlandı)

Serhat Çerçi

Recommended Posts

Sadık Taşyürek

Piyasada milyon TL'yi geçen cam filmi ne olacak, kısa metraj çekilir mi?

sökecek atacak, yasalara uygun olanı takacak. vakti zamanında onlarda yasalara uysalardı, bana ne. [emoji4]
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
Abi, hali hazırda satışta olanları diyorum [emoji4]

toplasın göndersinler 3. dünya ülkelerine. hem hayra geçer.
bu güne değin kazandıklarının kefaretine saysınlar. [emoji4]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence. Tse si onayı. Uygulamaya geçmesi bir yılı bulur.
Sonra da pahalı olacağı için biz yine tse siz yaptırrız galiba.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Filmde tse yazısı olmaz, olsa bile camın neresinde yazacak, hadi onu geçtim, firmalar tse li ise montaj yapacak diyelim. Piyasaya deli fatura keser yine millet mevcut filmleri kullanır. Piyasada çakma ürün çok, onların önüne geçebilecek mi sanmam

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Firma tse li mekan olacak. Filmde de yasada belirtilen şekilde bir damga vb. Olacak.

Fatura açısından günlük maliyet hesabında film çekme 700den aşağı olmaz o belgeler suyla alınmıyor kayıtlı müessese de peynirle açılmıyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Firma tse li mekan olacak. Filmde de yasada belirtilen şekilde bir damga vb. Olacak.

Fatura açısından günlük maliyet hesabında film çekme 700den aşağı olmaz o belgeler suyla alınmıyor kayıtlı müessese de peynirle açılmıyor.

Renkli cam masrafları ne kadar tutuyor Çağlar Abi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

masrafın tanımı nedir?

ikram edilen çay, vergiler, kira, çırak parası, elektrik, reklam, temizlikçi dahil mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

eğer yeni tse li diyeceğimiz filmlerde görünür bir damga yoksa şuan piyasada bulunan çok koyu olmayan 1-2 numara filmlerin tamamı yasal oldu bile demektir, damga dışında zaten aksini kanıtlayamazlar, haa bu arada tse standartı dediğiniz kanunda istenen özelliklerde şuan ki filmlerde zaten var, yani değişen tekşey devletin biraz daha para kazanması olacak, damga yoksa film bitmiştir, rahat olun, olan filmler aynen kalır bu memlekette, gerçektede sıkıntıda olmaz....

ya damga yada onun gibi birşey olacak, yada fatura, fatura işi masal, yazarlar olur biter... Türkiye burası...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

zengin yahut maganda görünümlü arabalarda içi görünemeyecek şekilde filim oluyor. ön kapı camlarında. Polis bunlara niye müdahale edemiyor da 1-2 numara ile uğraşıyor?

Özellikle kavşaklarda sorun oluyor içerdeki ile gözgöze mutabakat sağlayamıyorsun. Adam seni gördü mü görmedi mi vs vs. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

1-2 numara harici yasak diyecekler olacak bitecek, tek kanun bu olacak, film ithalatı yada üretiminede ne standart koyacaklarsa koyacaklar, ahanda iş bittiiii...

ama olmaz para lazım, nereye kadar alacaklar bakalım :angry:

yazın güneş yakıyor uv canımıza okuyor, film şart, araç içi daha az  ısınıyor klima daha rahat çalışıyor daha az yakıt harcanıyor böylece  vs...

güneş varken gözlük olduğu halde rahatsız olup gözlerimi kısıyorum yazın, heleki 6-7 saat araba sürünce canına okuyor insanın, birde Antalya tarafındayım, film olmadan duman oldum demektir, ne yani gecemi gideceğiz işimizin peşinden...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

numara teknik spek te olmayacak yalnız, yanlış anladın,ayrıca renk görünürlük seviyesi renk tonuna göre yani spek, filmde damga kuralı yada benzer birşey yapmazlarsa benim filmler şuan onaylıdır kardeş, anlatabildimmi :)

ayrıca teknik speğide benim filmler karşılıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ben ön yan camlara yaptırmayı düşünüyordum şimdi bekliyorum bakalım prosedür nasıl işliyecek[emoji4]

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Şimdi cam filmi yaptıralım mı bekleyelim mi ? Yanıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Bence filmlerde tse damgası olmayacak. kanaatimce film yaptıran herkes yanında ehliyet ve ruhsat gibi tse uygunluk belgesini taşıyarak trafik polisi sorduğunda İbraz etmek zorunda kalacak.

Burada da yine kanunun açıklarından faydalanacak olan açıkgözler elindeki malzemeyi TSE li yerlere yaptırıp komisyonunı alacak.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bu konu geçen sene ilk gündeme geldiğinde tıpkı camdaki işaretleme gibi filmde de işaretleme yapılacağından bahsediliyordu. Nasıl yaparlar bilmem ama :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Sert

Bu konu netleşene kadar çok su götürür.

Haftasonu film çektireceğim. Bahçelievlerde AFM diye bir yer buldum. L.Lumar film çekiyorlar. Daha uygun olarak Amerikan cam filmi de yapıyorlar. Çizilmeye ve solmaya karşı garantili. Afişe fiyatı 200 TL. Telefonda 180 e yaparız dedi.

Sizce burası nasıldır? Bilen birisi var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Haftasonu film çektireceğim. Bahçelievlerde AFM diye bir yer buldum. L.Lumar film çekiyorlar. Daha uygun olarak Amerikan cam filmi de yapıyorlar. Çizilmeye ve solmaya karşı garantili. Afişe fiyatı 200 TL. Telefonda 180 e yaparız dedi.

İnternette çok okudum burayı. Her yaptıran memnun ayrılmış. Kişisel bir tecrübem yoktur ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
3 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Birde Beylikdüzü'nde şubeleri var.

Yeni araç alırsam orada yaptırmayı düşünüyorum. Farklı forumlarda olumlu yorumlarını okudum ve kurumsal bir yer izlenimi verdi araştırmalarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
18 dakika önce, Emin Önal yazdı:

Birde Beylikdüzü'nde şubeleri var.

Yeni araç alırsam orada yaptırmayı düşünüyorum. Farklı forumlarda olumlu yorumlarını okudum ve kurumsal bir yer izlenimi verdi araştırmalarım.

Evet, bir de burada var. Yalnız aklınızda bulunsun; Beylikdüzü sadece L.Lumar film çekiyor. Bahçelievler hem L.Lumar hem de Amerikan çekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...