İçeriğe Yönlendir

Araç LPG ye geçmiyor.

Tolgahan Doğru

Recommended Posts

Tolgahan Doğru

Aracimda Atiker sıralı sistem LPG var. Tankim 20 litre kapasiteli. Depo tam boşken istasyonda dolum yaptırdım. Fise baktığımda deponun tam olarak 19 bucuk litre aldığını gordum. İstasyondan cikarken de araç LPG ye geçmedi ve halen geçmiyor. Depo dolu gösteriyor. Bu sorunu nasıl asabilirim 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

LPG düğmesini benzine almış olmayasınız. LPG düğmesini kontrol ettirin. Sırasıyla bine kadar gidin. 

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Sanırım 10 defa denedim sırasıyla ama LPG ye geçecek gibi oluyor stop ediyor. Stop edince benzinle devam ediyorum yola

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Yanıt verenlere teşekkürler. Yazmayı unuttum dün klimayı açtığımda gaz kokusu geldi fanlardan. Birkaç dakika sonra gecti. Acaba bir alakası var midir

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

2001 model Civic varken benzer marka ile bir çok kez sorun yaşamıştım. İlk başta kesiciler kontrol edildi ve değiştirildi, sonra garantiden ECU değişti, ardından Regülatör ( Ustaların beyin dediği) değişti, şamandıra değişti, kısacası kablo ve boru tesisatı hariç ne varsa değişti. Dolu veya boş fark etmez tam LPG'ye geçecekken araç stop ediyordu, benzinde sorun yoktu. En son Yozgat'ta bir usta şamandıra üzerinde kesiciyi iptal etti ve bir daha olmadı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2001 model Civic varken benzer marka ile bir çok kez sorun yaşamıştım. İlk başta kesiciler kontrol edildi ve değiştirildi, sonra garantiden ECU değişti, ardından Regülatör ( Ustaların beyin dediği) değişti, şamandıra değişti, kısacası kablo ve boru tesisatı hariç ne varsa değişti. Dolu veya boş fark etmez tam LPG'ye geçecekken araç stop ediyordu, benzinde sorun yoktu. En son Yozgat'ta bir usta şamandıra üzerinde kesiciyi iptal etti ve bir daha olmadı. 

O kesici hayat kurtarır. Aktif hale getirttirin acilen
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

O kesici hayat kurtarır. Aktif hale getirttirin acilen

Servet abi aracı satalı 2-3 yıl oldu, satarken alan kişiye bunu belirttim ve iyi bir ustaya götürmesini söyledim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
43 dakika önce, Tolgahan Doğru yazdı:

Yanıt verenlere teşekkürler. Yazmayı unuttum dün klimayı açtığımda gaz kokusu geldi fanlardan. Birkaç dakika sonra gecti. Acaba bir alakası var midir

Bence ECU arızalı 

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Yorumlardan okuduğuma göre bana LPG servis yolu gözüktü. Umarım düşük maliyet ile sorunu cozebilirim. Sonucunu yazacağım teşekkürler ediyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Belki filtre tikalidir gaza gecmiyordur :) Atikerde genelde gaz kesici filtresini degistirmez ustalar.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
(düzenlendi)

20 litrelik tank nasıl 19.5 litre gaz alıyor ben oraya takıldım. hangi firmadan alıyorsunuz yakıtı? 

tarihinde Osman Ünal2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Aynı sorun bendede vardı lpg ye geçinçe direk stop ediyordu lpg sisteminde içinde ışık yanan bir müşür var benimkinde onun içi su aldığı için bozulmuş lpg ye geçinçe stop ediyordu onu değiştirdiler sorun düzeldi

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
(düzenlendi)

Sorun şuan için kalmadı gibi. Sabah aracı çcalistirdigimda lpg ye gecti. Yine de LPG servisine gittim gerekli kontrolleri yapti. Sistem herhangi bir hata kodu oluşturmamız. LPG kaçağı yok. Tek sıkıntı ise montaj sırasında tank üzerindeki pirinç renkli aletin - adını unuttum - uyumsuz olanını takmışlar. Simit tank için olan aleti silindir tanka takmışlar bu da tabiki depo dolulugumu yanlış göstermesine neden oluyormuş. LPG ye geçmemesi ise çok fazla gaz dolumu yapıldığı için tank veya regulatordeki aletin işlevini yerine getirmesini bir anlık engellediğini söyledi. Yakıtı BP den almıştım. LPG gecmemesi devam ederse tank veya regulatordeki aletin değişimi yapılacak.

tarihinde Tolgahan Doğru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...