İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - TDCİ Motor Yağı Hangisi?

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Genelde 5w 30 yağ koyuyoruz ama kitapçıkta 0w30 gördüm. Kış geliyor kısa mesafe kullanım artacak. İlk marj performansi baştaki değerdi sanki. Turbo için 0w30 daha iyi mı olur

mk5 mondeo euro5 motoru var katalogda 5/30 diyor. yurt dışı sitelerde ve motulun sayfasında 0/30 ve 5/30 uygundur diyor. izine çıkmadan önce serviste 5/30 koyun dedim ilk önce itiraz ettiler araştırın dedim evet oluyor ama biraz pahalı fiyat farkı var dediler böylece 0/30 geçtim. gözle görülür bir fark göremedim ama düzce-antalya ve düzce-datça gidişlerimde  5,1-5,2 değerleri gördüm tam yüklü araçla ama bundan nizami araç sürüşünde önemi var.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
(düzenlendi)

Benim aracım için kullanım kılavuzu kitapçığında 5W30 diyor, ford.com.tr'den indirdiğim kılavuzda WSS-M2C950-A - 0W30 (sadece 1.5L dizel motorlar) diyor ama sonra da ilgili sayfada bu bilgiye ait notta WSS-M2C950-A (sadece 1.6L dizel motorlar) teknik özelliklerinde yağ bulamazsanız ACEA C2 teknik özellikli 0W30 yağ, bu yağı da bulamazsanız WSS-M2C913-C veya ACEA A5/B5 teknik özellikli 5W30 yağ kullanabilirsiniz diyor. Otosan'ın da kafası epey karışmış.

tarihinde Kaan Karakaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
MustafaTok yazdı:

2000 mi 3000 mi ?

2000 olan 5w30 değil sanırsam 3000 olacak

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
MustafaTok yazdı:

Merhaba arkadaşlar bu konudan açılmış olabilir ama bulamadım.Ford Fiesta 2007 1.4tdci aracım var 200.00 km bundan önceki yağ Castro manyetik 10x40 koymuştu usta km yükseldiği için bunu koyalım dedi ama araştırmama karşı 5x30 yağ öneriyorlar kafam çok karışık yardım edin 

WSS-M2C913-C veya WSS-M2C913-D özellikli yağ arayın.

Listesi burada: https://www.epey.com/motor-yagi/spesifikasyon/ford-wss-m2c913-d/

Yorum bağlantısı
Süleyman Özakca
Kaan Karakaya yazdı:

Benim aracım için kullanım kılavuzu kitapçığında 5W30 diyor, ford.com.tr'den indirdiğim kılavuzda WSS-M2C950-A - 0W30 (sadece 1.5L dizel motorlar) diyor ama sonra da ilgili sayfada bu bilgiye ait notta WSS-M2C950-A (sadece 1.6L dizel motorlar) teknik özelliklerinde yağ bulamazsanız ACEA C2 teknik özellikli 0W30 yağ, bu yağı da bulamazsanız WSS-M2C913-C veya ACEA A5/B5 teknik özellikli 5W30 yağ kullanabilirsiniz diyor. Otosan'ın da kafası epey karışmış.

2008 fiesta TDCİ Geçen yağ değişiminde bende baya araştırma yaptım kullanma kılavuzunda eski bilgi veriyor o yüzden geçerli değil servis kitapçığı güncellenmiş yabancı kaynaktan bulmuştum yani örnek veriyorum kitapçıkta 10-40 diyor ama şuan 5-30 gerçerli çünkü arabamızın çıktığı zaman yakıt ve yağ teknolojisini ona göre yazmışlardı zamanla bilgiler değişti kafam yanmıştı bu bilgileri bulana kadar 😊

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...