İçeriğe Yönlendir

Çelik Jant İçin Uygun Bileziği Bulma

Buhra Nayman

Recommended Posts

Buhra Nayman
(düzenlendi)

Merhaba,

Ford focus 1 hb 1.6i comfort  aracımda  çelik jant mevcut ( aracı alırken vardı )  Jantlar replika/ithalmiş.  Bilezik adı verilen jantı takmadan önce yerleştirilen halka şeklinde ki küçük plastik parça yokmuş.   Jantta boşluk payı kalıyor & hangi lastikçiye gitsem oraya uygun ebatta bilezk uyduramıyor.

Söylediklerine göre jantlar pejo/citroen grubuna aitmiş fakat araç ford olduğu için hiç bir seri üretim bilezik uymazmış.  Tornacı haricinde ( pahalıya patlıyor ) çözüm önerebilecek veya bilezik bulabileceğim yer tavsiye edecek varsa sevinirim

Teşekkürler & iyi çalışmalar.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

bizim gebzedeki bir lastikçi 35 -50 tl arası bileziği uyduruyordu en son  imkanınız var ise buyrun gelin beraber gideriz 

yada jantları satıp oem jant takımına geçmeniz gerekiyor ben olsam bunu yapardım.

Yorum bağlantısı
Buhra Nayman

tanesi için 40 tl ödemek biraz pahalıya geldiği için   160 torna + 40 balans + 20 bilezik ödeyince  , 40 tl lik balans 220 tl ye geliyor.

Direk bileziği bulabileceğim yer var mı diye merak ettim.   Gebze gelme imkanım yok fakat 160tl ye istanbulda da uyduruyorlar.

Yine de çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
(düzenlendi)

satıp değiştirmek yada takas etmek daha mantıklı bu durumda :)

tarihinde Sezgin Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Buhra Nayman
17 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

satıp değiştirmek yada takas etmek daha mantıklı bu durumda :)

ilginiz ve cevabınız için çok teşekkürler. Bakalım takas zor gibi mecbur tornacıya 160 lira verip yaptırmak zorunda kalıcam gibi :)

Yorum bağlantısı
Buhra Nayman
10 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Hangi il? Jant ne marka

İstanbul. Şuan markasını hatırlayamadım. Akşam yazabilirim bakıp.  S ile başlıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buhra Nayman
(düzenlendi)
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Hangi il? Jant ne marka

ortasında yazan marka SILK yalnız göbek sonradan takılmışta olabilir.  Aracı bu şekilde aldım. https://i.hizliresim.com/zJBn6g.jpg

Zannedersem sahibinden.com da bulunan bu ilan ile aynı jantlar : https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-16-inc-4.108-citroen-pejo-uyumlu-sifir-jant-takimi-takasli-494949825/detay?showFolders=true

tarihinde Buhra Nayman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Bana da bilezik lazım. Mazda’daki mini stepneyi corolla’ya takınca göbekte boşluk oldu. Nasıl nereden bulacağız uygununu? Deneyerek bakarak kim yapar bunu?

82803-E49-1255-445-F-8-EE0-AB6-D56-CF1-E

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

jentçıları dolaşacksın tek tek deneyerek bulacak kafayı sıyımış jant lastikçi bulursan. iç çapı toyota dışı da mazda olacak, şansa denk gelirse, bilezikler genlede içi oem dışı janta özel olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

corolla’ya

vesile ile corolla 5x100 değil mi? mazda 5x108?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile corolla 5x100 değil mi? mazda 5x108?

114,3 x 5. Bijon tam oldu ama göbek olmadı. Bi yerden mazda göbek 67,1 toyota göbek 60,1 bilgisi gördüm. Tornacıda yaptırmışlar bileziği

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tornacıda yaptırmışlar bileziği

mümkün zira bilezikler aksesuar jant içindir, adı üstünde oem olmayan ölçüde yapılır aksesuar jantlar, sonra markalara göre bilezik üretilir, yani dış ve iç çapı oem olan bilezik bence üretilmedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Plastikleri bile varmış bunların. Jantçıya bi sorayım. Pahalı çekerse tornacıya sorarım

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bana da bilezik lazım. Mazda’daki mini stepneyi corolla’ya takınca göbekte boşluk oldu. Nasıl nereden bulacağız uygununu? Deneyerek bakarak kim yapar bunu?

82803-E49-1255-445-F-8-EE0-AB6-D56-CF1-E

Bijonlar tam merkezlemiyormu jantı? Stepne zaten kısa süreli kullanılıyor bilezik olmasa ne gibi sakıncası var?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bijonlar tam merkezlemiyormu jantı? Stepne zaten kısa süreli kullanılıyor bilezik olmasa ne gibi sakıncası var?

saplamalara biner tüm yük, jantın somun yüzeyi aşırı gerilir, titreşim frekansı tüm yürüyene yayılır, 5 km de birşey kopmaz tabii ama en önemlisi saplamalarda risk oluşturması

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Çağlar abinin dediği gibi hocam. Tam o sırada bir de çukura girersek, pahalı sonuçları olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Buhra Nayman yazdı:

Merhaba,

Ford focus 1 hb 1.6i comfort  aracımda  çelik jant mevcut ( aracı alırken vardı )  Jantlar replika/ithalmiş.  Bilezik adı verilen jantı takmadan önce yerleştirilen halka şeklinde ki küçük plastik parça yokmuş.   Jantta boşluk payı kalıyor & hangi lastikçiye gitsem oraya uygun ebatta bilezk uyduramıyor.

Söylediklerine göre jantlar pejo/citroen grubuna aitmiş fakat araç ford olduğu için hiç bir seri üretim bilezik uymazmış.  Tornacı haricinde ( pahalıya patlıyor ) çözüm önerebilecek veya bilezik bulabileceğim yer tavsiye edecek varsa sevinirim

Teşekkürler & iyi çalışmalar.

ebatı söyle yarın baktırayım istersen 

Bilezik numarası olcak 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...