İçeriğe Yönlendir

2018 Yeni LDV T60: Çin Bu Sefer Mercedes Pick-up’ı Kopyaladı!

Sefa Şerif

Recommended Posts

Sefa Şerif

Çinli firma LDV'nin T60 Pick-up modelinin Mercedes X-Class'a benzerliği şaşkınlık yarattı. T60'a verilen donanımlar da sınıfında bir çok modelde yok. İşte detaylar...

fewfwefewfw-min-687x400.jpg

Şu anda ne diyeceğinizi bilemiyorsunuz ve hafif bir tebessüm içerisindesiniz değil mi? Çünkü biz şu an bu durumdayız. Mercedes’in segmentinin en lüks pick-up’ı X-Class, neredeyse daha dün tanıtılmasına rağmen Çin şimdiden kopyaladı. Mercedes firması “biz bunun için mi uğraştık” diye bir soru sorsa bence haklı. İşin daha da kötü tarafı Rover Grubundan, Rus GAZ‘a geçen oradan da Çin SAIC Motors‘un aldığı LDV, X-Class’ı aratmayacak kadar benziyor.

T60 modelin aldığı karakter ve yapısını beğenmedik desek yalan olur. Sonuçta Mercedes’in dünyaya ilk olarak sunduğu pick-up sınıfını beğenmiş birisi T60‘ı da beğenecektir. Hadi T60 geçelim bakalım neler varmış!

T60’ın ön tasarım benzerliği gerçekten şaşırtmaya yetiyor.

2018-yeni-ldv-t60-cin-bu-sefer-mercedes-

Profilinde T60 X-Class akrabalığına biraz ara verilmiş. Lastik ölçüleri T60’da 17 inç takılmış. Ancak arka yolcu camlarına baktığınızda tasarım benzerliğinin tekrar başladığını görürüz.

LDV T60’ın stop farları X-Class’a göre daha geniş. Mercedes arka farları köşede ve ince yapmayı tercih etmişti.

LDV T60’in iç mekana geçtiğimizde dış kısımda olan kalite algısı buraya da taşınmış.

T60’ın güvenlik paketleri Çinli olmasına rağmen hiçte boş değil. Arka kamera, kör nokta izleme, seyir kontrol, yokuş iniş ve lastik basınç izleme özellikleri mevcut.

LDV T60, 2.8 litre dizel bir motorla hareket ediyor. Bir an Toyota’nın yeni Land Cruiser Prado ve Hilux’da kullandığı ünite sandık!

T60’ın sahip olduğu motor 150 hp güç ve 360 nm tork üretebiliyor. Ve ortalama 8.8L yakıt tüketimi var.

Alıntı

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Çin'den özgün tasarım beklemek zaten saçma olurdu. Kopya çekerekte olsa üretim yapmaları çok güzel. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yine kopyalamışlar :)

Konu çok güzel.. Teşekkürler Sefa. 

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Her çin çakması araç gördüğümde aklıma Evoque ve çakmasının yaptığı kaza geliyor :D

İlgili resim

İlgili resim

İlgili resim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
(düzenlendi)

Yalnız Evoque un çakması orijinalinden güzel olmuş.:D

tarihinde Fazlı Özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de hanıma "birgün param olursa range rover alırım" demiştim, bunlardan alsam çakar mı acep?

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Onu bunu bırakalım da ya Çinli biri otoclupturkiye'nin çakmasını yaparsa :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici
26 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Ben de hanıma "birgün param olursa range rover alırım" demiştim, bunlardan alsam çakar mı acep?

Land Wind yazısını çıkarıp yerine Mansory yazısı takalım hiç kimse anlamaz :)

Allah en güzel Evoque da nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sefa Şerif
On 27.10.2017 at 13:18, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yine kopyalamışlar :)

Konu çok güzel.. Teşekkürler Sefa. 

Asıl ben teşekkür ederim.

On 27.10.2017 at 16:00, Mahmut Yıldız yazdı:

Sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Atatürk'leri bir tarafta, 20.bintl beni 5 yıl susturmaya yeter. Screen shot aldığımı kimseye söylemem zaten
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:
On 27.10.2017 at 16:00, Mahmut Yıldız yazdı:

Atatürk'leri bir tarafta, 20.bintl beni 5 yıl susturmaya yeter. Screen shot aldığımı kimseye söylemem zaten

20 liraya hanımı da susturabilirim, bundan alarak. Sen 5 yıl sonra yine istersin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bi ilki gerçekleştirmek üzereyim sandım

Tamda mesajımın arada tapatalk reklamı. Çok manidar oldu yahu 7dc46c3a3c068a05db0f496c01bd425a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...