İçeriğe Yönlendir

NCAP Testlerinde "0" Alan İlk Otomobil !

Oğuzhan Polat

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

Arkadaş 1 hafta önce aldı. görmesin büyük hayal kırıklığı olur :) 

10 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Euronormlarına bağlı olarak üreticilerin karbon salınımını düşürmek zorunda olduğu gibi ncap in değişen şartlarına göre üreticiler araçlarını revize etmek zorundalar.
12 sene önce bu testen 5 yıldız alan araç şuan yıldız alamıyor
Kötü araç olduğu anlamına gelmez

Kötü araç değil de güvenli olmadığı anlamına gelir. Yani 12 yıl öncenin şartlarına göre iyi olabilir ama günümüz şartlarına göre güvenli değildir bana göre.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ozan yazmış yazarı o  yazıyor, Ozan kardeşimiz ncap le ilk defa karşılaşmış labilir derim. hayırlı olsun bir yerden başlamalı ıtabii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Koçak

Bu not bana NCAP'e olan güvenimi sorgulattı. Bir otomobilin 5' ten 0 'a düşmesinin mantıklı bir açıklaması yok bence. 5 'ten 3' e düşebilir ama 0 mantıksız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergün Kol

Yıllar içinde Doblo'da 3 yıldıza düşmüştü diye hatırlıyorum ama Punto'nun sıfır yıldıza düşmesine bende şaşırdım. İnsan ayıp olmasın diye 1 yıldız verir yahu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

12 sene önceki araç, koruyucu elektronik sistemler vd. yok, doğal tabii, ayrıca ncap bu, normal sonuç, zamanına göre değerledirmek lazım, bu durumda normal bir araç benc, 0 yıldız olmaz yani...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Punto'nun içine binince benim midem bulanıyor. Ciddi manada sanki uzun otobüs yolculuğu yapmış gibi.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Enteresan, perde hava yastıklarının olmayışı evet dezavantaj ama kabaca bakıldığında diğer testlerde yeter seviyede güvenlik var gibi... Çok acımasız olmuş...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Ahmet Koçak yazdı:

Bu not bana NCAP'e olan güvenimi sorgulattı. Bir otomobilin 5' ten 0 'a düşmesinin mantıklı bir açıklaması yok bence. 5 'ten 3' e düşebilir ama 0 mantıksız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

düşen kalkan yok ki, üretildiği/tasarlandığı yıl olmayan yeni kriter başlığında doğal olarak o bölüm 0 olmuş, testin komplesinden sıfırı olarak yorumlamış yazıyı yazan, ncap ile yeni tanışmış bence

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

İlerleyen yıllarda daha birçok 0 yıldızlı araç görebileceğimizin habercisidir bu. Tank gibi Volvolar, şöförünü hastahaneye yetiştiren Teslaların yanında Punto bence de yıldızsız kalmalı artık. (0 değilde 1 bari olabilirdi belki) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu kasa Grande Punto ismiyle 2006 da çıkmıştı. O yıllarda -en azından bu sınıfta hangi araçta ABS ve Airbag haricinde güvenlik donanımı vardı? Şerit takip sistemi, sürücü uyarı sistemi Esp ve fazlası kaç araçta vardı? O sene yenilenen Focus2 de bile Esp yi mumla arıyordun. Artı bu Punto standart donanım.

2006 model arabayı 2017 kriterleriyle test etmek, bilemedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

2006 model aracı değil, 2017 model aracı test etmişler yalnız. Kendini geliştirmemişse mecburen yıldızsız kalacak

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 15.12.2017 at 14:00, Tufan Caliskan yazdı:

İlerleyen yıllarda daha birçok 0 yıldızlı araç görebileceğimizin habercisidir bu. Tank gibi Volvolar, şöförünü hastahaneye yetiştiren Teslaların yanında 

Yada aracın airbag açtığını görüp, sürücüyü telefonla arayıp cevap alamayınca aracın bulunduğu konuma ambulans gönderen bmw'ler.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Peki  2018de iki hava yastıklı polo , fiesta yı bize 5 yıldızlı diye satanlara ne demeli. 

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

2017 üretilen model araç . İsofix, perde hava yastığı gibi eklemelerle güncelemeliydi kendini. Fiat'ın huyu değildir  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
On 14.12.2017 at 18:18, Sani Gerşon yazdı:

Yıldız almak çok zorlandı artık.

aynen öyle 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...