İçeriğe Yönlendir

2018 Yılı için Hazırlanan Yeni “Honda Insight”ın Görkemli Duruşu!

Sefa Şerif

Recommended Posts

Sefa Şerif

Honda'nın uzun zamandır üretim bandında olan hibrit arabası Insight, 2018'e markasının yeni tasarım diliyle giriyor. İşte hibrit Insight...

2018-yili-icin-hazirlanan-yeni-honda-ins

Honda’ın Civic ile değiştirdiği kıyafet, markanında aslında bundan sonra gelecek modellerinde yeni giysi olacaktı. Japon markanın FD1‘deki büyük ivmelerini yapması gerekiyordu. Sonuç olarak son FC5 kasa yapısı gösterilerek Honda severlerin kalbi bir kez daha çalınmıştı. Japon temsilci tüm ürün gamına yüz hatlarını birer birer verecekti. Daha sonrasın da teknolojik Japon firması yapı değişimine D Segmentin ileri gelenlerinden olan yeni Accord ile devam ederek markanın Amiralini de tazelemiş oldu. Şimdi ise Honda değişime, aynı yüz hatlarını vereceği Insight modelini hazırlıyor.

1999 yılında hibrit model olarak piyasada yerini alan Insight, Hyundai’nin sistemli hibriti Ioniq‘in hatrı sayılır büyük rakiplerinden. Geliştirilen tasarım diline baktığımızda Insight’ın kapalı çamurluk yapısının, 70’ler Citroen görüntüsünden uzaklaşalı epey bir zaman olmuş.

Honda’nın hibrit tarafını üstlenen Insight, şu an için belirli ülkelere ihracatı yapılıyor.

Aracın ön kısmından kesinlikle Honda’nın hangi modeli olduğunu anlayamazsınız. Bence Insight’ı belirleyici öğeler olmalıydı.

Insight’ın her açıdan olduğu gibi profil kısmından da o tokluk hissiyatı var.

Grafiklerin birden özgünleştiği kısım, arkası. Far, bagaj kapağı ve tamponun sahip olduğu şekillere bizden tam not!

İç kısımda prototip yapısından değil de çizimlerden kalan görseller gösterilmiş.

Insight’ın kokpit kısmı aslında güzel duran ekran yapısıyla da bir nebze olsa kardeşlerinden ayrılıyor.

Insight‘ın önden gönderilen resimleri en azından nasıl bir şey olacak merakını ortadan kaldırdı. Detroit Otomobil Fuarı‘nda gerçek yapısının gösterilmesinden sonra karoser detayları ve tüm özellikleri hakkında daha sağlam bilgilere sahip olacağız.

Honda Civic’in son kasa mağdurları ne derler bilemem ancak ön kısım Led aydınlatma düzeneği, ızgara açıklığı ve alt kısımlardan itibaren aşılanan oturaklı araç hissiyatı, tartışmaları bence kapatıyor.

Kaynak: https://paratic.com/2018-honda-insight-hibrit/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eninde sonunda o tabletleri göğüse gömecekler.. 

Nefret ediyorum bu tasarımdan.. 

Konuya dörsek

Honda Hybridde başarılı. Bir arkadaşımda ilk çıkan hybridden vardı. 10 yıldan fazla süre kullandı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Eninde sonunda o tabletleri göğüse gömecekler.. 

Nefret ediyorum bu tasarımdan.. 

Konuya dörsek

Honda Hybridde başarılı. Bir arkadaşımda ilk çıkan hybridden vardı. 10 yıldan fazla süre kullandı. 

Al benden de o kadar abi, uyuz oluyorum şu tablet olayına. Bide bu havlandırma ızgaralarının önünde kalmış, o nası tasarım, sıcak verirken ısıtmazmı ekranı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yahu bu tableti niye emanetmiş gibi tutturuyorlar oraya. Hiç kimse bu olmamış demiyor mu bu tasarımcılardan acaba. Yoksa kolay ve ucuza mı geliyor. Ama arabayı da ucuz gösteriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dışı gayet güzel arka da güzel olmuş am içini Lego dan mı yapmislar bunun. Beğeni algımın dışında

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Al benden de o kadar abi, uyuz oluyorum şu tablet olayına. Bide bu havlandırma ızgaralarının önünde kalmış, o nası tasarım, sıcak verirken ısıtmazmı ekranı.

Kendi de ısınır. Havayı da keser. Saçma olmuş.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kendi de ısınır. Havayı da keser. Saçma olmuş.

çakma....

CRZ güzeldi. niye bozdular ki?

f74c4d063186a2261255f88e37f2a7a7--felt-h

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

çirkin, isim fena, içgörü, bence içe göçük demek istemişler sanırım :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yahu bu tableti niye emanetmiş gibi tutturuyorlar oraya. Hiç kimse bu olmamış demiyor mu bu tasarımcılardan acaba. Yoksa kolay ve ucuza mı geliyor. Ama arabayı da ucuz gösteriyor. 

En iğrenci mercedeste. Bmw daha iyi. En azından sağı solu kapatılmış.
Audilerin çoğu istediği zaman açılıp kapanabiliyor.

1:25. https://youtu.be/GpMuQB8GRh4
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
4 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

yeni fiesta merso ve daha niceleride aynı çirkin şeyi kullanıyor, kim dedi size takın, ayrıca bunu moda oldu artık kullanalım diyen tasarımcılarınıda zopalamak lazım....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Donanıma göre bazı araçlarda ekran boyutu değişiyor, belki de ondan böyle yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

En iğrenci mercedeste. Bmw daha iyi. En azından sağı solu kapatılmış.
Audilerin çoğu istediği zaman açılıp kapanabiliyor.

1:25. https://youtu.be/GpMuQB8GRh4

3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yeni fiesta merso ve daha niceleride aynı çirkin şeyi kullanıyor, kim dedi size takın, ayrıca bunu moda oldu artık kullanalım diyen tasarımcılarınıda zopalamak lazım....

Aynen katılıyorum. Hakikaten de mercedesler facia. Öğretmen arkadaşımızın bir tanesi engelli indirimiyle almış. Gözümle görmesem inanmazdım. Sanki 150 tl lik tableti yapıştırmışlar. Gerçekten zopalanacak kadar varlar. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hiç sorma, her denk gelipte bindiğimde elimi atıp almak istiyorum, atıpta çıtırtıyı duyunca aman diyorum  :D

daha önce kardeşimde fiat punto vardı, onun bir navigasyon tuturucu zımbırtısı vardı, her seferinde kırmak gelirdi içimden, ah bu tasarımcılar, zopa şart :)

bluemetomtom.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 25.12.2017 at 16:06, Yücel Gezgin yazdı:

Fc 5 teki göçük problemi bunda da varmı acaba?:p

Aman dur, göçük deme :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...