İçeriğe Yönlendir

Lastiklerimi Değiştirdim. (Bridgestone Turanza )

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Bugün sabah işe gelirken su birikintisine girdim.Hani vardırya su sizi tutar bir heyecan verir.İşte o heyecanı yaşatmadı lastikler.Birikintinin içinden akıp geçtim.Mesut beyin dediği gibi ısınınca güzel.Motorumdada vardı sert hamurlu idi.Islak ve kuru performansı akdeniz ikliminde çok iyi idi ama anadoludaki arkadaşlarım performansını beğenmiyorlardı.Demekki her lastik her iklimde aynı performansı vermiyor.Onlarında tercih ettikleri rosso 2,metzeler ve mitas.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Diş derinliği maksimum seviyede olduğu için eski lastiğe göre su tahliyesi daha iyi tabi, hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
26 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Diş derinliği maksimum seviyede olduğu için eski lastiğe göre su tahliyesi daha iyi tabi, hayırlı olsun.

Öyle değil Mehmet bey,micheller hiç aşınmamıştı,yanakları çatladığı için değiştirdim.Ayrı yeten sertte değildi.Neticede 2 senelik lastik.Bir arkadaşım michellerin genetiği böyle yanakdan çatlar birşey olmaz demişti.Ben güvenemedim lastiğe.Birkeresinde lastik ile ilgili fantezim oldu.Tekrarını yaşamayayım diyorum.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Aracımda fabrika çıkışlı turanza t001 var 225 45 r17 , lastikler güzel yol tutuşu iyi su tahliyesi muazzam ancak dişlerinde kopmalar yaşadım hatta forumda konusuda vardı diye hatırlıyorum..  bide biraz sesli lastik :)

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bu lastikteki çatlamalar ile ilgili güncelleme yapayım,

km 6100 oldu ve aracim 11 aylık o ilk zamanda oluşan diş çatlaması şuanda kayboldu 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
10 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

Bu lastikteki çatlamalar ile ilgili güncelleme yapayım,

km 6100 oldu ve aracim 11 aylık o ilk zamanda oluşan diş çatlaması şuanda kayboldu 

Yanaklarda çatlama oldumu.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Yanaklarda herhangi bir çatlama yok taş gibi maşallah , havalar soğudu şuanda lastikler biraz daha sertleşme yaptı yol yapınca gene bir nebze yumuşuyor, bu lastikler bitince daha yumuşak hamurlu daha sessiz bir lastiğe geçmeyi düşünüyorum.  Aslında memnunum lastiklerden bir şikayetim yok ama bu ebatta daha sessiz ve daha iyi lastikler mevcut 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Keleş

Hayırlı olsun güle güle kullan. Güncel fiyatları bilmiyorum ama V serisi almışsın fiyatı biraz fazladır.
Bende de şu anda T01 var, yaklaşık 35.000 km olmuştur. Yine T01 alırım değiştirirsem eğer.
Bundan önce er30 serisi kullanmıştım, ondan önce de gr80 (aynı serinin eski kodu) kullandım. Gümüşaslan'ın orjinal Conti'leri dışında nerdeyse tüm turanza serisini 200.000 km kullandım diyebilirim.
Çatlağına falan pek dikkat etmem zaten briç çok uzun km'ler boyunca sağlamlığını kaybetmiyor. Bi de adı çıkmış sert diye, oysa ki gürültüsü yok, sert diyenler araçlarının yalıtımında sorun aramalılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

T001 i eski golf te kullandım. Bir daha almam. Hayatımda bu kadar sert ve gürültülü lastik görmedim. Ki Golf segmentinin en sessiz aracıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Benim arabamda 40.000 km'lik lastikle yeni lastik arasında nerdeyse hiç bir fark olmuyor. Belki de arabayı pek dinlemediğimdendir :D

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
On 04.03.2018 at 14:50, Selçuk Keleş yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullan. Güncel fiyatları bilmiyorum ama V serisi almışsın fiyatı biraz fazladır.
Bende de şu anda T01 var, yaklaşık 35.000 km olmuştur. Yine T01 alırım değiştirirsem eğer.
Bundan önce er30 serisi kullanmıştım, ondan önce de gr80 (aynı serinin eski kodu) kullandım. Gümüşaslan'ın orjinal Conti'leri dışında nerdeyse tüm turanza serisini 200.000 km kullandım diyebilirim.
Çatlağına falan pek dikkat etmem zaten briç çok uzun km'ler boyunca sağlamlığını kaybetmiyor. Bi de adı çıkmış sert diye, oysa ki gürültüsü yok, sert diyenler araçlarının yalıtımında sorun aramalılar.

Aslında ben lassa için pazarlık yaptım lakin lassanın çabuk eriyeceğine kanaat getirince potenza alacaktım.Potenzada çok pahalı o nedenle onun bir düşüğü turanzayı taktım.Turanzayı eş dost akrabalardan kullananlar var bende o neden ile aldım.Öncesinde potenza tecrübemde olduğu için pek terettüt etmedim.Bu hamur bizim akdenizde biçilmiş kaftan.Belki anadoluda sıkıntı çıkarabilir.Yazın zaten lastiği ısıtma sorunu yok hemen ısınıyor.Kışın ise mahçup etmedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...