İçeriğe Yönlendir

2009 Scirocco 1.4 Tsi 60 Bin Bakım Ücreti - Yetkili Servis

Nihat Palolu

Recommended Posts

İlkay Başaran

Polen filtresi 1000 tl mi. Maşallah. Bronşit olsam 300 tl tedavisi 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

rakamlar ne öyle . yağın içinde altın var sanırım . yetkili servisler cosmuş 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Yetkili servis faturasından %18 kdv %20 gelir vergisi avantajım var. Yıkık dökük arabam olsa yetkili servise gitmem, tamirciye de gitmem kendim yaparım zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Premium araca premium servis. Fiyatlar makul yine Borusan BMW Euro üzerinden öpüyor.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Koray Demir yazdı:

Premium araca premium servis. Fiyatlar makul yine Borusan BMW Euro üzerinden öpüyor.

herkes mutlu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

dün komşunun 1.9 dizel bassatını hele bir sorayım diye bosch servise götürdük, yağ soğutucu pert, suda yağ var,  çıkardıkları fatura 9000 tl, 4000 tl işçilikmiş :D

yağ parça filtre falan 2 lira anca tutuyor halbukisi, bıraktınmı güzel öpüyorlar...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Standart yağ bakımını parçaları kendim aldığım halde geçiyor 2 yi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

tek yağ soğutucu 500- 600 tl mi yani?

500-1000 tl arası oynuyor, Kale 600 tl civarı mesela, yabancı bir marka vardı elinde S ile başlayan Mahle muadili, 800-850 gibi mesela... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Standart yağ bakımını parçaları kendim aldığım halde geçiyor 2 yi.

eskiler daha ucuz, mesela benim arabanın sadece yağı 5.4 lt 2000 tl civarı

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Cihangiroğlu yazdı:

eskiler daha ucuz, mesela benim arabanın sadece yağı 5.4 lt 2000 tl civarı

1.2nin yağını 1100e aldım bende.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Nihat Palolu yazdı:

Yetkili servis faturasından %18 kdv %20 gelir vergisi avantajım var. Yıkık dökük arabam olsa yetkili servise gitmem, tamirciye de gitmem kendim yaparım zaten.

kdv'de %20 oldu abi, yalnız bu hesabınızda ufak bir eksiklik söz konusu oda faturanın toplam rakamından sadece %70'ini giderleştirebilirsiniz çünkü araç binek oto. %30'u KKEG'dir. 

arka kısmı camsız koltuksuz bir ticari araç (Van olarak geçen corsa, dacia gibi araçlar) olursa o zaman tamamını giderleştirebilirsiniz. şahıs yada şirket farketmeksizin

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selçuk Bakış yazdı:

1.2nin yağını 1100e aldım bende.

RN710 tip yağ, 4.6 lt.  miktarı benim kamyondan az :), fiyat normal

bendeki koymuş 5.4 lt. RN17 spec 5w-30 cüzdan boşaltan tip yağ...

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Bahadır Taşpolat yazdı:

kdv'de %20 oldu abi, yalnız bu hesabınızda ufak bir eksiklik söz konusu oda faturanın toplam rakamından sadece %70'ini giderleştirebilirsiniz çünkü araç binek oto. %30'u KKEG'dir. 

arka kısmı camsız koltuksuz bir ticari araç (Van olarak geçen corsa, dacia gibi araçlar) olursa o zaman tamamını giderleştirebilirsiniz. şahıs yada şirket farketmeksizin

Hatlar karışmış :D

Hesap makinesinde %20 iken bilgisayar klavyesinde %18 olmuş. Ticari aracım da var oradan da karışmış.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...