İçeriğe Yönlendir

Benim Bahçem

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Fatih Evcin

Kullanmadığımız 2 tane balkonumuz var , biri 1.5 X 6 MT. Diğeri de 1.20 X 3 mt. bunlar yanyana. Yani L şeklinde diyebiliriz. Öğleden sonra güneş gören bir tarafta.

Daha önce hiç yapmadım böyle ekim dikim işi. Nane, maydonoz falan ekmek için biraz heveslendim. ama daha saksım dahi yok. Balkonlarda çeşme yok . :( 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa YILDIRIM
Fatih Evcin yazdı:

Kullanmadığımız 2 tane balkonumuz var , biri 1.5 X 6 MT. Diğeri de 1.20 X 3 mt. bunlar yanyana. Yani L şeklinde diyebiliriz. Öğleden sonra güneş gören bir tarafta.

Daha önce hiç yapmadım böyle ekim dikim işi. Nane, maydonoz falan ekmek için biraz heveslendim. ama daha saksım dahi yok. Balkonlarda çeşme yok . :( 

Çeşme şart değil 😀

Damlama sulama yaparak bitkilerinizi sulayabilir siniz. 30 lt musluklu bidon bitkilerden biraz yükseğe konulacak (bidonun üst bölümünü kesmek gerekiyor su doldurmak için)  ve musluktan bitkilere damlama borusu uzatılacak. Musluktan suyun akış hızı ayarlanacak ve işlem tamamdır.

Ben kombiden ilk gelen suyu biriktiriyorum (sıcak su gelene kadar 5 lt su geliyor) Biriktirdiğim suları da balkonda ki bidona döküyorum. Bidondaki su ile balkonumun hemen altında ki bahçem sulanıyor. 

Hatta mutfakta sebze ve meyve yıkanırken artan suları dahi bidona döküyorum.

Küçük bir hatırlatma bidonun içine filtre yapmayı unutmayın yoksa sebze, meyve vb. yıkama suyunu dökünce damlama borularını tıkayabiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Erdoğan Temur
Erdoğan Temur yazdı:

1 haftalik tatilde bayaa isler yaptik.

Damla sulama sisteminide döşedim. Su azaldikca ekleyecekler.

Mangal köşesine beton attık sonra yanına masa ve bank yapacaz.3f8bfbd177223d1d391e5d6563a217ed.jpg

Yukarıdaki eski resim, yerine yeni birşeyler gelecek.

fske7t6.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...