İçeriğe Yönlendir

2008 C Max Tit. X Gündüz Farı Aktif Hale Getirme

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Mustafa Yanar

Arkadaşlar farlardaki ledler park olarak kullanılıyordu araştırnca vee kılavuzda sigortalara bakınca gündüz far sigortalarının olduğunu ve boşta olduklarını gördüm.Bunlar 110. 113. 135. Nolu torpido altındaki sigortalar.Bunlara ssırayla 10, 10, 20 lik sigorta taktım ve araç çalışınca artık gündüz farları otomatik açık.Hatta anahtar kapalı olsa bile açık.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Mustafa Yanar yazdı:

Arkadaşlar farlardaki ledler park olarak kullanılıyordu araştırnca vee kılavuzda sigortalara bakınca gündüz far sigortalarının olduğunu ve boşta olduklarını gördüm.Bunlar 110. 113. 135. Nolu torpido altındaki sigortalar.Bunlara ssırayla 10, 10, 20 lik sigorta taktım ve araç çalışınca artık gündüz farları otomatik açık.Hatta anahtar kapalı olsa bile açık.

Foto isterük :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yani 3 tane sigortayı takmak çok mu zordu , bu özelliği ekstra almaya çalışsanız bi ton para isterlerdi.
Hayırlı olsun [emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 dakika önce, Adnan Çakır yazdı:

Yani 3 tane sigortayı takmak çok mu zordu , bu özelliği ekstra almaya çalışsanız bi ton para isterlerdi.
Hayırlı olsun emoji106.png

Yada bi ton paraya 3 adet sigorta satma da diyebiliriz. Teknoloji satıyorlar...

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
(düzenlendi)
45 dakika önce, Mustafa Yanar yazdı:

Mustafa Bey, bunu nasıl keşfettiniz? 

Taktığınız sigortalar başka bir şeyi etkilemedi değil mi?

Fotoğraf koyma şansınız olursa süper olur.

Bu arada yaptığınız işlemden sonra ledlerin ışık şiddetinde bir artış oldu mu?

Şayet olmadı ise ve eski şiddetinde yanıyorsa gündüz hiç belli olmuyor:(

tarihinde Aydın Sert tarafından düzenlendi
Cümle ekleme.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

mevcut park ampulü haricinde bir ampul daha mı varmış far içinde anlamadım? mevcut park ampülünü sürekli aktif etmiş olmalısınız 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Evet mevcut park ampülünü aktif etmiş oldum.

Aynı şiddette yanıyor ama elm ile girip bakmak lazım.Yada duy yeri var oraya bir ampül uydurup denemek lazım

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Bir saat önce, Mustafa Yanar yazdı:

Evet mevcut park ampülünü aktif etmiş oldum.

Aynı şiddette yanıyor ama elm ile girip bakmak lazım.Yada duy yeri var oraya bir ampül uydurup denemek lazım

Duy yeri ne tarafta kalıyor Mustafa Bey? Daha önce kontrol etmiştik ve far camını açmak gerektiği kanaatına varmıştık.

Bir resim ile görebilsek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Adnan Çakır yazdı:

Hayırlı olsun emoji106.png

3 sigorta maliyet anlaşılabilir. Başka firmalar 2kb dosya yazmıyor arabaya. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
3 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Mustafa Bey, bunu nasıl keşfettiniz? 

Taktığınız sigortalar başka bir şeyi etkilemedi değil mi?

Fotoğraf koyma şansınız olursa süper olur.

Bu arada yaptığınız işlemden sonra ledlerin ışık şiddetinde bir artış oldu mu?

Şayet olmadı ise ve eski şiddetinde yanıyorsa gündüz hiç belli olmuyor:(

Kullanım kılavuzunda sigortaları incelerken gündüz farları için üç ayrı sigortanın olduğunu gördüm.Elimde yedek sigortalar vardı.Denemekten ne çıkar dedim ve bu sonucu aldım.Işık şiddetinde artış yok fakat obd ile bilgisayardan ayarlanabilir belki.Ya da parklardaki ledleri güçlendirebilirsek daha iyi olur diye düşünüyorum.

1 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Duy yeri ne tarafta kalıyor Mustafa Bey? Daha önce kontrol etmiştik ve far camını açmak gerektiği kanaatına varmıştık.

Bir resim ile görebilsek?

Duy yeri içte uzun farların yanında kalıyor ama bunlar viraj aydınlatma için düşünülmüş sanırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Arkadaşlar gündüz farı işini unutun.Araç farlar manuel ve otomatik açıkken stop etmiyor.

Aracı stop etmek için farı kapatmak gerekiyor.Ben iptal ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Başka firmalar 2kb dosya yazmıyor arabaya

Duster'ın boş versiyonunda yol bilgisayarı kapalı geliyor. 2kb veri yazılınca açılıyor meret...

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Demekki o sigortalar bazı testler içinmiş 

Abi kılavuzda gündüz farı diyor.Demekki eksik bir şeyler var.Belki elm ile aktif etmek falan gerekiyordur.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
24 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Duster'ın boş versiyonunda yol bilgisayarı kapalı geliyor. 2kb veri yazılınca açılıyor meret...

Öyle 

13 dakika önce, Mustafa Yanar yazdı:

Abi kılavuzda gündüz farı diyor.Demekki eksik bir şeyler var.Belki elm ile aktif etmek falan gerekiyordur.

Sigorta ve ekipman gibi. Canada için sevk yapılan araçlarda kısa far daima yanar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Demekki o sigortalar bazı testler içinmiş 
Demek ki neymiş peşin konuşmamak gerekiyormuş, bizde sevinmiştik neyse adamların günahını aldık [emoji45]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
1 saat önce, Adnan Çakır yazdı:

Demek ki neymiş peşin konuşmamak gerekiyormuş, bizde sevinmiştik neyse adamların günahını aldık emoji45.png

Peşin konuşmak değil kardeş sonuçta bu işin mühendisi değiliz.Amacımız tecrübelerimizi paylaşmak.Üslubumuzu biraz daha dikkatli kullanalım.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yazdıklarım senin için değil zaten, farkındaysan Servetin iletisini alıntılayıp yazdım .
Bir de ben senin kardeşin değilim .

Peşin konuşmak değil kardeş sonuçta bu işin mühendisi değiliz.Amacımız tecrübelerimizi paylaşmak.Üslubumuzu biraz daha dikkatli kullanalım.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...