İçeriğe Yönlendir

Yerli Otomobille İlgili Açıklama

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Doğan Arşiray
On ‎8‎.‎06‎.‎2018 at 16:03, Köksal Yılmaz yazdı:

Çok alt grup ne demek? Hangi sıfır araç çok alt gruba hitap ediyor mesela?

bizlerden bahsediyor son market fiyatları ile! toz bebek maması 55 tl oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu yerli araba konusunda en optimistik olanı en polyannası bendim, benim bile artık hiç ümidim kalmadı..

(Türkçe anlatamadığım için herkesten özür dilerim)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Güzel olmuş bence. İnşallah bu sefer yollarda görürüz.

ülkeye yollara şartlara hiçbirşeye uygun değilki, tasarım güzel ama pratikte işe yaramaz, bu süper otobanlara uygun ve seneeeleeer sonrası altyapıya uygun araç, adamların futuristik konsept tasarımları olur hani, hiçbir zaman üretilmeyecek tasarımlardır, buda öyle, yapılsada olmaz bu tasarım, haa fiyatınada gelelim, hadi oldu diyelim, teşvikli olacak fiyatı, ÖTV sıfır olacak, kdv %8 o kadar, mtv si özel indirimli yada hiç olmayacak, kısaca devlet bu işten neredeyse hiç kazanmayacak, şartlar oturana firmalar kar edene iyice güçlenene ve halk tarafından tutulana kadar destek sürecek, yoksa hiç yapmasınlar, bu şartlarda olursa belki alırım :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
8 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

umarım çizime çok arge parası harcamamışlardır. konsept çizimleri yapan bir sürü öğrenci var bedava hem de

şu geldi aklıma: fuarda görmüştü imza yı, motoru neden yok dedim, güvenliği çağırdılar :)

https://onedio.com/haber/jet-fadil-ve-calkantilarla-dolu-girisimcilik-yasami-449152

Neden salyangoz satıyorsun?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
12 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ülkeye yollara şartlara hiçbirşeye uygun değilki, tasarım güzel ama pratikte işe yaramaz, bu süper otobanlara uygun ve seneeeleeer sonrası altyapıya uygun araç, adamların futuristik konsept tasarımları olur hani, hiçbir zaman üretilmeyecek tasarımlardır, buda öyle, yapılsada olmaz bu tasarım, haa fiyatınada gelelim, hadi oldu diyelim, teşvikli olacak fiyatı, ÖTV sıfır olacak, kdv %8 o kadar, mtv si özel indirimli yada hiç olmayacak, kısaca devlet bu işten neredeyse hiç kazanmayacak, şartlar oturana firmalar kar edene iyice güçlenene ve halk tarafından tutulana kadar destek sürecek, yoksa hiç yapmasınlar, bu şartlarda olursa belki alırım :)

Aynen. Öğlen fotoğrafı gördüğüm an bu konsept araba dedim. Seri üretime uygun bişeye benzemiyor ki bu. Yılların hayali ilk yerli otomobili yapacaksın ve böyle birşey yapacaksın! Fuarlarda sergilemelik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Neden salyangoz satıyorsun?

gribe iyi geliyor bol limonlu

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Parti kur oy verelim diyoruz, dinleyen kim
Çatalbank kuracam
Yalova Bursa yolunda müşterimiz vardı. Vaktinde merak edip haşlanmış olanı yedim. Ama limonu unuttum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Heyt beee, yahu bizim gibi ne ülke ne millet dünyada yok, bırak dünyayı evrende yok, aramaya gerek bile yok (NASA sözüm sana, bırak evrende yalnızmıyızı, bulup ne yapacaksın, bizi incele yeter), ne düşünüyorum biliyormusunuz, Allah sanırım bizi özel olarak yaratmış, var bu işin bir hikmeti, tekiz bu evrende....:D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

6 ayda bir hareketlenme oluyor 3-4 yildir bence siyasi malzeme olarak görülüyor herkes tarafindan en azindan benim icin oyle

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Eee başımızda bir sürü jet Fadıl var arada bir çıkıp veriyorlar gazı seçimi kazanıp bir daha ki seçime kadar vur patlasın çal oynasın [emoji847][emoji3]

Veriyorum mehteri , hazır mıyız ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Jet Fadıl gerçekten araç yapacaktı, aslında pişmiş hazır olan proton aracı ülkede monte edip satacaktı. Kansız iki firma aforoz etti adamı.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Jet Fadıl gerçekten araç yapacaktı, aslında pişmiş hazır olan proton aracı ülkede monte edip satacaktı. Kansız iki firma aforoz etti adamı.

Bana da biri anlatmıştı proton Türkiye de üretilecekdi engellediler demişti ama inanmamıştım[emoji3].
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Üretim nedir? ne anlama gelir?

Üretim, tedarik zinciridir. Üretim fikri hakların "üretilmesi" dir. Üretim montaj da olabilir. Ama o montajdır. Zaten yapılmaktadır.

Yerli oto kolay değil. Ticariden başlanmalı.  Belli yenilikleri olmalı vurucu olmalı.  Tüm ortadoğu balkanlar ve afrikanın işini görmeli.

geniş jantlı bitirme projesi kıvamında tasarımlarla olmaz. Zaten bu resim de açıklama değil, vestel içindeki çalışan didinenlerin bir denemesi. Muhtemelen nasıl alınıyor diye rutin bir çalışma. 

Vestel önce işçilerine adam gibi yemek versin.

• Beğen 7
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
11 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Üretim nedir? ne anlama gelir?

Üretim, tedarik zinciridir. Üretim fikri hakların "üretilmesi" dir. Üretim montaj da olabilir. Ama o montajdır. Zaten yapılmaktadır.

Yerli oto kolay değil. Ticariden başlanmalı.  Belli yenilikleri olmalı vurucu olmalı.  Tüm ortadoğu balkanlar ve afrikanın işini görmeli.

geniş jantlı bitirme projesi kıvamında tasarımlarla olmaz. Zaten bu resim de açıklama değil, vestel içindeki çalışan didinenlerin bir denemesi. Muhtemelen nasıl alınıyor diye rutin bir çalışma. 

Vestel önce işçilerine adam gibi yemek versin.

Vestel açıklama yaptıydı.....  

Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır. Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın Ar‑Ge ekibi ile 8 Ar‑Ge merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır. 

Vestel olarak ilgi alanımızın sadece otomobil elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye’nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.  

Saygılarımızla,   

Zorlu Holding

Üretim konusunda yazdıkların ise doğrudur, montaj başka şey....

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
15 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Biyolojik yapısı itibariyle, özetle bizim sümüğümüzü mü emiyor. Yani kan emenler de var.

Bu motor kaç hp olacaktı, güvenlik ''sen ne ayak diyemedin mi''

Jet projelerini de sordun mu :koskos:

15 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Çatalbank kuracam Yalova Bursa yolunda müşterimiz vardı. Vaktinde merak edip haşlanmış olanı yedim. Ama limonu unuttum

Grip olacak mısın, olmayacak mısın Abi?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
13 saat önce, Servet Aydın yazdı:

1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Vestel açıklama yaptıydı.....  

Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır. Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın Ar‑Ge ekibi ile 8 Ar‑Ge merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır. 

Vestel olarak ilgi alanımızın sadece otomobil elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye’nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız.  

Saygılarımızla,   

Zorlu Holding

Üretim konusunda yazdıkların ise doğrudur, montaj başka şey....

Bahsi geçen firmaların aforozundan mı korktular acaba, ertesi gün alelacele yalanlama geldi. 

"Yok yapmıyoruz, vallahi yapmıyoruz. Bak herkese de söylüyoruz." gibi düşünmüyor değilim bu okuduklarımdan sonra.

Bir sonraki haber bu çalışmayı yapan grup ile yolları ayırmak olursa şaşırmalı mıyız?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bırakın yerliyi falan, üretimi vs.  ülke gümbürtüye gidiyor, bu şartlarda ne üretimi, 2020 ye kadar ödenek yok bizde, adam gibi ülkeye faydası olan tektük ağır inşaatlarda (yol köprü değil, bunlar masal, binek araç için yapılan işler hikaye) durdu, küçükler battı büyüklerse beklemede, işçiler işsiz, yılbaşında işten çıkarılmış işçi sayısına dikkat edin, Mart 2019 civarıda cüzdanı tekrar ellere emanet edeceğiz gibi...

Nasıl bu hale geldik,  Osmanlının son dönemlerine bakınız, 13 kez dış borç alınıp bunun gazıyla batan ekonomi idare et modunda kaldı, sonunda battık, Cumhuriyet kuruldu, kanımızla canımızla... işler iyi gitti taki 1939 a kadar,  güvenlik  ve 2. dünya savaşı korkusuyla abd ye yanaştık ve 1947 de İMF ağına takıldııık, Marshall yardımları vs. sonra Menderes dönemi, gerisini biliyoruz, üretim durduruludu, ilerleyelim Çiller dönemi, araları atladım, gümrük birliği saçmalığı ve kapılar açıldı,  taki Ecevit-Erbakan dönemine kadar, o zaman biraz dur dedik, tabii bu adamları abd sevmez, imf ve küresel saçmalığa karşıydı bu insanlar, sonrasını biliyorsunuz, fullerler vs. sonrası bitik zaten, hiç detaya gerek yok, bugüne geldik, fetosu bilmemnesi bunlarla beraber olanlar vs. detaya girmeye gerek yok....

kısaca  ne zaman cüzdanı ele kaptırdık o zamanlar bu ülke hep acı çekti, şimdide aynı ve bence durum dahada kötü, artık sebeblerini siz düşünün, 2. bir kurtuluş savaşı yapmak zorunda kalmayız inşallah, buna ne takatimiz nede gidecek kimse bulamayacağız gibi,   yozlaşmış toplumumuzun hali ortada....

İşimiz Allah' a kaldıda diyemem, çünki Allah çalışmayana yardım etmez.....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
7 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

.

Nasıl bu hale geldik,  Osmanlının son dönemlerine bakınız, 13 kez dış borç alınıp bunun gazıyla batan ekonomi idare et modunda kaldı, sonunda battık, Cumhuriyet kuruldu, kanımızla canımızla... işler iyi gitti taki 1939 a kadar,  ..

1908 de eminönü karaköy ve beyoğlu'nda mantar gibi inşaat o dönem için görkemli gökdelenler..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın Ar‑Ge ekibi ile 8 Ar‑Ge merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır. 

1600 kişi.....

görev dağılımı:

1. 799 nuz kokpit tasarlayın

2. 800 nüz şarj istasyonu tasarlayın

3. biriniz de gidin Servet Aydın dan driver tarifi alın

şeklinde olmuş olabilir belki :rofl:

Vesile ile arge çalışanları için maaş larına ne kadar destek alınıyordu hazineden acaba?

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Geçenlerde bir arkadaş ortamında birisinden sohbet esnasında duydum yerli otomobil için bayilik almışlar araç beklenenden güzel olacak çok ciddi satış bekliyoruz falan diyor adam...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
45 dakika önce, Osman Yücel Çetin yazdı:

Geçenlerde bir arkadaş ortamında birisinden sohbet esnasında duydum yerli otomobil için bayilik almışlar araç beklenenden güzel olacak çok ciddi satış bekliyoruz falan diyor adam...

Yav he he demedin mi :)

Bakan kendisi açıkladı, piyasadan %5 indirim olacak diyor. 95TL'ye onu mu alırsın, 100TL'ye yılların arge'si olan bir markayı mı?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...