İçeriğe Yönlendir

iOS 12

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

Coming Soon..

Ben dahil bir çok iPhone kullanıcısı için ya tamam ya da devam sürümü olacak. Rezalet iOS 11 den sonra bakalım nasıl olacak iOS 12. Daha önce bir kaç yetkili fazla değişiklik olmadan daha kararlı ve stabil bir versiyon olacak demişti ama sızanlara göre;

Arkit 2.0

Dark Mode

Always on display; Sürekli açık ekran (ekran koruyucu gibi saat ve hava durumu bildirimi olacak. Çoğu android telefondaki gibi. Muhtemelen oled ekranlı iPhone’larda yani x ve sonrası)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hadi bakalım yaklaşıyorsunuz, bundan sonrası zaten Andro :D  

bekleriz :p 

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Ios 11'in rezil olduğuna canı gönülden katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
hadi bakalım yaklaşıyorsunuz, bundan sonrası zaten Andro [emoji3]  
bekleriz :p 

Yalnız bir şey söyleyim mi abi, androidi hiç aramadım. Ha aradığım tek şey dosya indirebilmek onu da ek programla çözdüm.

Eski iOS sorunsuzluğu yok. Abuk sabuk takılmalar filan da olmadı ama bazen uygulamadan attı bazen zil sesi takıldı ufak ama olmaması gereken sorunlar.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
10 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Yalnız bir şey söyleyim mi abi, androidi hiç aramadım. Ha aradığım tek şey dosya indirebilmek onu da ek programla çözdüm.

Eski iOS sorunsuzluğu yok. Abuk sabuk takılmalar filan da olmadı ama bazen uygulamadan attı bazen zil sesi takıldı ufak ama olmaması gereken sorunlar.

doğal tabii, senelerdir dediğim gibi, ios androide benzemek zorunda, yoksa işi biter,  dahada benzeyecek ama bir yere kadar, kim ne derse desin ios un bir sınırı var, benzettiğim konsol -pc olayını düşün....  ha bu arada her iki sistemde abd malı ve direk dünya çapında casus yazılımlar, bunuda unutmamak lazım....

neyse, memnunsan sorunda yok demektir :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
doğal tabii, senelerdir dediğim gibi, ios androide benzemek zorunda, yoksa işi biter,  dahada benzeyecek ama bir yere kadar, kim ne derse desin ios un bir sınırı var, benzettiğim konsol -pc olayını düşün....  ha bu arada her iki sistemde abd malı ve direk dünya çapında casus yazılımlar, bunuda unutmamak lazım....

neyse, memnunsan sorunda yok demektir [emoji4]

Androidden neden vazgeçtim biliyor musun?
Bir gün dairede arkadaşla oturuyoruz. Harıl harıl netten çeşitli kırtasiye malzemeleri araştırıyoruz. Aradığımız bilgisayar kurumun bilgisayarı, ülkede ki en gelişmiş firewall var izin verilen dışında hiç bir siye ve adrese erişim yok. Be bu pc lerde kamera hoparlör mikrofon vs de yok. Tarayıcı printer bile bakanlığın aldığı özel cihazlar. Pc deki işletim sistemleri modifiye edilmiş, normal Windows değil.

Akşam oldu eve geldim, telefondan Tapatalk ile forumda geziyorum. Pat karşıma avansas reklamı çıktı neyse geçtim filan İnstagram da geziyorum ofisx reklamı. Dank etti ben telefondan hiç arama yapmadım kırtasiye malzemesi. Nasıl bildi?
Ben dinliyor diyorum.

iPhone da daha böyle bir şey yaşamadım. Yaşarsam o an ilanını veririm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Apple'da telefonunuz arızalandığı anda veya en ufak bir problemde, talebiniz halinde anında bir temsilciyle muhattap olabilirsiniz. Gerekeni yapar, insiyatif alır, haliniz hatırınızı bile sorar. Apple satarken de sattıktan sonra da yanınızdadır.

Dandroid hangi telefonu alırsanız alın, arıza vs problemlerde sinir krizleri geçirirsiniz, sizi suçlarlar, yazılım güncelle gel derler :) 

O yüzden Apple...

Bir gün mecburiyetten bir android kullanacaksam tek marka var... O da Xiaomi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
6 saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Apple'da telefonunuz arızalandığı anda veya en ufak bir problemde, talebiniz halinde anında bir temsilciyle muhattap olabilirsiniz. Gerekeni yapar, insiyatif alır, haliniz hatırınızı bile sorar. Apple satarken de sattıktan sonra da yanınızdadır.

Dandroid hangi telefonu alırsanız alın, arıza vs problemlerde sinir krizleri geçirirsiniz, sizi suçlarlar, yazılım güncelle gel derler :) 

O yüzden Apple...

Bir gün mecburiyetten bir android kullanacaksam tek marka var... O da Xiaomi :) 

Huawei ile tanismalisiniz  :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
7 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Hepsi aynı Mert. 
Geçmiş günlerde @Mehmet Kaya hocamla konuşmuştuk bu konuyu ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
14 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Umarım tek tuşla açılıp kapanan eski usul wifi ve bluetooth olur.

Yani bunu yapmarak ne düşündüler çok merak ediyorum. Nasıl bir kafa anlamış değilim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

vPQW7R.jpg

Arada bir Pentagon ile görüşüyorum...

inşallah ios12 düzgün çalışırda takılma yaşamam telefonumda... :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
9 saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Dandroid hangi telefonu alırsanız alın, arıza vs problemlerde sinir krizleri geçirirsiniz, sizi suçlarlar, yazılım güncelle gel derler [emoji4] 

O yüzden Apple...

Bir gün mecburiyetten bir android kullanacaksam tek marka var... O da Xiaomi [emoji4] 

yok öyle bir dünya, sen bayağı geride kalmışsın kardeş, hem kusura bakmada bunu nasıl diyorsun hayret, bu dediğin 10 sene önceki muhabetti...

ben telefondaki menüden servis talebi yapıp kargo çağırırım, online yardım alıp uzaktan kontrol bile ettirim, yedek parça fiyatlarını görür telefonu yolladıktan sonrada takip ederim, sadece menüden yardımı seçmemle hemde, sıra bekleyip netten randevu peşinde koşmam bile [emoji4] 

bu ayrıca Androidin değil firmanın özelliği, işletim sistemiyle alakası nedir [emoji4]

bu arada xaomi 2. sırada, onun hası Huawei [emoji4]

9010b5f3d6d411c295180fe2f967984d.jpg

yıl 2018, 2000 değil....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
10 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Androidden neden vazgeçtim biliyor musun?

yaşayacaksın merak etme :)  kardeşim ip8 kullanıyor ruhumuz okunuyor diyor, sen daha denk gelmemişsin, androsu ios u yok, görüyorlar...

hanım devlet memuru, yazılım zaten sizin gibi, çalışanlar kredi bakıyor adamların telefon ios başlıyor reklamlar, artık baktıkları yermi veriyor bilmem, aktif bank vs. bunlara gir başlasın muhabbet, dediğim gibi, yaşayacaksın sadece zaman meselesi....

ios süper ya o yüzden trump efendi nin 2 apple telefonunda beyaz saray özel hale getirmeye çalışıyor, gps i mikrofonunuyla falan uğraşıyor,  adamlar kendi mallarına güvenmiyor sen ne diyorsun, Mert yok öyle güvenlik, android de ios ta kabak gibi açık, diretmeyin artık :)

geçin bu seviyeyi artık, biri der güvenlik diğeri der servis tırt, android tırt ios süper :)  yahu ayıp ama,çoluk coucuk der bunu(ki onlar bile artık demiyor) siz demeyin bari, kusura bakmayında....

bu muhabete artık gerek yok, Mert senelerdir diyorum hep haklı çıktım, ios un en ufak artısı yok, cihaz bazında zaten konuşmak bile komik,  geriye kalan bu zamanda sadece tercih olabilir, oda iyi-kötü diye değil, tamamen hoşlanmayla ilgili, bu çocukca muhabette artık girmeyelim, gerek yok, ios olmuş andro hala tartışıyoruz :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
1 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Bence tanışmasın, hayalleri yıkılır.

Aksine Apple'dan iyidir o konuda.

21 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yaşayacaskın merak etme :)  kardeşim ip8 kullanıyor ruhumuz okunuyor diyor, sen daha denk gelmemişsin, androsu ios u yok, görüyorlar...

ios süper ya o yüzden trump efendi nin 2 apple telefonunda beyaz saray özel hale getirmeye çalışıyor, gps i mikrofonunuyla falan uğraşıyor,  adamlar kendi mallarına güvenmiyor sen ne diyorsun, Mert yok öyle güvenklik, android de ios ta kabak gibi açık, diretmeyin artık :)

geçin bu seviyeyi artık, biri der güvenlik diğeri der servis tırt :)  yahu ayıp ama kusura bakmayında....

Ali abi, yazdıklarımı eksik okumuşsun. iPhone'da yaşadığım an gözünün yaşına bakmam dedim. Ki yaşayacağım bu durumuda.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
4 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Onu kastettim. Apple için kurduğu hayaller yıkılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi, yazdıklarımı eksik okumuşsun. iPhone'da yaşadığım an gözünün yaşına bakmam dedim. Ki yaşayacağım bu durumuda.

Anlaştık, yanlış anlama olmasın, o kötü bu iyi falan demiyorum zaten, güvenlik masal bu net, onu geçelim, ios andro olayıda artık bitti, uçtu gittiler level atlama bitti Boss bile kalmadı sondalar artık [emoji4]    

kafana göre takıl hepsi aynı....

sen daha iyi bilirsin, arkadaş konuya değinmişya servis olayını,  yine koyayımda servis tırt demesinler, bitti gitti o dertler [emoji4]

866cf5de2425a519c655d8d0039539b5.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Huawei kullanmadan anlatılanlar havada kalıyor hep. 3 senedir burada Huawei şöyle böyle diyorum kimse sallamıyordu. Bak şimdi sen kullanıyorsun memnunsun :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Huawei kullanmadan anlatılanlar havada kalıyor hep. 3 senedir burada Huawei şöyle böyle diyorum kimse sallamıyordu. Bak şimdi sen kullanıyorsun memnunsun :)

cillop :)       artık sadece  Huvey ve hTC var .... yalnız ses olayında hTC nin yanına yaklaşması bile mümkün değil, başka yaklaşanda yok zaten, inan m7 bile kaldırır yere vurur, X ide emin ol....

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
2 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

cillop :)       artık sadece  Huvey ve hTC var .... yalnız ses olayında hTC nin yanına yaklaşması bile mümkün değil, başka yaklaşanda yok zaten, inan m7 bile kaldırır yere vurur, X ide emin ol....

Abi Huawei gider Leica'da olduğu gibi bir ses firması bulur anlaşır, HTC tarihin tozlu sayfalarında yerine alır :D

Boşver sesi mesi, layka nasıl layka? Hani fotoğraflar elinde cürütüyorsun makineyi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...