İçeriğe Yönlendir

Rover 620 - Radyatör Fan Olayı Hakkında

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba 1995 model Honda Accord 1995 motor la aynı Rover bir aracim var , hararet ibrem ortada genelde , içerden fanları açmak için manuel düğme konuşulmuş , sormak istediğim stop Edip kontak kapattıktan sonra radyatör soğutma fanı kaç dk çalışmalı acaba , benim fan 8-9 dk çalışıyor , bu süre cokmu uzun , uzun ise devir daim yada radyatör mu tikalidir teşekkürler, arabaya korktuğum için antifriz de koyamiyorum , 22 yaşında araba bir yerleri deler diye 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Antifriz koymalısın. Yanlış yapıyorsun.. 

Aracın normalde fan açmıyor. Önce arızayı bul ve fanı açar hale getir.

Bunu yapmadan hararet sorunu var mı anlayamazsın ki.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Abi araba eski bir yerleri delebilir diye koymadım , fan açma meselesine gelince stop ettikten sonra açıyor fan fakat bı 10 dk çalışıp öyle duruyor ben o yüzden sordum Mehmet abi fan çalışma süresi ne kadardır üzüm değil mi 10 dk diye ve devir daim yada radyatör mu tıkalı 

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Kırmızı renkli antifreez zarar veriyor ama yeşil renk olan zarar vermiyor diye duymuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum. Bildiğim şey ;antifreez şart.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Uzun zamandır antifiriz yoksa kırmızı da olsa yeşilde mavide zarar verir. Ama olması gereken antifirizli kullanmaktır. Antifiriz koyup kontrol altında tutun bence. Korkunun ecele faydası yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...