İçeriğe Yönlendir

Mavi Boncuk Octavia

Erhan Doruk

Recommended Posts

Emre Öğüt

yol tutuşu konusundaki yorumlara şaşırdım bende tam zıttı olarak bir o kadar beğeniyorum ama benim lastikler 225-45-17 araba şu güne kadar yoldan kopmadı üst limitlerde bile.(extrem limitler hariç) 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

3 yıldır Octavia kullanıyorum virajlarda limitleri zorlarım daha hiç kaymadım bende şaşırdım Yeni focusları bilmiyorum test etmedim.

Sizin araba orta paket muhtemelen bazı eksikleri vardır...

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Focus'un yol tutuş konusunda c segmentte bir ünü var. Sürekli incelemeleri takip ederim ama Octavia'nin bariz bir yol tutuşu problemini duymadım. Bence focus 10 üzerinden 8 ise octavia 7 puandır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
(düzenlendi)

focus hb golf7 çıkana kadar en iyisiydi(sınıfında)ama sedanda focus3 kullanmadım bir kıyaslama yapamıyorum 

tarihinde Emre Öğüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bir saat önce, Emre Öğüt yazdı:

focus hb golf7 çıkana kadar en iyisiydi(sınıfında)ama sedanda focus3 kullanmadım bir kıyaslama yapamıyorum 

Arada abartıldığı kadar fark yoktur diye düşünüyorum focusun sunduğu hissiyata aldanıyor çoğu kullanıcı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Hayirli olsun insallah ben sanzimanina hastayim gerisini bilmem focus olarak ise tabiki dar ve yol tutuşu o sinifta bence hicbiseyde yok.. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
On 10.07.2018 at 22:32, Koray Demir yazdı:

Kaporta ve dış malzeme kalitesi işçilik nasıl handikap oldu anlamadım Focusa göre mi kıyasladınız? Eğer öyleyse Focus daha düşük kaliteli bu konuda.

Focus ta hiç böyle şeyler görmedim.

Araçtaki ufak tefek hatalar, aracın sanki önceden farklı renk olup da istediğim renge sonradan tekrar boyandığını düşündürüyor.

Çamurluğun kapı ile birleştiği yerde boyanmayan yerler var.

nljWr1.jpg

Araç altında sol tarafta kaportanın birleşme yerine sıkılan köpük gibi madde epey taşmış. Ayrıca iyi boyanmamış kalite kontrolden nasıl geçmiş acaba.

oV0k7o.jpg

Yol tutuşu olarak lastiklerde şüphelenmeye başladım. Henüz lastikler yeni olmasına rağmen çok fazla patinaja düşüyor. Araç üzerinde 205 55 16 continental eco contact serisi lastikler var.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Hepsi mi bu şekilde yoksa size verilen araçta mı üretim kusuru var kıyaslamak gerek. Eğer tüm modeller bu şekildeyse büyük ayıp kabul edilemez. Totalde boya mevzuunda Fordun ağzı daha fazla yanmıştır.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Araç ile 1500 km yi devirdik. Yol bilgisayarına göre ort tüketim 5.9lt/100km, benim hesaplarıma göre 6.7 lt/100km. Araca alıştıkça limitlerini öğrenmeye başladım. Sonuçta br focus değil ama araç sundukları ek opsiyonlar ile bence focusa göre oldukça tercih edilir duruyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben konuyu okuyunca favori ilanlarımdaki octavia yı çıkardım, yerine aldığım ondan da beter ama neyse :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ben konuyu okuyunca favori ilanlarımdaki octavia yı çıkardım, yerine aldığım ondan da beter ama neyse :D

Fiyat/fayda olarak oldukça iyi yerde. Bence test sürüşü yapın. Belki yol tutuşu sizi tatmin eder.

Aracı inceledikçe ilginç detaylar çıkıyor karşıma.

Bagajda skoda marka şemsiye buldum. :)

Aracın depo kapağına buz kazıyıcısı koymuşlar.

tusnu.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

:nazar:

Alman detaycı. Kullanıcı dostu işleri seviyor.
Almayı isteyip pişman olduğum araç rs 4x4 olanı. Çok uygun idi rakamı Mazda aldığım dönemde.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
3 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Fiyat/fayda olarak oldukça iyi yerde. Bence test sürüşü yapın. Belki yol tutuşu sizi tatmin eder.

Aracı inceledikçe ilginç detaylar çıkıyor karşıma.

Bagajda skoda marka şemsiye buldum. :)

Aracın depo kapağına buz kazıyıcısı koymuşlar.

tusnu.jpg

Benim araçta (skoda kodiaq ambiante paket,en boşu) buz kazıyıcı yok örneğin. Yeri var kendi yok. Skoda’nın simply clever mottosu ilgimi çekiyor

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
On 11.07.2018 at 09:13, Emrah Altun yazdı:

Focustan İX35'e geçince ben de yol tutuşu konusunda ne oluyoruz demiştim. Focus yol tutuşu konusunda efsane.

Hayırlı olsun, kazasız-belasız-cezasız sürüşler.

Bende Focus dan nissan-qashqai ye geçince aynısını demiştim şimdi sanki virajlarda savuracak gibi geliyordu gerçi o güveninde bedelini ağır ödedim(Takla attım) şimdi mondeo ya biniyorum ihtiyat her zaman iyi araba ne kadar iyi olursa olsun

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erhan Doruk

Pazar sabahı bahçeye giderken hırdavatçıya uğradım. Gece iyi uyumadığım içim de biraz dalgındım. Aracı dükkanın önüna bıraktım , ihtiyaçları aldım, araca bindim. Oturduğum yerden görmediğim tümseğe doğru kalktım. Tamponu kırdık, radyatör hortumu yırtıldı. Polise rapor tutturup , çekici ile aracı servise gönderdim. Yerine de ikame istedim. Sağolsunlar aynı gün ikameyi de getirdiler. Renginden dolayı epey kişinin gözü kalıyordu. Nazar çıktı sanırım. 

PDW3Wd.jpg

4zomNp.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Gecmis olsun. 

Octavia cok begendigim bi arac bidefa kiralayip 3 gun kullanmistim cok begenmistim

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Gecmis olsun. Rengi cidden hosmus. Dediginiz gibi nazar olsun insallah. Cana gelmesin. Allah beterinden saklasin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...