İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Hata Kodu Yardımı İstiyorum

Onur Tanrıverdi

Recommended Posts

Onur Tanrıverdi

Araç menüsüne girdiğim zaman bu kodlar yazıyor bilgisi olan bana bilgi verebilir mi acaba ?

P01-50 P01-AO arası değişiyor sabit değil

P02-40

P05-05

P11-01

P13-2C P13-3C arası değişiyor sabit değil

P16-30

P19-41

P20-1A P20-18 arası değişiyor sabit değil

Aşağıdaki fotoğraftada tüm kodları yazıyor

b361c20ce441f1ae9b8f3a1f4edbb7e6.jpg

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Merhaba Onur bey,aradığınız  bilgiye ilgili linkten   ulaşabilirsiniz.

Çok  bilgi sahibi olmamakla birlikte her birinin ayrı bir arıza  olduğunu  düşünmüyorum. Birbiriyle zincirleme hata kodları  bence. Altta yatan sebep duzelince  hata kodları tekrarlamaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

Merhaba Onur bey,aradığınız  bilgiye ilgili linkten   ulaşabilirsiniz.
Çok  bilgi sahibi olmamakla birlikte her birinin ayrı bir arıza  olduğunu  düşünmüyorum. Birbiriyle zincirleme hata kodları  bence. Altta yatan sebep duzelince  hata kodları tekrarlamaz.
Teşekkür ederim ianan bey ilginiz için evet bu linkten öncesinde araştırdım ama bendeki test menüsünde aralarında tire olarak cıktı bunu yanlış anlamayım diye soruyorum acaba farklı birşeymidir ?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Onur bey. o menüden gördüklerinize pek takılmayın.. 

Bir bilgisayara bağlayıp tümünü silin.. Bir süre sonra tekrar bilgisayara bağlayıp yeni kod oluşmuş mu bakın. Yeni oluşanları çözmeniz gerekir.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Bir bilgisayara bağlayıp tümünü silin.. Bir süre sonra tekrar bilgisayara bağlayıp yeni kod oluşmuş mu bakın. Yeni oluşanları çözmeniz gerekir.  
Mehmet bey bilgisayara nasıl bağlayabilirim bana yardımcı olurmusunuz bu konuda ne gibi bir cihaz almalıyım
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
30 dakika önce, Onur Tanrıverdi yazdı:
31 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet bey bilgisayara nasıl bağlayabilirim bana yardımcı olurmusunuz bu konuda ne gibi bir cihaz almalıyım

Bir tamirciye gidiverin, alacağınız cihazlar tüm modüllere ulaşamaz.. Her arızayı silemeyebilir.. 

Arıza lambası yanıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

Bir tamirciye gidiverin, alacağınız cihazlar tüm modüllere ulaşamaz.. Her arızayı silemeyebilir.. 

Hayır hiçbir arıza lambası yanmıyor sadece başka bi konudada açmıştım araçtan ayağımı gazdan çekince vuruntu oluyodu sıfır orjinal maf sensörü aldım oda işe yaramadı bende bu arıza için test menüaüne baktım bir arkadaşımız sorunun FUEL RAİL PRESSURE SENSOR'ünden kaynaklı olduğunu yazmıs o yüzden bu hatayı verip vermediğine baktım ama anlayamadım
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 dakika önce, Onur Tanrıverdi yazdı:
19 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayır hiçbir arıza lambası yanmıyor sadece başka bi konudada açmıştım araçtan ayağımı gazdan çekince vuruntu oluyodu sıfır orjinal maf sensörü aldım oda işe yaramadı bende bu arıza için test menüaüne baktım bir arkadaşımız sorunun FUEL RAİL PRESSURE SENSOR'ünden kaynaklı olduğunu yazmıs o yüzden bu hatayı verip vermediğine baktım ama anlayamadım

Arıza lambası yoksa ciddi arıza yok demektir.. 

Vuruntu konusunu hatırlıyorum ama fikrim yok o konuya.. 

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

Arıza lambası yoksa ciddi arıza yok demektir.. 
Vuruntu konusunu hatırlıyorum ama fikrim yok o konuya.. 
Teşekkür ederim mehmet bey saolun ilgilendiğiniz için
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Odb den bağlanan cihazlar var mevcut ama sağlıklı sonuçlar vermiyor... tamircideki bilgisayarlar daha iyi sonuç veriyor... kesin sonucu servis pc si veriyor...

Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi
Odb den bağlanan cihazlar var mevcut ama sağlıklı sonuçlar vermiyor... tamircideki bilgisayarlar daha iyi sonuç veriyor... kesin sonucu servis pc si veriyor...
Teşekkürler hasan bey saolun benimde düşüncem en temizi bir yetkili serviste cihaza bağlatmak
Yorum bağlantısı
Onur Tanrıverdi

Dün aracı haramidere sanayi sitesinde bi ustaya götürdüm baktı araçta herhangi bir arıza vermedi bir sorunda yok dedi makineye bağlayarak baktı sürdü denedi.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Bilal Türk

2012 fiesta 1.4 tdi aracımda da rölanti halinde devir dalgalanması ve vites değişikliğinde vuruntu yapması mevcut. bende maf sensörünü temizletmeyi denedim fakat sorun devam etti.Daha sonra test menüsünden arıza kodlarına baktım. Onur beyin aracında test menüsünde aldığı arıza kodları ile birebir aynısı çıktı.Sorun iki araç içinde aynı mıdır ki aynı kodları verdi.Yoksa bütün fiestalarda kronik hataları mı göstermektedir? Ayrıca Onur Bey maf sensörü değişimi yaptınız mı? Yaptıysanız sorun çözüldü mü?

Yorum bağlantısı
Deniz Öztürk
On 04.01.2019 at 18:26, Bilal Türk yazdı:

2012 fiesta 1.4 tdi aracımda da rölanti halinde devir dalgalanması ve vites değişikliğinde vuruntu yapması mevcut. bende maf sensörünü temizletmeyi denedim fakat sorun devam etti.Daha sonra test menüsünden arıza kodlarına baktım. Onur beyin aracında test menüsünde aldığı arıza kodları ile birebir aynısı çıktı.Sorun iki araç içinde aynı mıdır ki aynı kodları verdi.Yoksa bütün fiestalarda kronik hataları mı göstermektedir? Ayrıca Onur Bey maf sensörü değişimi yaptınız mı? Yaptıysanız sorun çözüldü mü?

vites değiştiğinde vuruntu yapıyorsa motor takozu ve şanzıman takozunuza baktırın.Büyük ihtimal Motor takozu gitmiş sizin. sağda radyatör suyunun altında.Orjinali 800tl gerek yok Ecem markasından başka almayın hem türkiye yapımı hem de kabine vibrasyon vermiyor diğer yan sanayi ürünler gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...