İçeriğe Yönlendir

Explorer - Rölanti Dengesizliği

Ali Verimli

Recommended Posts

Ali Verimli

Merhaba... 1997 explorer 4.0 sohc xlt aracım rölantide ve bazen haraket halinde düşük süratlere indiğimde ( mesela sokak dönüş manevrasında) stop ediyor. aracın bakımları yeni yapıldı. bu tip sorun yaşayan arkadaşlarımız var mı? bilgi verirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bakım öncesi de aynı sorun var mıydı? Gaz kelebeği temizlendi mi?

Yorum bağlantısı
Ali Verimli
2 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Bakım öncesi de aynı sorun var mıydı? Gaz kelebeği temizlendi mi?

temizleme işleminin yapılıp yapılmadığını bilmiyorum ama bakımdan önce de vardı... ben lpg kaynaklı olduğunu düşünmüştüm ancak benzinde iken de aynı rölanti dengesizliği var

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Benzer bir sorunu km sensörüm bozulduğunda yaşamıştım. Trafik ışıklarına yaklaştığımda stop edecek gibi oluyordu.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Rölanti sensörü ve gaz kelebeği ilk akla gelen parçalar. Bilenler gelip müdahil olurlar konuya şimdi.

Yorum bağlantısı
Ali Verimli
13 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Benzer bir sorunu km sensörüm bozulduğunda yaşamıştım. Trafik ışıklarına yaklaştığımda stop edecek gibi oluyordu.

benim de km ortalama 20 km fazla gösteriyor... ilgisi olabilir mi acaba

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
8 dakika önce, Ali Verimli yazdı:

benim de km ortalama 20 km fazla gösteriyor... ilgisi olabilir mi acaba

KM sensörünün arızasından dolayı yaşadığım sorun, arada bir hız göstergesinin çalışmamasıydı. Fazla göstermesi ile alakalı bir şey diyemem.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Cem bey in yazdiklarini bende kabul ediyorum... bu araca uzak biri olarak sormak istedigim birsey daha var bu aracta direksiyon elektrik destekli mi?Donus manevralarinin araci stop egilimine itmesi burda bir detay var der gibi🤔

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Dönüş manevrası; hmm.. araç otoparkta vs durur halde iken tam sağ yada sol yapılarak ilerlemeye çalışıldığında kasılıyor mu? Çatır çutur garip sesler çıkartıp araç ortadan ikiye bölünecek gibi sesler çıkıyor mu?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Hava aliyordur motor. Kirik plastik yada hortum vardir. Map sensorunden sonra biryerlerde sorun vardir.  Tps sensoru de arizalanmis olabilir. Gaz kelebeginin pozisyonunu olcer. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...