İçeriğe Yönlendir

Ford Tourneo Courier 2016 Çekiş Sorunu

recep turgut

Recommended Posts

recep turgut

MERHABA ARKADAŞLAR / 2016 courier titanyum paket aracım.aracı sıfır aldım 45.000 km de herşey den memnunum.ancak uzun süre rampada hız sabitleyici ile gittiğimde sabitleyiciden atıyor devirli gitmeme rağmen.ayrıca ormanlık alanda rampada giderken devir 3000 de iken 3 üncü fitesden cekişi devri düşüyor 2 inci vitese indiriyorum.bu anlattığım olayı diğer viteslerdede yapıyor.yani araca ben uymak zorundayım.bu konu hakkında 2 tane ayrı servise gittim şikayet ettim test ettiler normal dediler kasa ağır geliyo gibi cümleler dediler.tork ve hp yükseltmek için yazılım attırmayı düşünüyorum bilgisi olan ve önerileri olan varmıdır?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bildigim kadariyla hiz sabitletici belirli yuklerde dik yokuslarda sistemden cikiyor...normal diye biliyorum.bahsettiginiz rampada devir dusmesi ve vites dusurme durumunuz rampanin dikligine bagli burdan yorumlamak bayagi zor olacaga benziyor...Keyifli forumlar

Yorum bağlantısı
recep turgut
34 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Bildigim kadariyla hiz sabitletici belirli yuklerde dik yokuslarda sistemden cikiyor...normal diye biliyorum.bahsettiginiz rampada devir dusmesi ve vites dusurme durumunuz rampanin dikligine bagli burdan yorumlamak bayagi zor olacaga benziyor...Keyifli forumlar

Dediginiz doğru sabitleyicide dik yokuşta atıyor ama devir 3000 lerde ikende yapıyor.araç yokustan kaynaklı yapıyor .ford ta yapıyor.lapseki bursa yolunda defalarca denedim.arkadaşta mitsubishi asx var onda yapmıyor. Ww lerde yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Markadan markaya farkediyor olabilir, benzer araci olan arkadaslar var ise deneyebiliriz. beklemede kalalim..

Yorum bağlantısı
recep turgut
2 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Markadan markaya farkediyor olabilir, benzer araci olan arkadaslar var ise deneyebiliriz. beklemede kalalim..

Aynı marka arkadaşlarda yok.diğer markalarda denedik onlarda bu sorun yok sadece bizde var.ford ta.

Yazılımı tavsiye edermisiniz.yada yazılım attıran varmı dır.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

valla yazilima karsi biriyimdir.Bu konuda diger arkadaslar yorum yapacaklardir. Tavsiye olarak Aracinizda yakit degisimi deneyebilirsiniz. aku kutup basini kisa sureligine sok-tak yapabilirsiniz.( teyp kodunu biliyorsaniz) Kullanim kilavuzu mevcutta varsa kontrol edin lutfen belki cc ile ilgili detay vardir...

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

durumu videoya kaydedip servise göstermeniz faydaı olacaktır,bende de courier vardı böyle bir sorun hatırlamıyorum

Yorum bağlantısı
Metin Genç

ben sorunumu yazılımla çözdüm ancak orjinal yazılım bu. sağda solda yüklenen beygir yükseltici yazılım vs değil. orijinal ford yazılımı.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Araç menüsünden "çekiş kontrol"ü devre dışı bırakın bir de böyle deneyin. Eğer sorun çözülürse servise başvurun ve (mümkünse/mevcutsa) yazılımı güncelletin. Aynı sorun @Okan Tanselin de başına gelmişti, çekiş kontrolü kapayınca kendine geldi araç.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bu kuryelerde malesef oluşan bir sorun .rampada hız sabitleyici beli yükten sonra manuel viteslerde devre dışı kalır istedin kadar devirli olsun ,otomatiklerde bu sorun olmuyor. Aracın  rampa çıkarken bayılma sorunu yazılımsal menüden çekiş kontrol sistemini ve yokuş kalkışı kapattınız da araç normal tepkilerini veriyor rampada. serviste bir yazılım tazeletin derim ve bu araçlarda bir diğer kronik sorunsa volant ötmesidir. bu ford otosan tarafından üretim hatası olarak kabul edilmiş lakin bir süre yedek parça desteği verdikten sonra garanti kapsamında. alınan bir karrala aracın gidişinde ve tehlike yaratmadı düşüncesiyle değişim yapılmıyor hatalı ürün oldu kabul ediliyor ama malesef destek verilmiyor yargıda biton uğraşmak gerekiyor .bu nedenle bir çok tanıdığım imkanı el veriyorsa aracı satıp yeni kasasına geçtiler çünkü onlarda yeni fiestalar da kullanılan yeni motor ve 6 ileri yeni şanzuman var mükemmel uyum mevcut. tekrardan geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hız sabitleyici ile giderken çok dik rampalarda eğer aracın gücü hızı bu seviyelerde tutmaya yetmez ise tam hatırlamıyorum ama 10 -15 km lik hız düşümünden sonra hız sabitleme modundan çıkar.Burdaki amaç araç bayılmasın diye sizden müdahale bekler.Ancak otomatik vitesli araçlarda araç hız düştükçe kendisi otomatik olarak vites düşürdüğü için bu tarz sorunlar yaşanmaz.Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...