İçeriğe Yönlendir

Uzun Bir Aradan Sonra 5.Twingomuz :) Şirinbaba

Fatih Evcin

Recommended Posts

Fatih Evcin
12 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

bunun bağajında piyano taşıyan vardı yurt dışında

buzdolabı taşıyan da gördüm :) 

11 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Koltuklar yatınca yatak gibi oluyordu, öyle değil mi?

ön koltukları da en öne alınca 2 kişilik bir şişme yatak sığar içine :)

15 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

Hayırlı olsun. Üniversite öğrencisi iken almaya niyetlenmiştim ama çok bilmiş abiler satamazsın elinde kalır felan deyip caydırmıştı beni. Keşke alsaymışım.

Bzim mahallede 2000 yılında çarkıfelek programından çıkan bir twingo vardı ben o zamandan beri takip ederim. :) Samsunda bu aracı kullanan cok dostum var, organizasyonlarına katılın araçları deneme şansınız olur.) Satış konusunda aracınız eğer temiz ise satmak 1 günü geçmez. ben 3 saat içinde sattım ilk aracımı.yani şöyle söyliyim 4 twingom oldu 2sinde tavanı kendimiz açtık. ve hiçbirinin satış süresi 5 günü geçmedi. Son zamanlarda popülerliği arttı inanın araç kalmadı etrafta alan satmıyor :)

11 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hayırlı olsun, sevdiğim değişik bir modeldir kendisi :)

:nazar:

çocukların oynadığı sokaktan geçerken bana bakışları hoşuma gitmiyor değil.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

:nazar:

Güle güle kullanın çok keyifli bir araç. Sunroof lu olanını kullanmıştım bir süre , Ferahlık bakımından 10 numaraydı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
18 saat önce, Talha Bilgi yazdı:

şu araçların ah bir otomatiği olsa ....

gümrük girişli olarak var piyasada 3-5 tane.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
4 saat önce, Fatih Evcin yazdı:

gümrük girişli olarak var piyasada 3-5 tane.

hakkaten varmış ama fiyat nasıldır siz daha iyi bilirsiniz...

İşte linki

otomatik twingo

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Talha Bilgi yazdı:

İşte linki

otomatik twingo

Kafayı yemiş sanırım sahibi :) 33bin twingo'ya verilir mi yahu? O paraya mondeo'lar var.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
2 saat önce, Talha Bilgi yazdı:

İşte linki

otomatik twingo

:) Aracı satan arkadaşım Ercan. Gümrükten aldı 3-5 ay önce ama gerçekten güzel bir araç o parayı eder mi tartışılır.

2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Kafayı yemiş sanırım sahibi :) 33bin twingo'ya verilir mi yahu? O paraya mondeo'lar var.

biraz macera aradığı doğrudur :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Bir saat önce, Fatih Evcin yazdı:

:) Aracı satan arkadaşım Ercan. Gümrükten aldı 3-5 ay önce ama gerçekten güzel bir araç o parayı eder mi tartışılır.

biraz macera aradığı doğrudur :)

gümrükte 19 a gitmiş yanlış araçla karşılaştırmıyorsam eğer...:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
(düzenlendi)

hayırlı olsun içi ford ka'dan geniştir. Klima var mı klima?

tarihinde Erdem Çağla tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
16 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

gümrükte 19 a gitmiş yanlış araçla karşılaştırmıyorsam eğer...:)

doğrudur. :)

14 saat önce, Erdem Çağla yazdı:

hayırlı olsun içi ford ka'dan geniştir. Klima var mı klima?

klima var tabi :) bu araçlarda orjinal sis var ise klima vardır :) 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Evcin

Evettt , bayram öncesi bi bakım yapalım dedik.

2 motor takozu , sol rotil ve ön fren borularını ve rolenti motorunu yeniledik. Takozların orijinalleri çok pahalı olduğu için yan sanayilerini kullandık mecburen. 

parçalar toplamda 350 tl tuttu. İşçilik de 130 tl verdik ve arabanın deyim yerindeyse neşesi yerine geldi :)

Artık ufak ufak görsel bakımlara geçeceğiz. Elektriksel olarak yanmayan yada ara sıra yanan aksamlar var onları ve boyadaki güneş yanıklarını kendi çapımızda onarmaya çalışacağım :)
Ha birde Lpg sorunsalı var :)

benzin 7.90 TL Bu araçta maalesef sanıldığı gibi az yakmıyor şehir içi klima açık ortalaması 8 litre. Şehirler arası 5-6 civarı. 

Acaba lpg taktırsam mı yoksa böyle kullansam mı diye tereddutteyim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Klima açıkken kötü bi ortalam değil. KA da aynı yakıyordu, ben LPG takmamıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Klima açıkken kötü bi ortalam değil. KA da aynı yakıyordu, ben LPG takmamıştım.

Araçta şu anda katalizör dağınık ve yağ değişim km 6700 olmuş. sanırm yağ değişimi ve katalizör değişimi ortalamayı düşürür.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Fatih Evcin yazdı:

Araçta şu anda katalizör dağınık ve yağ değişim km 6700 olmuş. sanırm yağ değişimi ve katalizör değişimi ortalamayı düşürür.

Kat sonrası bi tık daha düşecektir. Oksijen sensörü var mıydı bu araçt kat'ta yoksa sadece Egzoz manifoldunda mıydı?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
2 motor takozu , sol rotil ve ön fren borularını ve rolenti motorunu yeniledik. Takozların orijinalleri çok pahalı olduğu için yan sanayilerini kullandık mecburen. 
parçalar toplamda 350 tl tuttu. İşçilik de 130 tl verdik ve arabanın deyim yerindeyse neşesi yerine geldi [emoji4]
Artık ufak ufak görsel bakımlara geçeceğiz. Elektriksel olarak yanmayan yada ara sıra yanan aksamlar var onları ve boyadaki güneş yanıklarını kendi çapımızda onarmaya çalışacağım [emoji4]
Ha birde Lpg sorunsalı var [emoji4]
benzin 7.90 TL Bu araçta maalesef sanıldığı gibi az yakmıyor şehir içi klima açık ortalaması 8 litre. Şehirler arası 5-6 civarı. 
Klimalı 5-6 iyi bence. Dizeller bile 5 yakar
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
1 saat önce, Fatih Evcin yazdı:

parçalar toplamda 350 tl tuttu. İşçilik de 130 tl verdik ve arabanın deyim yerindeyse neşesi yerine geldi :)

Artık ufak ufak görsel bakımlara geçeceğiz. Elektriksel olarak yanmayan yada ara sıra yanan aksamlar var onları ve boyadaki güneş yanıklarını kendi çapımızda onarmaya çalışacağım :)
Ha birde Lpg sorunsalı var :)

Tüp taktırıp kâra geçeceğim diyene kadar o kadar masraf emek vesaire, 20 bin km sonra başlıyorsun kazanmaya bir de.

Güvenliği de cabası.

Bilemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Senede en az 10k yapan veya ayni araca en az 3 yil binen bence kesinlinle log taktirmali. Lpg den bu kadar korkmayin benzin gibi kivilcimdan tutusmaz, carpmalarada dayaniklidir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Senede en az 10k yapan veya ayni araca en az 3 yil binen bence kesinlinle log taktirmali. Lpg den bu kadar korkmayin benzin gibi kivilcimdan tutusmaz, carpmalarada dayaniklidir default_wink.gif
Hocam, bagaj küçülüyor, otoparka giremiyorsun, motorda problemler çıkıyor az veya çok, fazladan bakımı var, ayarı var vs, güvenlik tedirginliği var, 10bin km için değmez bence. Büyük araç olur 20, 39bin yaparsın yılda o zaman mecbur takılır.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hocam, bagaj küçülüyor, otoparka giremiyorsun, motorda problemler çıkıyor az veya çok, fazladan bakımı var, ayarı var vs, güvenlik tedirginliği var, 10bin km için değmez bence. Büyük araç olur 20, 39bin yaparsın yılda o zaman mecbur takılır.

Ustad eski aracim sedan Bora da 85k km 4.5 yil, yeni aracim Astra J HB de de 45k km 4 yildir kullaniyorum. Her ikisinde de guvendigim yere montaj yaptirdim. Tek tek ele alirsam yazdiklarini:

Bagajin kuculdugu dogrudur ben stepneye koydurdum sikinti yok.

Otopark olayi yer yer degisir su ana kadar giremedigim otopark olmadi.

Eski aracimda lpg kaynakli mi bilmem bir bobin degisti birde hararet musiri degisti. Yeni aracimda su an 62k km deyiz bu km lerde bobinleri degisenleri gordum benzinli olanlar, bobin degisti.

Fazladan bakim dedigin lpg filtremi internetten 5 takim (gaz kesici ve normal filtre) 65 liraya aldim her 10k km de 10 lira. Yag bakimi ve buji degisimi de benzinlideki gibi.

Simdiye kadar hic tedirgin olmadim kaza videolarina falan denk geldikce. Guvenlik kismini yazmistim bir daha ekleyeyim lpg benzin gibi kivilcimdan kolay tutusmaz vs vs.

10k km den fazla yol yapip benzinde binen ziyandadir o kadar diyorum :)

Benzin 6.90 lira lpg 3.60 lira yer yer 3.20 ye kadsr dusuyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yani ozetle demem o ki onyargilarimizdan kurtulalim. Duzgun kaliteli montaj ile sorunsuz uzun yillar binilir, yapilan tasarrufla da ustune 2 3 motor konur.

Her canlı LPG yi tadacaktir [emoji16] Dizel arac farki 20 30 bin lira LPG farki 3 4 bin lira.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
On 27.08.2018 at 21:18, Metin Akbal yazdı:
Yani ozetle demem o ki onyargilarimizdan kurtulalim. Duzgun kaliteli montaj ile sorunsuz uzun yillar binilir, yapilan tasarrufla da ustune 2 3 motor konur.

Her canlı LPG yi tadacaktir [emoji16] Dizel arac farki 20 30 bin lira LPG farki 3 4 bin lira.

C4TjkmhWQAEfvRw.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
50 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Her canlı LPG yi tadacaktir

Sadece fabrika çıkışlı ise kullanırım. Aksi halde Türkiye şartlarında hayatta bulaşmam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...