İçeriğe Yönlendir

Goodyear Vector 4

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

Arkadaşlar öncelikle selamlar. Bugün düldüle goodyear vector 4 seasons 4 mevsim lastik taktık. Lastik sannayide goodyear, bayinin elinde kalmış 2016 üretim 3 adet vardı. Çiftini güzel bir pazarlıkla 550 tl ye hallettik. Lastiği aldığım servis şuan yenisinin 400 tl üzeri olduğu iletti hakikaten, öyle.

Daha önce petlas pt535 95 h vardı malesef önden çekiş olduğu için araç 25000 km dayandı ve satarken petlası bayii 70000 km garanti vermişti.

Bayi 25000 km duyunca tabiki kıvırmaya başladı. Goodyear bayi lastiğe 50000 km ömür biçti sizce kaç bin yapar?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 dakika önce, Murat Kırçal yazdı:

Arkadaşlar öncelikle selamlar. Bugün düldüle goodyear vector 4 seasons 4 mevsim lastik taktık. Lastik sannayide goodyear, bayinin elinde kalmış 2016 üretim 3 adet vardı. Çiftini güzel bir pazarlıkla 550 tl ye hallettik. Lastiği aldığım servis şuan yenisinin 400 tl üzeri olduğu iletti hakikaten, öyle.

Daha önce petlas pt535 95 h vardı malesef önden çekiş olduğu için araç 25000 km dayandı ve satarken petlası bayii 70000 km garanti vermişti.

Bayi 25000 km duyunca tabiki kıvırmaya başladı. Goodyear bayi lastiğe 50000 km ömür biçti sizce kaç bin yapar?

Konunuz uygun bolume tasinmistir.

4 mevsim lastik diye bir kavram nedense bana cok garip geliyor..Yazin tam yazlik gorevini kışın ise kışlık lastik gorevini yerine tam olarak getiremeyecegini dusunenlerdenim... tabiki taktir sizin..

50Bin km ciddi bir km.O rakamlara ulasamaz diye dusunuyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Km verilemez çünkü çok fazla kritere bağlı, düşük hava ile gezerseniz 10bin bile dayanmaz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Vektör serisi iyidir de . Lastiğe km ömrü için garanti yalan dolan olur.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ALışacağız 4 mevsim lastiğine (gerçek olanına) vector gibi

Abi cok sessiz bir lastik. Arabanın yol tutuşu değişti .

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

benim aracın üstünden good year çıkmıştı ve bana sesli gelmişti. ama tabi sizin lastiğiniz 4 mevsim ve farklı model. benimki eagle idi.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

2016 model peugeot 2008i üzerinde bu lastikle aldık. İlk kış tam kışlık gibi ilk yaz yazlık gibi kullandık. 1 yıldan sonra malesef ne tam yazlık gibi ne de tam kışlık gibi bol kaymalı patinajlı bir lastik oldu.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

kışın karda spor ayakkabı mı bot mu? yazın parmak arası terlik mi spor ayakkabı mı?

yazın yazlık kışın kışlık bence.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kışın yazlık, yazın kışlık lastik. Km konusuna gelirsek bana verin 5000 de tel attırayım. Hangi lastikçi km garantisi verebiliyor, şaşırdım.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Sürekli taşlık , bozuk yolda kullanın 10.000 km, sürekli otoyolda kullanın 50.000 km. Lastiğe ömür biçmek mantıksız geldi bana. Aynı aracın motoru gibi. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ben ocak ayında bu lastikleri almıştım yaklaşık 25,000 den fazla yol yaptım.Önler bitti arkalar nerede ise olduğu gibi duruyor.Lastikcide bana lassa alma lassa çabuk biter onun yerine bunları al demişti.Lastiklerin taksidi bitmedi ama kendi bitti.Keşke lassa alsaymışım diyorum şimdide.En azından daha ucuza mal etmiş olurdum.Ön arka yapacam yaz bitenekadarda öyle kullanırım.

Bende 4 mevsim lastiğe inanmıyorum,keşke olsaydı.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Erzurumlu biri olarak Antalyada yaşamış biri olarak yazın yaz, kışın kış lastiği takarım. Gerçi lastikçim yazı kış kış lastiği takıyor Düzcede. Hiç birimiz yokluk hariç yazın kışlık ayakkabı giymeyiz. Lastiklerin dişleri olsada 5 yıldan sonra tabanda eğilmeler oluyor iki kez başıma geldi. Bence lastiğin ömrü en fazla 4~5 yıl veya 40~50 bin km hangisi önce gelirse.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lastikler ön arka yapılırsa daha çok dayanır, 25binde bitmezdi.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

4mm - 4 yıl - 40K km hangisi önce gelirse değiştiririm, genelde km önce geliyor.

Lastiğe km garantisi vermek, hemde bu kadar yüksek [emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
4mm - 4 yıl - 40K km hangisi önce gelirse değiştiririm, genelde km önce geliyor.

Lastiğe km garantisi vermek, hemde bu kadar yüksek [emoji3]

Malum ulkemizde bu araliklarda lastik degistiriliyor. Hatta daha dun sevdigim bir abim Istanbul'da 2011 model clio icin cikma lastik almis. Ben sordum bilmiyorum dedi tarihlerini. Resim istedim gonderdi. Gordugum lastikler 2011 24. hafta imalati. Degistirdigi lastiklerin resimlerini istedim onlar 2015 42. hafta. Aracin km bilgisi 46k.
Abi hemen al o lastikleri gotur adamin kafasina gecir gel diyebildim sadece.
Anlatmaya gerek yok goruyorsunuz. :-)
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

michelin crossclimate kullanıyorum . Çok çabuk aşınıyor parça parça kopmalar oluyor lastik tabanında
Bu şekilde

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)
On 31.08.2018 at 21:02, Murat Kırçal yazdı:

Goodyear bayi lastiğe 50000 km ömür biçti sizce kaç bin yapar?

Tamamen şehiriçi asfaltta kullanıldı. 2016 yılının lastiği goodyear vector 25000 kmde dişlerde kopmalar vs ön lastiklerin durumu bu

grzqD0.jpg

P140Ad.jpg

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
On 10.11.2018 at 12:15, Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Tamamen şehiriçi asfaltta kullanıldı. 2016 yılının lastiği goodyear vector 25000 kmde dişlerde kopmalar vs ön lastiklerin durumu bu

Yol durumuz galiba kötü dişli asfalt yer bu şekilde lastiği. Şuana kadar 7000 km yol yaptım sıkıntı yok , lastik pati çekmiş gibi. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Bir saat önce, Murat Kırçal yazdı:

Yol durumuz galiba kötü dişli asfalt yer bu şekilde lastiği. Şuana kadar 7000 km yol yaptım sıkıntı yok , lastik pati çekmiş gibi. 

Aslında ilk 2 yıl çok memnundum ama sonra lastik değişti malesef. yol durumu derken bursa şehir içinde merkezde kullanılan öyle arazi çakıl mıcır vs görmeyen tek başıma işe gidip geldiğim  ağırlık yüklenmemiş zorlanmamış sakin kullanılmış pati çekilmemiş bir araç. Ama 2 yıldan sonra zaten isteseniz de istemeseniz de bazen kalkışta patinaja düşme ıslak zeminin de kayma gibi sorun yaşıyorsunuz. Sonuçta öyle ya da böyle 2yıl 25000 km de bu hale geldi. Umarım siz daha uzun zaman sorunsuz kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...