İçeriğe Yönlendir

İçişleri Bakanlığından Mesaj Alanlar Oldu mu?

Okay Kaygusuz

Recommended Posts

Servet Aydın

Maaşlarını alamayan devlet kurumları var. Sağlam kaynak. Her kuruşa ihtiyacı var devletin bu ara 1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim evin oraya gelsinler, her akşam drift yapanından müzikle egzozla kafa patlatma tam gaz devam, kaç kez aradım polisi yarım saat sonra geliyor en erken. Bu tiplere+emniyet şeridi magandalarına yazsalar cari açık kapanır.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Benim evin oraya gelsinler, her akşam drift yapanından müzikle egzozla kafa patlatma tam gaz devam, kaç kez aradım polisi yarım saat sonra geliyor en erken. Bu tiplere+emniyet şeridi magandalarına yazsalar cari açık kapanır.

O kadar dedim gel İstanbula taşın diye :)  Bu sorunların hiç birini yaşamazsın :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Önder Özcan yazdı:

O kadar dedim gel İstanbula taşın diye :)  Bu sorunların hiç birini yaşamazsın :D

Köyüme gidecem, sizin olsun İstanbul

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
54 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Her kuruşa ihtiyacı var devletin bu ara

Yok canım, canımızı düşünüyor önce. Yoksa bütçe açığı falan, cıks yani.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Köyüme gidecem, sizin olsun İstanbul

Muhtar var orda. Zaten köy değil mahalle oldu adları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu mesaj hiç gelmeseydi, bu konuya sebep olan içişleri bakanlığı mesajı... Gayet normal olarak uygulamaya geçilseydi. Geçilirdi di mi. Devlet birinden izin mi alacak. Denetimleri sıklaştırsalardı. Kuralları çiğneyip bir kaç ceza üstüste yiyenler hariç kimse için bir şey değişmeyecekti. Burada da bu tarz konuşmalar olmayacaktı.

Bakanlık diyor ki, biz artık müsamaha göstermeyeceğiz (hepimiz trafikte bir yanlışımız olduğunda uyarı ile bırakılmak isteriz di mi, cezayı kimse istemez), işi sıkı tutacağiz, vatandaşlar da tedbirlerini alsın, kurallara uymada daha titiz davransın. Açık açık haber veriyor işte, kurallara uyun ceza yemeyin diye. Para için olsa haber mi verir?

"Bu güne kadar nerdeydiler ?" Burdaydılar. Bu uygulama (mesaj) 6 ay önce de yapılsa aynı tepki gelecekti, 1 yıl önce gelse de, 2 yıl önce gelse de: "Para lazım ondan" Bence bir yerlerden başlamak lazım, ondan.

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Demirel
Seyir halinde telefon ile konuşmadığınız sürece sorun yok. Telefon elinizde tabikide navigasyondan bir şeye bakıyor olabilirsiniz.İşi gereği telefon ile görüşme yapacak olanlara çevirmelerde özellikle bluetoth kulaklık almaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz.

Telefonda birşeylere bakmak telefon ile konuşmaktan daha çok dikkat dağıtır be dolayısı ile kaza oranını daha fazla yükseltir.
İki eli direksiyonda önüne bakmak yerine bir elimde telefon, navigasyona(!) bakan herkese gerekli uyarı yapılmalı bence.
Navigasyon programları bile hareket halinde kullanılmaması yönünde uyarır...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu mesaj hiç gelmeseydi, bu konuya sebep olan içişleri bakanlığı mesajı... Gayet normal olarak uygulamaya geçilseydi. Geçilirdi di mi. Devlet birinden izin mi alacak. Denetimleri sıklaştırsalardı. Kuralları çiğneyip bir kaç ceza üstüste yiyenler hariç kimse için bir şey değişmeyecekti. Burada da bu tarz konuşmalar olmayacaktı.
Bakanlık diyor ki, biz artık müsamaha göstermeyeceğiz (hepimiz trafikte bir yanlışımız olduğunda uyarı ile bırakılmak isteriz di mi, cezayı kimse istemez), işi sıkı tutacağiz, vatandaşlar da tedbirlerini alsın, kurallara uymada daha titiz davransın. Açık açık haber veriyor işte, kurallara uyun ceza yemeyin diye. Para için olsa haber mi verir?
"Bu güne kadar nerdeydiler ?" Burdaydılar. Bu uygulama (mesaj) 6 ay önce de yapılsa aynı tepki gelecekti, 1 yıl önce gelse de, 2 yıl önce gelse de: "Para lazım ondan" Bence bir yerlerden başlamak lazım, ondan.
Iste bunu demeden yapinca bu seferde pusuya soteye yatmis oluyor devlet [emoji23]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
16 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Iste bunu demeden yapinca bu seferde pusuya soteye yatmis oluyor devlet emoji23.png

Aynen :)

Ya haber veriyo, daha ne yapsın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

3 şeritli dümdüz çevre yolunda hız sınırı 82 ve ağaç gölgesinde bir polis. Bu pusuya yatmaktır.  

Ben istiyorum ki 2. Şeride çekilmiş 4lüleri yanan arabayla uğtaşsın. Ben de buna kızıyorum işte. 

Kemer uygulamasını sonuna kadar destekliyorum ama önce TRAFİK POLİSİ kemer takacak...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Haber vermesinde kusur yok Önder abi. Canımı da düşünsün, eyvallah. Ama EDS'den bile bakıp ceza yazacağım, uçan kuştan yazacağım vs, şüphe uyandırıyor.

Taksilere bile kemerden ceza kesiyor. Kanunda tek serbest onlardı, serbestlik kalktı mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, Mustafa Çiçek yazdı:

3 şeritli dümdüz çevre yolunda hız sınırı 82 ve ağaç gölgesinde bir polis. Bu pusuya yatmaktır.  

Ben istiyorum ki 2. Şeride çekilmiş 4lüleri yanan arabayla uğtaşsın. Ben de buna kızıyorum işte. 

Kemer uygulamasını sonuna kadar destekliyorum ama önce TRAFİK POLİSİ kemer takacak...

Pusuya yatsın.... ancak kural doğru konsun. O yolda ben 110 ile giderken arkadan 180 ile gelip çakarla sıkıştıran magandanın bilmemnesini bilmemne yapsın. Mesele pusu değil kural uyulacak türde olmalı. Bugün dikkat ettim 50 tabelaları “dikkat” yerine konmuş. Avrupada vs dikkat yazar...

9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Haber vermesinde kusur yok Önder abi. Canımı da düşünsün, eyvallah. Ama EDS'den bile bakıp ceza yazacağım, uçan kuştan yazacağım vs, şüphe uyandırıyor.

Taksilere bile kemerden ceza kesiyor. Kanunda tek serbest onlardı, serbestlik kalktı mı?

Taksicilerin canı kıymetsiz mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
22 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Taksicilerin canı kıymetsiz mi?

Kanunda serbesttiler. Serbestliğe rağmen ceza kesilmesi kanun dışı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bence mesele cezadan çok öncelik. Kamyoncu terörü can alıyor, makasçı S2000’ciler apaçiler E-5 ve TEM’i ele geçirmiş, bir Şahinciyle dalaşırım da pıçak yerim korkusuyla evden yedi Ayetel Kürsi ile çıkıyorum, ülkede trafiğe çıkılırken evdekilerle helalleşme havası hakim, Kastamonu’da ters şeritten gitmek o kadar normal olmuş ki adama ters şeritten gidiyorsun diyorum eee nolmuş diyor bir laf daha desem ötesi Haydar 😀 Gece yolculuklarını anlatmıyorum bile. Çakma zenonlar, merceksiz uygulamalar. Kışın ayrı dert. Yaz lastiğini geçtim adam kabak lastikle çıkıyor. Kara yolları mıcır döker. Daha hangisini sayayım. Evi sel basmış, kolluk kuvvetleri bahçe peyzajıyla uğraşıyor. Bunlar yapılmalı, ceza kesilmeli hiç itirazım yok. Mesaj da göndermiş bizi düşünmüş canlarım benim. Ancak şu hayati önem arz eden sorunlar biran evvel halledilmeli. Sorunumuz pusu kurup radar atmakla çözülmez. Bütüncül bir yaklaşım gerekli. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

yabancı kanunu koyuyor, karşısında da ceza miktarı. Sonra çıkıp adamlar eğitimli vs diyoruz değil. Hız sınırını geçene gelen ceza ile adamın yarı maaşı gidiyor neredeyse.

Bizde ise, kural var müsamaa var. Yok kardeşim öyle bir şey. Koydun ve karşılığı varsa uygula. Eğer bu zamana kadar uygulamayı yapmayıp, aman efendim biz sizi düşünüyoruz dersen önceden elinde telefonla arabalara dalanın öldürdüğü insanları mezarlarında ters çevirirsin.

En iyi örnektir bende, Eskişehir çevre yolu. 90lı yıllarda oradan geçerken 70 ile geçerdim. Biliyordum ki affetmiyor emniyet birimi. Yıl 2018 hala oradan 70le geçiyorum. Oysaki yasa kollayıcı yok ortalıkta.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
35 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

yabancı kanunu koyuyor, karşısında da ceza miktarı. Sonra çıkıp adamlar eğitimli vs diyoruz değil. Hız sınırını geçene gelen ceza ile adamın yarı maaşı gidiyor neredeyse.

Bizde ise, kural var müsamaa var. Yok kardeşim öyle bir şey. Koydun ve karşılığı varsa uygula. Eğer bu zamana kadar uygulamayı yapmayıp, aman efendim biz sizi düşünüyoruz dersen önceden elinde telefonla arabalara dalanın öldürdüğü insanları mezarlarında ters çevirirsin.

En iyi örnektir bende, Eskişehir çevre yolu. 90lı yıllarda oradan geçerken 70 ile geçerdim. Biliyordum ki affetmiyor emniyet birimi. Yıl 2018 hala oradan 70le geçiyorum. Oysaki yasa kollayıcı yok ortalıkta.

Hocam teşekkürler.

46 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Bence mesele cezadan çok öncelik. Kamyoncu terörü can alıyor, makasçı S2000’ciler apaçiler E-5 ve TEM’i ele geçirmiş, bir Şahinciyle dalaşırım da pıçak yerim korkusuyla evden yedi Ayetel Kürsi ile çıkıyorum, ülkede trafiğe çıkılırken evdekilerle helalleşme havası hakim, Kastamonu’da ters şeritten gitmek o kadar normal olmuş ki adama ters şeritten gidiyorsun diyorum eee nolmuş diyor bir laf daha desem ötesi Haydar 😀 Gece yolculuklarını anlatmıyorum bile. Çakma zenonlar, merceksiz uygulamalar. Kışın ayrı dert. Yaz lastiğini geçtim adam kabak lastikle çıkıyor. Kara yolları mıcır döker. Daha hangisini sayayım. Evi sel basmış, kolluk kuvvetleri bahçe peyzajıyla uğraşıyor. Bunlar yapılmalı, ceza kesilmeli hiç itirazım yok. Mesaj da göndermiş bizi düşünmüş canlarım benim. Ancak şu hayati önem arz eden sorunlar biran evvel halledilmeli. Sorunumuz pusu kurup radar atmakla çözülmez. Bütüncül bir yaklaşım gerekli. 

pusu bunlara olacak zaten. para toplama pususu olmaz. Kanuna karşı algımızı bozuyor. duble yol iki ev var 50 diyemezsin. Dersen uygulayacaksın ve 50 ye düşmeden önce 90 80 70 60 birkaç km yavaş yavaş düşüreceksin uyaracaksın.

new-zealand-road-sign-road-works-speed-l

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şu an, 

malesef emniyet güçlerimiz elinde bir plan olmadan normal eski usul kontrolleri artırmış durumdalar. Bu şekil olmaz. 

Sani'nin dediğine döner millet. para lazım haaaa vay hainler.  Kanunlara bakış açımızı zaten bilmemne etti olan olaylar. Bi de bu üstüne olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
(düzenlendi)

Emniyette tanıdığı olan sildiriyor cezayı. Yok olmaz öyle şey demeyin, oluyor malesef

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Mustafa Çiçek yazdı:

Emniyette tanıdığı olan sildiriyor cezayı. Yok olmaz öyle şey demeyin, oluyor malesef

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

işte buyur..klasik ülkem.. sonra umreye gidip ibadet derler.. Darül Harp'teyiz ya.. Devlet yıkılacak ya... pompalanmış dürtü o. La bu bizim devletimiz bizim kuralımız...uyanın.

Block Chain teknolojisi ile yazısa ceza, silinemez.. Dur bunla proje vereyim bir öğrencime...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 dakika önce, Mustafa Çiçek yazdı:

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa bey tapatalk imzanizi kapatirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Mustafa bey tapatalk imzanizi kapatirmisiniz.
Yetişemedim kapatmaya [emoji106][emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Ceza sildirme olayi yok kesinlikle cezalar edevlete anlik dusuyor artik.itiraz edip mahkemeden sildirme olayi farkli.Emniyet kemeri herkes takmali sadece emniyet kemeri ile denetim olmuyor.Tersten gelen, kabak lastikler,merceksiz xenonları ilk siraya almak lazim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"Adalet ve hukuk nedir nasıl sağlanır" diye bir eğitim projesi yapıp tüm memurları bu eğitime sokmak lazım. En azından 1 hafta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Radardan geçip hemen emniyeti arayarak sildir en arkadaşım var. Yalan söyleyecek biri değil. Şöyle de bit durum var. TEM de görev yapan polis memuru olup da mesai saati içinde kendi aracıyla bir evrak götürürken radar cezası yiyen ve sildiremeyen polis arkadaşım da var.

Ceza sildirme olayi yok kesinlikle cezalar edevlete anlik dusuyor artik.itiraz edip mahkemeden sildirme olayi farkli.Emniyet kemeri herkes takmali sadece emniyet kemeri ile denetim olmuyor.Tersten gelen, kabak lastikler,merceksiz xenonları ilk siraya almak lazim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...