İçeriğe Yönlendir

Motor Yağı Tercihi

Yusuf Berke

Recommended Posts

Azad Mirzade
1 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Sipariş aşamasındayım ama kararsız kaldım.

Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A5 4Litre

Motorcraft Ford 5W30 Motor Yağı

Hangisini almalıyım? Castrol alacaktım ama yeter mi, araca uygun diye biliyorum. Arabam Fusion 1.6 TDCI.

Üretim tarihine de dikkat edin, eğer fotodaki gibi 2015 te üretildiyse almayın derim.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)
3 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Üretim tarihine de dikkat edin, eğer fotodaki gibi 2015 te üretildiyse almayın derim.

Hangisi için söylüyorsunuz? Göremedim.

Düzenleme: Castrol için söylüyormuşsunuz. Yorumları okudum. Sipariş verenlere yeni üretim gelmiş. Hangisini almalıyım sizce? 4 litrenin yeteceğini düşünüyorum. 

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yeni bilgi
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
5 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Hangisi için söylüyorsunuz? Göremedim.

Düzenleme: Castrol için söylüyormuşsunuz. Yorumları okudum. Sipariş verenlere yeni üretim gelmiş. Hangisini almalıyım sizce? 4 litrenin yeteceğini düşünüyorum. 

Ben castrol kullanıyorum hatta aynısını alacağım. Sizin aracın yağı da 5 30 ise alınabilir.

Fiyat farkını gözetip 80 tl lik de 5 30 alıp kullanan binen var mı var, ne farkı var bilmiyorum açıkçası, randıman vs bir şey etkiler mi onu da bilmem ama castrol alırım, garanticiyimdir :)

Şöyle bir yazı var okumanızı öneririm.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/30382525 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
(düzenlendi)
3 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Ben castrol kullanıyorum hatta aynısını alacağım. Sizin aracın yağı da 5 30 ise alınabilir.

Fiyat farkını gözetip 80 tl lik de 5 30 alıp kullanan binen var mı var, ne farkı var bilmiyorum açıkçası, randıman vs bir şey etkiler mi onu da bilmem ama castrol alırım, garanticiyimdir :)

Şöyle bir yazı var okumanızı öneririm.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/30382525 

Bu konuyu okuyup şartnameyi karşılayan yağ arıyordum. Motorcraft Ford'un orjinal yağı, daha iyi diye düşünmüştüm ama Castrol'e karar verdim. Verdim siparişini. Motorcraft'la sorun yaşamadım. Teşekkür ederim hocam.

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Ekleme.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tam sentetik olsun,  spec karşılansın yada daha üst ayarda yağ olsun, bunlara dikkat edin...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Yusuf Berke
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Tam sentetik olsun,  spec karşılansın yada daha üst ayarda yağ olsun, bunlara dikkat edin...

Önemli bir eleman sonuçta. Dedikleriniz doğru hocam. Teşekkürler.

3 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

3 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

23 dakika önce, Onur Bulut yazdı:

Teşekkür ediyorum herkese. Bu sefer Castrol aldım, diğer bakımlarda dediğiniz yağları inceleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Yağ konusunda aşırı pimpirikli iseniz dexos2 sertifikalı olanı alın. zira en iyisi yani optimum iyilik olarak bu sertifikalı yağlardan en güncel spesifikasyon budur
Marka önemsiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Herkes bilgisi tecrübesi dahilinde farklı yağlar tavsiye etmiş. Bunlardan hangisini alıp koyacaksınız merak içindeyim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gayet basit,  spec karşılanacak, tam sentetik olacak,  ne koyarsan koy, bu kadar basiiit :)

1 saat önce, Tahir Ak yazdı:

Yağ konusunda aşırı pimpirikli iseniz dexos2 sertifikalı olanı alın. zira en iyisi yani optimum iyilik olarak bu sertifikalı yağlardan en güncel spesifikasyon budur
Marka önemsiz

yağım Mobil 1 ESP 5W-30 dexos2 , yetmeyi bırak fazla bile :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

aracınıza yag koymak istiyorsanız bunu alın gerisi hikaye :)

castrol edge, mobil esp, castrol magnatec, motul, shell y.nesil, motorcraft, Bu yağların hepsini kullandım !

liqui moly her şartta çok daha iyi bir yağ Almanya da bu yağ 20 bin km de değişiyor ! ve bu yağların hepsinden daha sessiz çalışmasını sağlıyor motorun !

motor ne kadar sessiz çalşıyor ise o kadar rahatdır !  

https://urun.n11.com/motor-yagi/liqui-moly-top-tec-4200-5w30-5lt-100-sentetik-motor-yagi-2018-ur-P141338800

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Gm yag kullaniyordu servis bu sene Mobil e gectim Liqui Moly denemek istedigim yag.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
3 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Gm yag kullaniyordu servis bu sene Mobil e gectim Liqui Moly denemek istedigim yag.

denerseniz farkı baya bir hissedeceksiniz bir de , ruslar bu yağ olayına kafayı fena takmış durumda ! youtube de rusların yağ testlerini izleyin derim ben

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
17 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Herkes bilgisi tecrübesi dahilinde farklı yağlar tavsiye etmiş. Bunlardan hangisini alıp koyacaksınız merak içindeyim :) 

Hepsinden birer litre alıp karıştırsak mı acep :)  İçlerinden denediklerim var. Denemediklerimi düşüneceğim. Bir sonrakine onu denerim artık.

7 saat önce, Murat Öngür yazdı:

aracınıza yag koymak istiyorsanız bunu alın gerisi hikaye:) 

castrol edge, mobil esp, castrol magnatec, motul, shell y.nesil, motorcraft, Bu yağların hepsini kullandım !

liqui moly her şartta çok daha iyi bir yağ Almanya da bu yağ 20 bin km de değişiyor ! ve bu yağların hepsinden daha sessiz çalışmasını sağlıyor motorun !

https://urun.n11.com/motor-yagi/liqui-moly-top-tec-4200-5w30-5lt-100-sentetik-motor-yagi-2018-ur-P141338800

Parasından da belli ediyor hocam maaşallah:)  100 liradan kaçmak yerine bunu almak daha mantıklı. Zaten 10.000 km'de bakım yapıyoruz, aynı fiyata denk geliyor. İncelemelerini de izledim. Baya iyi gibi.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
7 saat önce, Murat Öngür yazdı:

aracınıza yag koymak istiyorsanız bunu alın gerisi hikaye :)

3 dakika önce, Yusuf Berke yazdı:

Parasından da belli ediyor hocam maaşallah:)  100 liradan kaçmak yerine bunu almak daha mantıklı. Zaten 10.000 km'de bakım yapıyoruz, aynı fiyata denk geliyor. İncelemelerini de izledim. Baya iyi gibi.

Bu yağ Liqui Moly'nin VAG grubu Longlife servis aralığı için önerdiği yağ. 2008 Fusion için fazla "Lux" olur bence. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mobil 3000 5w30 Yeter illa iyi yağ olsun diyene mobil 1 0w30 derim. Tam hakkı o

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

illa iyi yağ olsun diyene mobil 1 0w30 derim. Tam hakkı o

Bu yağı çok merak ediyorum. Teknik olarak Ankara kışında daha rahat görev yapacağını bile bile Duratec sigma Focusa 0w30 yağ koymaya bir türlü cesaret edemedim. Deneme imkanı oldu mu olduysa yorumlar nasıl?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tdci da turbo değişince kullandım. İlk marş ve soğuk motor da daha iyiydi sanki. Ki tdci ilk geldiğinde servis de kullanıyorlardı diye biliyorum

Bu yağı çok merak ediyorum. Teknik olarak Ankara kışında daha rahat görev yapacağını bile bile Duratec sigma Focusa 0w30 yağ koymaya bir türlü cesaret edemedim. Deneme imkanı oldu mu olduysa yorumlar nasıl?
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

Liqui moly special tech F serisi sadece ford araçlar için üretmiş olduğu yağı 2 bakım arka arkaya kullandım en son bakım da bulamadığım için Mobil1 e geçtim fark hissetmedim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
18 saat önce, Yusuf Berke yazdı:

Hepsinden birer litre alıp karıştırsak mı acep :)  İçlerinden denediklerim var. Denemediklerimi düşüneceğim. Bir sonrakine onu denerim artık.

Bu kadar pahalı değildi ben temmuzda 160 a aldım aynı yağı , ülkede ekonomi olmadığından her şey tavan yaptı malesef. Ama dediğim gibi bildik tüm markaları kullandım açık ara en iyi yağ liqui moly.

Sıralama yaparsak

1. Liqui Moly Molygen 

1,5. Liqui Moly Top Tec 4200  :) 

2. Motul Spesific

2. castrol Edge titanyum

3. mobil Esp

4. Eneos

5. Shell helix ( d.gaz ile üretilen )

6- Elf (total)

7- Motorcraft

8. po

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
1 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Bu kadar pahalı değildi ben temmuzda 160 a aldım aynı yağı , ülkede ekonomi olmadığından her şey tavan yaptı malesef. Ama dediğim gibi bildik tüm markaları kullandım açık ara en iyi yağ liqui moly.

Sıralama yaparsak

1. Liqui Moly Molygen 

1,5. Liqui Moly Top Tec 4200  :) 

2. Motul Spesific

2. castrol Edge titanyum

3. mobil Esp

4. Eneos

5. Shell helix ( d.gaz ile üretilen )

6- Elf (total)

7- Motorcraft

8. po

o zaman shell helix ( d.gaz ile üretilen ) al fusion nun tüm şartlarını karşılar 10,000 km de sıkıntısız kullanırsınız eksilmede yapmaz kolay kolay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...