İçeriğe Yönlendir

Opel Corsa - Arabadan Gelen Gacırtı Sesleri

Emre Öğüt

Recommended Posts

Emre Öğüt

Aracın arka tarafından gacırtı sesleri geliyor şu aralar havalar sabahları biraz soğudu ama onun öncesinde de vardı, forumu biraz karıştırdım ama net bir çözüm yöntemi bulamadım gibi daha önce bu sorunu yaşayıp ta çözüme ulaşanlar bize yol gösterirlerse sevinirim. 

Servise gitsem bu sesler normal diyecekler, sanayiye gitsem deneme yanılma yöntemiyle orayı burayı kurcalayaklar kafamda deli sorular.. :)

Anladığım kadarıyla sesin çıkmasına sebep olabilecek muhtemel bir kaç nokta var;

1-Salıncak burçları

2-viraj demir kelepçe lastikleri

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ses alt takımlardan geliyorsa iyi bir rotçuya ya da özel servise gidip kontrol etmelerini isteyin bence. Eğer mekanik olarak bir problem yoksa VAG grubunda kronik olan burçların kuruyunca ses yapma problemi olabilir. Fısfıslanırsa bir süre idare eder ama sonra tekrar yapar. Soğuyunca artıyorsa muhtemelen odur.

Yine Skoda'da fitiller de ses yapıyor araba esnedikçe, onun için de Tunap 104 ya da Wurth vs. markaların slikon spreylerinden alıp fitillere uygularsanız çok memnun kalırsınız. Bulması zor ama Tunap 104 benim Octavia'daki tüm gıcırtıyı kesmişti.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
46 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Ses alt takımlardan geliyorsa iyi bir rotçuya ya da özel servise gidip kontrol etmelerini isteyin bence. Eğer mekanik olarak bir problem yoksa VAG grubunda kronik olan burçların kuruyunca ses yapma problemi olabilir. Fısfıslanırsa bir süre idare eder ama sonra tekrar yapar. Soğuyunca artıyorsa muhtemelen odur.

Yine Skoda'da fitiller de ses yapıyor araba esnedikçe, onun için de Tunap 104 ya da Wurth vs. markaların slikon spreylerinden alıp fitillere uygularsanız çok memnun kalırsınız. Bulması zor ama Tunap 104 benim Octavia'daki tüm gıcırtıyı kesmişti.

pek fitil sesi değil gibi dediğiniz gibi burçlardan olma ihtimalini daha yüksek görüyorum

5 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Ses arkada ise travers burçları yapıyordur sesi...

evet arkadan yapıyor artık bir göstereceğiz aracı sinek küçük ama mide bulandırıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
4 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

2 madde yazmışsınız ya?

2-viraj demir kelepçe lastikleri

2 numaralı herhangi bir araç parçasından bahsediyorsunuz sandım:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...