İçeriğe Yönlendir

Megane 3

Alican Başer

Recommended Posts

Alican Başer

Merhaba,

Megane 3 edc dizel modeline bakiyorum butce max. 60bin tl.

Aracta kronik sorunlar bulunuyormu?edc nin sorunlu oldugundan bahsedilmis dikkat etmem gerekli hususlar nedir?

Ayni aracin benzin 4ileri tam otomatik sanzimanlari daha yuksek fiyattan satilmakta nedenini edc nin sorunlu yapisimi?

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

1,5 yıldır 2014 clio dizel edc kullanıyorum. Yakıt tüketimi düşük, vites geçişleri hızlı (0,29 sn) ve sarsıntısız. 40 bin km yol yaptım herhangi bir sorun yaşamadım. yaşayan da çok duymadım. servisten de aldığım bilgi bu yönde 2012 fluenceler hariç sorun yok demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

EDC'ler ilk dönem çok sorunluydu. Yazılım güncellemesi ile durumu düzelttiler ama. Ben olsam gözüm kapalı alabilirim. Bu sebeple almaktan çekinmeyin.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben 45 50 bin km yol yaptım. bi sorunu yoktu satarken alan adamda arada konuşuyoruz hala çok memnun. hatta ilk otomatik arabası hayran olmuş vaziyette :D

1 den 2 ye atarken arada ufak bi kafa sallama biçoğunda mevcut yapısı öyle heralde sorunu yok pek 

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Yolcu olarak bindiğim EDCli bir Latitude bir kere silkelemişti bu ne biçim şanzıman demiştim. Çevremde iki üç tane Fluence EDC araç sahibi var oldukça memnunlar. Sırf şu  dci dizel motor  yüzünden Renaulta binmek istiyorum. 2014 sonrası EDClerde sorunların iyice azaldığı yönünde yorumlara rastladım.

Yorum bağlantısı
Alican Başer

Yorumlar ve cevaplar icin tesekkur ederim.

2010-2012 arasinda butceme uygun modeller buldum daha detayli inceleyecegim.

Bu araclarin full paketi privilencemi yoksa dynamic mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 saat önce, Alican Başer yazdı:

Bu araclarin full paketi privilencemi yoksa dynamic mi?

Priviliage bej döşemelidir, Dynamique'ler ise gri döşemelidir.

Bu donanım paketine ek şeyler de mevcut, tekno paket gibi, atlamayın derim. Bi-xenon'lu far bulursanız kaçırmayın.

Yorum bağlantısı
Alican Başer

Tekrar merhaba,

Birkac megane inceleme firsati buldum onceki aracim focus malzeme kalitesi bu aractan oldukca tok ve yuksek geldi.

Bu nedenle megane modelini es gecmeye karar verdim.

Bulundugum bolgede lancia delta araclar var bu arac hakkinda yorumlariniz nedir?

Alicagim araci min. 3sene kullanmak gibi niyetim var.aradigim ozellikler dizel otomatik ve konfordur.

Focus 2.5ta dizel otomatik kombinasyonu olsa gozum kapali girecektim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Arıkan

Piyasada o kadar seçenek varken neden Lancia? 

Şahsen yanına bile yaklaşmazdım ben olsam. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
On 23.09.2018 at 10:07, Alican Başer yazdı:

Tekrar merhaba,

Birkac megane inceleme firsati buldum onceki aracim focus malzeme kalitesi bu aractan oldukca tok ve yuksek geldi.

Bu nedenle megane modelini es gecmeye karar verdim.

Bulundugum bolgede lancia delta araclar var bu arac hakkinda yorumlariniz nedir?

Alicagim araci min. 3sene kullanmak gibi niyetim var.aradigim ozellikler dizel otomatik ve konfordur.

Focus 2.5ta dizel otomatik kombinasyonu olsa gozum kapali girecektim.

Delta hakkındaki en temel bilgi Fiat bravonun bir eşi olduğudur. Motorlar aynı, sanırım otomatikleri de aynı, platform aynı. Geri kalan malzeme  ve işçilik kalitesi ile marka algısı, güzellik algısı.

Deltanın 2. eli biraz ağırdır diye düşünüyorum. Şekli biraz aykırı olmakla beraber gayet güzel.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Megane düşüncesi olan bir kişiyi Delta’nın mutlu edeceğini pek sanmıyorum. Forumda kanlı canlı bir Delta gören kaç kişi var desek, galiba bir elin parmaklarını geçmez 😀 Benim de bir iki görmüşlüğüm var ama ne bindim ne binenle konuştum. 

Türkiye’de servis ağı azımsanmayacak kadar vardır, servis konusunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmam. Alfa Romeo, Jeep ve Lancia servisleri aynıdır. Yalnız yedek parça konusunda aynı iyimserliği söyleyemeyeceğim. TOFAŞ elinde stok tutması gerekmesine rağmen bazı parçalarda gerekli stoğu bulundurmayabiliyor. İtalya’dan da olsa parçanız gelir, bir muhattap bulursunuz ancak uzun bekleme süreleri olabilir. 

1.4 Multiair ve 1.6 Multijet motor Fiat, Alfa ve Jeep’lerde kullanılan ortak motordur. Bu araçların en büyük artısı da zaten motorudur. 1600 kiloluk koca Jeep Compass’i bile 9 sn gibi bir sürede 100 km hıza ve 200 km son sürate rahatlıkla ulaştırabilir ki bu çoğu 2 litre hacmindeki motorun ulaşamadığı bir başarıdır. Motor olarak kendini ispatlamış bir ünitedir. Verdiğine göre çok yakmaz. 

Bende ve @Selim Bilgin de Giulietta var, ikimiz de memnunuz ve tavsiye ederiz. Delta’nın da Giulietta’dan kötü araç olduğunu sanmıyorum ancak bilmeden de yorum yapılmıyor. Bilindik Giu varken Delta biraz macera olur düşüncesindeyim. Giulietta’nın en azından bir fan kitlesi var. Satılmaz ikinci eli yok diyenlere bakmayın, temiz Giu’ların kapış kapış gittiğini bizzat favori listeme attığım araçların hepsinin tükenmesi ile alacak araç bulamayarak yaşadım ve gördüm. Allah gönlünüzce versin. İyi geceler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Lancia bilen yok galiba

Emmi hortlatmışsın. Arkadaş belki de Delta ile turluyor şu an 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Emmi hortlatmışsın. Arkadaş belki de Delta ile turluyor şu an 😀

Olsun.. bak ne güzel bilgiler döküldü :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)
10 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Megane düşüncesi olan bir kişiyi Delta’nın mutlu edeceğini pek sanmıyorum. Forumda kanlı canlı bir Delta gören kaç kişi var desek, galiba bir elin parmaklarını geçmez 😀 Benim de bir iki görmüşlüğüm var ama ne bindim ne binenle konuştum. 

Bende ve @Selim Bilgin de Giulietta var, ikimiz de memnunuz ve tavsiye ederiz. Delta’nın da Giulietta’dan kötü araç olduğunu sanmıyorum ancak bilmeden de yorum yapılmıyor. Bilindik Giu varken Delta biraz macera olur düşüncesindeyim. Giulietta’nın en azından bir fan kitlesi var. Satılmaz ikinci eli yok diyenlere bakmayın, temiz Giu’ların kapış kapış gittiğini bizzat favori listeme attığım araçların hepsinin tükenmesi ile alacak araç bulamayarak yaşadım ve gördüm. Allah gönlünüzce versin. İyi geceler. 

Kalın yaptığım kısma katılıyorum. Fransız otomobilleri ile İtalyan otomobilleri çok zıt iki uç. Birisi katır birisi cins at gibi. Atların duyguları vardır, bakım isterler, ilgi isterler, ama herkesin de gözü onlardadır. :)

Delta'lara ben de baktım, çok donanımlı, çok konforlu otomobiller. Ancak sadece Türkiye'de değil dünyada pek tutmadı diye biliyorum. 1.6 Multijet ile TCT gibi bir şanzıman sunabilselerdi belki satış rekoru kırardı Türkiye'de. Deri koltuk, şerit takip, cam tavan, bi-xenon vs. vs. olan modelleri var. İstanbul, Ankara ya da Bursa'da yaşıyor, geniş, konforlu, uygun fiyatlı bir otomobil arıyorsanız tercih edilebilir. Bu şehirleri söyleme sebebim buralarda çok iyi özel servisler var. Alfa-Lancia üzerine. Yukarıda da bahsedildiği gibi Bravo - Giulietta - Delta aynı platform zaten.

Lancia çok farklı bir marka iken son dönem Fiat çatısı altında küçük şehir otomobilleri üretmek üzere tekrar canlandırılmıştı, ancak bu yıl kepenkleri kapattılar. Delta da Lancia'nın efsane bir modelidir bu arada, bu modele efsanenin ismini verdiler ama pek yaramadı.

Lancia Delta Integrale

lancia-delta-hf-integrale.jpg

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...