İçeriğe Yönlendir

Focus I - Rölanti ve Stop Problemi

Selçuk Gökbayrak

Recommended Posts

Selçuk Gökbayrak

Herkese iyi akşamlar.

Ford focus 2000 1.6 motor aracı alalı 6 ay oldu. Araçta ışıklarda yada yavaslayinca stop etme rölanti düşmesi ve giderken kerkinme  problemi vardı. Hız göstergesi de arada gidiyordu. Forumda okuduğum da bu problemin hız sensöründen kaynaklandığını farkettim ve hız sensörü nu değiştirdim. Tamamen düzelmişti sorun. Daha sonra aracın aküsünü değiştirdim. Ve o ara aracı biraz zorladim hararette yapmıştı neyse ki bı sıkıntı olmadı. Daha sonra bu rölanti ve stop problemi yeniden başladı. Bu sefer diğerinden farklı olarak klima açık değilken devir saatinde dalgalanma ve rölanti 1 in üzerinde durmaya başladı. Ve aracı 100 km üzerinde giderken boşa alınca direk stop etmeye 100 km altında da devir 200 lere kadar düşmekte araç aşırı derecede titremekte. Bu durum benzinde de aynı şekilde. Acaba tekrar hız sensörü mü bozulmuştur yoksa başka bir sebepten mı olabilir. Akuyle ilgisi olabilir mi acaba. Biraz uzun oldu ama bu konu da yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Gökbayrak

Araç LPG li hem benzinde hem LPG de yapıyo bu durumu. Rölanti valfi boğaz kelebeği de temizlendi. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Lpg ayarina bakildimi? Bogaz kelebegi temizlenirken nasil temizlendi?

Buji buji kablolari ne zaman degisti?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

Aracin cekisinde ve kalkisinda degisiklik varmi

Yorum bağlantısı
Selçuk Gökbayrak

Bujiler yeni değişti boğaz kelebeği dıştan temizlendi. Aracın cekisinde ve kalkışında değişiklik de yok. Acaba tekrar hız sensörü bozulmuş olabilirmi. Ama hız göstergesi sağlam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...