İçeriğe Yönlendir

Kangoo Esp Arıza Uyarı

Remzi Karaca

Recommended Posts

Remzi Karaca

Merhabalar

Üç ay kadar önce forumdan da danışarak şirket için Kangoo Maxi 90bg almıştık. İlk defa kısa bir (160km) şehir dışı yolculuğum oldu. (Benim Bahçem konusunda paylaştığım cevizleri getirmek için)

Sağlam ve uzun bir rampada aracı boşa atıp kısa bir süre gidince aşağıdaki uyarıyı verdi. Biraz yavaşlayıp durmadan fotoğrafı çekip, yavaşlayıp durmayım derken tekrar vitese taktıktan az sonra kayboldu. Servis ışığı yandığında hız 130-140 dı. Gaza basıp devam ettim. Sizce bu normal mi?

aaf91a20f63b3fd255756c46b282ff1b.jpg

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Lastik havaları eşit değil, lastik havalarını düzenleyin
Yola çıkamadan önce şişirmiştim acaba ısınınca fazla mı geldi?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Lastik havaları eşit değil, lastik havalarını düzenleyin

Bir çok Renault'da bu sorun kronik. Uzun süre yokuş aşağı boşta inince ESP ışığı yanıyor.

Yokuş aşağı her zaman viteste inilmeli zaten güvenlik gereği.

Dip not: Her zaman kapıdan yazan lastik basınçları soğuk olarak basılmalı. Fazlası olmamalı, bu ayrı bi güvenlik tedbiri tabi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorun mudur aslında onu irdelemeli. düşün 1000 devirde lastiklerin hepsi 120 ile patinaj yapıyor. esp li araçta uyarı vermesi aslında gerekli derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sorun mudur aslında onu irdelemeli. düşün 1000 devirde lastiklerin hepsi 120 ile patinaj yapıyor. esp li araçta uyarı vermesi aslında gerekli derim.

ESP'nin mantığı, 4 tekerden biri direksiyon açısı harici bir tepki veriyorsa, dengelemek amaçlı frenleme bildiğimiz gibi. Şimdi burada hiç bir şaşma yokken bu ışığın devreye girip arızalıyım ben demesi, bence bi sorun. Ama senin dediğin mantıkta bakınca, olmalı gibi.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

26 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yokuş aşağı her zaman viteste inilmeli zaten güvenlik gereği.

Boşa attığım yol aşağıda görüldüğü şekilde, artık ortadaki o ev yok [emoji16]

Bu arada yeni otm. viteslerin bile boşa attığı söyleniyor.

20e3c0a9dbe34500404fd98cfb55f4e9.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu Kangoo'da yol bilgisayarı var mı? Yoksa, açılıyor, aklınızda olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Devir hız vites ilişkisine de bakıyor demekki.. 

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Bu Kangoo'da yol bilgisayarı var mı? Yoksa, açılıyor, aklınızda olsun.
Yok [emoji3525] maalesef
Kaç km gidebileceğini göremeyince çok şaşırmıştım...
Ankara'da açtıracak yer denk gelmedi henüz.
Bilen varsa paylaşırsa makbule geçer.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Muhendisin aklina gelmis midir, bu duruma el atmalilar. Cok mantikli buldum.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

esp uyarilarinda ilk olarak lastik kontrol edilmeli. Basincindan yenilik eskilik durumuna kadar.Tekrarlama durumuna bir bakin sıkça karsilasilacakmi acaba?

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Reno dedinmi bi durucan. Hiç bir arabaya benzemez huyu. Bende de 2 defa farklı zamanlarda, 1 er saniyelik direksiyon arızası verdi. Ş.içi hızım 30-40 ya var ya yok. Ekran kıp kırmızı oldu. Servise gittim. Cihaza bağladılar. Araç hızının düşük olmasından dolayı anlık voltaj düşüklüğü olduğu ve aracın bundan arıza verdiği söylendi. Bunun gerçekte bir arıza sayılamayacağı, zaman zaman yaşanabilen bir sorun olduğu söylendi. Güler misin ağlar mısın?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İyi sallamış servis. Reno alternatör sistemi tam regüleli çalışır. Rölanti ile max devir arası voltaj 13.8 14.1 volt arasıdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
16 saat önce, Servet Aydın yazdı:

İyi sallamış servis. 

Göz göre göre bazen sallıyorlar ya.. Çok komik oluyorlar :) 

Eeee diyorum. 

Ona da bozuluyorlar.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Fiestam varken hafif saga cekme sorunu vardi normalde umursanmayacak haldeydi de ben mukemmel olmali dusuncesiyle uzerine gittim. servise goturmustum baktilar ettiler hatta test surusu bile yapildi donduk geldik..

usta buldum cozumu dedi :

neyapacaksin diye sordugumda sag lastige 30 sol lastige 36 hava basalim demisti.. kulagina egilip usulca bosver ustaligu sana dürümcü acalim dedim 😁😁😁

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...