İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Lacetti - Geri Vitese Geçince Gelen Ses

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Arkadaşlar aracımı aldığımdan beri aracımda olan bir sesti daha önceden üç adet şanzıman ustasına gösterdim.

Tavsiye üzerine gittiğim şanzımancı tam otomatik şanzımanda sesin normal olduğunu söyledi. Bir diğeri şanzıman veya motor kulağından yapıyor dedi. Diğeri ise aks boşluğu olabilir dedi. Hepsi farklı birşey söylediği için herhangi birşey yaptırmadım. Artık aracımda yapacak pek birşey kalmadığı için kendimi tekrar bu sese verdim. 1 yıldır kullanıyorum seste ne azalma ne artma birşey olmadı.

Aracı P konumundan veya N konumundan farketmeksizin R konumuna aldığınızda araç içerisinde çok hafif bir sarsıntı ve sanki birisi lastiklere tekme atmış gibi bir ses geliyor. İçeri gelen ses tam bu şekilde. Metalik bir ses değil. Şimdi aks veya motor kulaklarına girişmeden önce sizlere sormak ve göstermek istedim. Deneme yanılma parça değişimi yapmak istemiyorum.

Şüphelendiğim motor kulağı arka tarafta bulunan.

Şase tarafı bu şekilde R ye aldığımızda

Motor tarafı

Sol şöför tarafında bulunan kulak (Hiç oynama yok gibi bunda )

Sol aks (Davlumbaza değip titremiş kamera belki hareketi bir fikir verir aksı elimle tutup salladım oynama yok )

Sağ Aks (Elimle salladığımda oynuyor fakat ses diğer taraftan geliyor ) 

Bu arada laptopum ile aracın şanzıman bilgilerine ve hata kodlarına baktım herhangi bir kod mevcut değil.

3zbl4p.jpg

RD7p5n.jpg

İç aks taraflarında boşluk olabilir mi acaba nasıl anlarız bu tarz birşey yaşayan var mı ?

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Vallahi tebrik ederim Mehmet hiç bu kadar ayrıntılı bir şekilde izleyen birini görmemiştim. 👏🏼

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Şimdi, Emre Şimşek yazdı:

Vallahi tebrik ederim Mehmet hiç bu kadar ayrıntılı bir şekilde izleyen birini görmemiştim. 👏🏼

Dediğim gibi yapacak birşey kalmadığı için bunlarla uğraşıyorum abi 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
34 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

İlk video da sarsinti yuksek geldi bana.

bana sanki aksların şanzımandan çıktığı yerden kaynaklı bir sarsıntı gibi geliyor bakalım belki başına gelmiş biri çıkar :)

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
11 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

bana sanki aksların şanzımandan çıktığı yerden kaynaklı bir sarsıntı gibi geliyor bakalım belki başına gelmiş biri çıkar :)

Bizdede var cruze otomatik.Heralde sendeki şanzımanın aynısıdır.R veya N-D herhangi bir sarsıntı olmuyor.Bence sizdeki normal değil bir sıkıntısı var.

Vaktinde bende otomatik bir scorpio vardı.Vitese atınca araç kendini yere doğru çeker ve ses gelirdi.Şaft ve şanzıman takozlarını hatta akisleri bile değiştim ama ses gitmedi.Yalnız motor kulakları aklıma gelmemişti.Biri karpuz kabuğu düşürseydi onlarıda değişirdim.Akis kırmadan önce değişmiştim akisleri.Keşke hiç oynamasaymışım.Sonra akis kırıldı yolda kaldım tekrar değişmem gerekti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Bizdede var cruze otomatik.Heralde sendeki şanzımanın aynısıdır.R veya N-D herhangi bir sarsıntı olmuyor.Bence sizdeki normal değil bir sıkıntısı var.
Vaktinde bende otomatik bir scorpio vardı.Vitese atınca araç kendini yere doğru çeker ve ses gelirdi.Şaft ve şanzıman takozlarını hatta akisleri bile değiştim ama ses gitmedi.Yalnız motor kulakları aklıma gelmemişti.Biri karpuz kabuğu düşürseydi onlarıda değişirdim.Akis kırmadan önce değişmiştim akisleri.Keşke hiç oynamasaymışım.Sonra akis kırıldı yolda kaldım tekrar değişmem gerekti.
Şanzıman aynı değil bende toyotada da kullanılmış u440 diye geçen aisin 81-40 var. Zannedersem şanzıman tarafındaki aks başlarında boşluk var
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...