İçeriğe Yönlendir

Renk Tespit Muayenesi Sorunu

Orkun Gözlüklü

Recommended Posts

Orkun Gözlüklü

Merhabalar aracımın yaklaşık 1 ay önce genel muayenesi yapıldı ve geçtik.Daha sonra arabayı boyatmaya karar verdim.Araba açık griydi,koyu gri yapıp tavanı siyah yaptık.Ruhsatta gri yazıyor,çift renk olarak işletmeniz gerek dediler.Bugün tespit randevusu alıp muayene istasyonuna gittim.Oradaki görevli yönetmelik değişti renk tespit muayenesi olmuyor komple muayene sokmamız lazım diyip normal muayene ücreti istedi.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? Yanılmıyorsam Ruhsatta gri yazdığı için aracın Koyu gri veya açık gri olması sorun olmuyor fakat tavanı siyah yaptırdık bunu işletmem gerekiyor mu? ve aracı renk tespiti için genel muayeneye sokmam gerekiyor mu (ki bu bana çok saçma geldi) ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

saçma ama evet, normal muayene prosedürü gibi aynısı. tavan siyah kalacak ise ruhsata işlenecek çift renk. gri nin tonu önemli değil.

bu arada tahmin etiğim gri ise, bi fotoğraf görsek de gözümüz şenlense... jant t a da göbek siyah çember parlakBBS  çok yakışırdı

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Malesef ki muayene bazen çığrından cıkıyor.

Ruhsatinda gri yazan ama kahverengi olan arac bile  gördük 😁 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Ruhsatinda gri yazan ama kahverengi olan

grinin içindeki ana element kahvedir ama

Yorum bağlantısı
Orkun Gözlüklü
(düzenlendi)
35 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

saçma ama evet, normal muayene prosedürü gibi aynısı. tavan siyah kalacak ise ruhsata işlenecek çift renk. gri nin tonu önemli değil.

bu arada tahmin etiğim gri ise, bi fotoğraf görsek de gözümüz şenlense... jant t a da göbek siyah çember parlakBBS  çok yakışırdı

Hocam sorun şu ki aracın iç döşemesi için muayene aldık cumartesi istanbula gideceğiz,renk olayını da henüz ruhsata işletmedik yolda sorun çıkmasın yeter dönünce işleteceğim ruhsata.Gerçi arka koltuklar sökük gideceğiz zaten ama bakalım 😂

0zMQ7L.jpg4zB5Lq.jpg

5y5B8d.jpgAzRpAq.jpg

OD1Pqz.jpg

26 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Malesef ki muayene bazen çığrından cıkıyor.

Ruhsatinda gri yazan ama kahverengi olan arac bile  gördük 😁 

Hocam iç döşeme randevusu olmasa işletecektim ben ruhsata fakat zamanım olmadı cumartesi sabahı iç döşeme için gideceğiz dönünce işleteceğim artık yolda sorun çıkarmasa yeter bir de tekrar muayene ücreti istenince sinirlendim.1-1 buçuk ay önce zaten muayene ücretini ödedim sadece renk için bir daha aynı ücreti istiyorlar.prosedürü farklıydı sanki son zamanda mı böyle oldu acaba

tarihinde Orkun Gözlüklü tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Araba kirlenirse biraz kimse anlamaz tavanın farklı renk olduğunu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
25 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

grinin içindeki ana element kahvedir ama

Abi öyle böyle degil.

100 kisiye sorsan biri demez😂

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
23 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Abi öyle böyle degil.

100 kisiye sorsan biri demez😂

%1 kafi bize :mangal:

28 dakika önce, Orkun Gözlüklü yazdı:

aracın iç döşemesi için muayene aldık

iç döşeme için muayeneyi ne demek?

renk de nefis olmuş.  Jantlar ET35 mi?

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
6 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

muayeneyi

Randevuyla karışmış galiba. :nargile:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Şimdi, Ersen Tapan yazdı:

Randevuyla karışmış galiba. :nargile:

mantıklı

Yorum bağlantısı
Orkun Gözlüklü
(düzenlendi)
15 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

%1 kafi bize :mangal:

iç döşeme için muayeneyi ne demek?

renk de nefis olmuş.  Jantlar ET35 mi?

İç döşeme randevusu olacaktı karışmış kusura bakmayın 😅 jantlar et35 14 inç orjinal boyutunda yani.

iç döşeme yapıldıktan sonra komple fotoğraf yüklerim foruma

tarihinde Orkun Gözlüklü tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

olmuş bitmiş ama şu öndeki anten çubuğnu iptal edip, arkaya jaws anten takardım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orkun Gözlüklü
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

olmuş bitmiş ama şu öndeki anten çubuğnu iptal edip, arkaya jaws anten takardım

onu denedik ama öndeki anteni kaldırdığımızda öne oturmuyor çünkü tavan tam olarak düz değil eğimli geliyor.arkaya da sadece süs olarak takılıyor ön anteni iptal edip takamıyoruz yani

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
21 dakika önce, Orkun Gözlüklü yazdı:

onu denedik ama öndeki anteni kaldırdığımızda öne oturmuyor çünkü tavan tam olarak düz değil eğimli geliyor.arkaya da sadece süs olarak takılıyor ön anteni iptal edip takamıyoruz yani

öndeki anten deliği kapatılacak, tavan döşemesi altından  arkaya anten kablosu çekilip,  arka ortaya içinde gerçek sargı olan jaws tipi takılacak. çok emek harcanmış da, o anten battı gözüme.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
11 saat önce, Orkun Gözlüklü yazdı:

Merhabalar aracımın yaklaşık 1 ay önce genel muayenesi yapıldı ve geçtik.Daha sonra arabayı boyatmaya karar verdim.Araba açık griydi,koyu gri yapıp tavanı siyah yaptık.Ruhsatta gri yazıyor,çift renk olarak işletmeniz gerek dediler.Bugün tespit randevusu alıp muayene istasyonuna gittim.Oradaki görevli yönetmelik değişti renk tespit muayenesi olmuyor komple muayene sokmamız lazım diyip normal muayene ücreti istedi.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? Yanılmıyorsam Ruhsatta gri yazdığı için aracın Koyu gri veya açık gri olması sorun olmuyor fakat tavanı siyah yaptırdık bunu işletmem gerekiyor mu? ve aracı renk tespiti için genel muayeneye sokmam gerekiyor mu (ki bu bana çok saçma geldi) ?

Boyaya ait fatura da isteyebilirler muayene istasyonundan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fatura istiyorlar ama tüv mü istiyor. Yoksa emniyet mi. Emin değilim.
Yanınızda olsun. İsteyecekler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...