İçeriğe Yönlendir

Courier - Direksiyon Sertliği

Özgür Doğu

Recommended Posts

Özgür Doğu

2015 model 1.5 trend ford tourneo courier aracımda direksiyon yavaş yavaş yaklaşık 1.5 ay gibi bir sürede direksiyon sertleşmeye başladı sebebi ne olabilir yağ eksiltmiş falan olabilir mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Özgür Doğu

benimde aklıma geldi baktım ama lastik basıncının azlığı ile olacak kadar hafif bi sertlik değil bazen yoruyo park ederken falan o derece sertleşmeye başladı artık

Yorum bağlantısı
Özgür Doğu

Yağ eksiltmesi gibi basit bir problem değildir diyosunuz yani ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 dakika önce, Özgür Doğu yazdı:

Yağ eksiltmesi gibi basit bir problem değildir diyosunuz yani ?

Gormeden bakmadan sadece varsayimlarla ilerleyebiliriz. yagda olabilir. ben olsam ilk havasindan başlar ilerlerdim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fiesta da direksiyon elektrikli, bunda da elektrikli değil mi?

Yorum bağlantısı
Özgür Doğu
1 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Fiesta da direksiyon elektrikli, bunda da elektrikli değil mi?

Evet elektrikli

2 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Gormeden bakmadan sadece varsayimlarla ilerleyebiliriz. yagda olabilir. ben olsam ilk havasindan başlar ilerlerdim.

Hafta sonu servise gideceğim zaten baktıracağım da direksiyon kutusu falan derlerse diye bi çekiniyor insan o yüzden gitmeden önce fikir edinmek istiyorum 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
12 dakika önce, Özgür Doğu yazdı:

Hafta sonu servise gideceğim zaten baktıracağım da direksiyon kutusu falan derlerse diye bi çekiniyor insan o yüzden gitmeden önce fikir edinmek istiyorum 

Direksiyon kutusu en son is.

Bu tip araclarda duyabildigimiz sorunlardan.Aceleci davranmayin rahat cozulur. 

Yorum bağlantısı
Ferit Erken
23 dakika önce, Özgür Doğu yazdı:

Evet elektrikli

Kormayın, ben iki kez direksiyon kutusu tamiri yaptırdım. Bütçenizi servis çok zorlar, onlar tamir yaptırmıyorlar, direk sorun var değişim derler. Ben bir kez kramayer mil keçeleri değiştim, daha sonra kramayer milini komple yenilettim. tamir Bu sene başı fiyatları 500tl civarı idi mil komple değişimi 900 felan. Tabi ki önce bir sorunu tespit etmek gerekir. İnşallah büyük birşey değildir diyelim.

Yorum bağlantısı
Özgür Doğu
11 dakika önce, Ferit Erken yazdı:

Kormayın, ben iki kez direksiyon kutusu tamiri yaptırdım. Bütçenizi servis çok zorlar, onlar tamir yaptırmıyorlar, direk sorun var değişim derler. Ben bir kez kramayer mil keçeleri değiştim, daha sonra kramayer milini komple yenilettim. tamir Bu sene başı fiyatları 500tl civarı idi mil komple değişimi 900 felan. Tabi ki önce bir sorunu tespit etmek gerekir. İnşallah büyük birşey değildir diyelim.

İnşallah artık bi gidip baktıracaz nesi varmış

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

direksiyonun lastiğe giden tüm ekipmanlarını kontrol ettirin , ve sonrasında da hdirolik yağa baktırın hiç birinde sıkıntı yok ise direksiyon kutusudur yenisini almak yerine tamir ettirin.

Artı direksiyon diye bir yer var baya prof lar bu konuda bilginize ... 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Dİreksiyon yağına neden en son bakılıyor ilk bakın :) zaten kutusu var açıp bakın azalmışsa görürsünüz.Yağ eksikse takviye yaparsınız en basit kontrol bu.Eğer sorun yağ ile alakalı değilse elektrik destekli direksiyonun sertleşmesi hiç normal değil.Elektrik motorundada sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
40 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Dİreksiyon yağına neden en son bakılıyor ilk bakın :) zaten kutusu var açıp bakın azalmışsa görürsünüz.Yağ eksikse takviye yaparsınız en basit kontrol bu.Eğer sorun yağ ile alakalı değilse elektrik destekli direksiyonun sertleşmesi hiç normal değil.Elektrik motorundada sorun olabilir.

Öylede olur sıkıntı yok   :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Doğu
7 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

aynı marka yağ eklenmesi gerekmez mi ? sonradan ilave edilen yağlar içindekinin işlenip inceldiğinden dolayı sıkıntı yaratabilir diye biliyorum ben sanki ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
5 saat önce, Özgür Doğu yazdı:

aynı marka yağ eklenmesi gerekmez mi ? sonradan ilave edilen yağlar içindekinin işlenip inceldiğinden dolayı sıkıntı yaratabilir diye biliyorum ben sanki ?

Yıllar önce ford ka aracımız vardı onda eklerdik hic bir sorun olmazdı.sonunda tamir ettirip kurtulmuştuk.

Yorum bağlantısı
Gökhan Görücü

elektrikli direksiyon olduğu için yağ falan yok bilgilerinize

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Akünüzün durumunu kontrol ettirmenizde fayda görüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...