İçeriğe Yönlendir

Demirtozu Temizliği Nedir?

Buğra Höngül

Recommended Posts

Çağlar Bayur
7 saat önce, Servet Aydın yazdı:

5 tlye otomatik yıkamaya giriyorum. Misler gibi çıkıyor aracım. Ne öyle fısfıs şeyler filan

bedava yıkama fişini kullanmayan tanıyorum.. dejavu mu oldu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Anıl Akca

Demir tozu olarak Auto Finesse Iron Out veya Valet Pro Dragons kesinlikle tavsiye ederim.

İki markayı kullanan çevrem var gerçekten hakkını veriyor meguiar's denedik fakat Valet Pro veya Auto Finesse kadar başarılı değildi. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben de iron-x kullanırdım eskiden. İyi üründü, halen var mı piyasada bilmiyorum. Ama kesinlikle el değmeden ve mümkünse solumadan yapmak gerekiyor..

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Harun Kocaçalışkan

Ben Sonax'ın jant temizleyicisini aldım. Üzerinde PH nötr yazıyor. Jantlara uyguladım güzel sonuç verdi. Arabanın üstüne yapsam boyaya bir zararı olur mu. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
12 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ben Sonax'ın jant temizleyicisini aldım. Üzerinde PH nötr yazıyor. Jantlara uyguladım güzel sonuç verdi. Arabanın üstüne yapsam boyaya bir zararı olur mu. 

Zararı olmaz ama kaporta soğuk ve temiz olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Halil ibrahim Oruc

Kanatimce her urun her farkli kaporta sisteminde istenilen sonucun aksine zararda verebilir. Mesela sonradan tamir gorulen bir kaputun uzerine atilan vernigin kalitesi ve firinlama  suresine gore  hic el degmemis bir kapi tarafi ayni sonucu vermeyebilir belkide kaputun vernigine zarar verebilir. Benim nacizane gorusum kil uygulamasi yapmaniz   mekaniksel olarak pislik ve demir tozlarina daha cok hakim olabilirsiniz eger vaktiniz varsa ortalama 2 saatinizi alacaktir ama vaktim yok ve cesaretliyim diyorsaniz gidene sprey kullanmaktan kacinmayin 😁

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Anıl Akca

Auto GLYM magma öneririm kendisi çok etkilidir.

Eğer daha uygun fiyatlı güvenilir yerli malı isterseniz Divortex 

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Serdar Eser
Buğra Höngül yazdı:

Merhaba arkadaşlar bugün demir tozu temizleyici ürünlerden bahsetmek istiyorum

Demir tozları balata tozlarından, havadaki gözle görünmeyen demir tozlarının aracın yüzeyine yapışması sonucu oluşur zaman ile oksidasyona, paslanmaya, ve zamanla boyanın yanmasına varan sonuçlara ulaşacaktır

Hani diyoruz ya elime pütür pütür bişeyler geliyor diye işte tam olarak demir tozu ve aracın boyasına yapışan diğer etkenlerden kaynaklanıyor

Özellikle yaşını almış araçların boyasının erkenden yanmasına sebep olur en az 6 ayda bir kere demir tozu temizliği yapmamız lazım

Demirtozu temizliğinden bi haber olan yerlere ise kesinlikle polisaj işlemi uygulatmanızı tavsiye etmem

Bakalım demir tozu araçlara ne kadar işler resimde görüldüğü gibi araç komple demir tozu ile dolmuş vaziyettedir

ec0c0871cfb0ce420395b0cdbc20158c.jpg(Görsel alıntıdır)

Gelelim uygulamaya yıkaması yapılmış araca temiz yüzeye uygulayınız 3-5 dakika arasında bekleyiniz bu arada mf yıkama eldiveni ile yüzeyde gezdirirseniz yapışan çapak gibi demirtozlarını daha etkin temizleyebilirsiniz jant ve aracın tüm boya aksamlı yüzeyinde kullanabilirsiniz

Ürün demir tozu ile etkileşime geçtiğinde kırmızı bir hal alacaktır merak etmeyin temizlik işlemi başlamıştır demektir

80c5f3c8d0e639fbeb113575467f31c9.jpg

Ve tüm detay ürünleri gibi sıcak panellere uygulamayın solumaktan kaçınınız çok ağır bir kokusu vardır tüm detay ürünlerini kullanırken eldiven ve maske kullanmayı unutmayınız çok harika kokan ürünler olsada solunan şey kimyasal karışımlardır saygılarımla

İnstagramda en çok reklamı yapılan konu demir tozu jant temizliği aslında almıştım ama bu hafta sonu deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...