İçeriğe Yönlendir

Courier - Yakıt Filtresinde Su Var Işığı Sorunu

Bulent Yek

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Filtreye giren kablo kaç pinli? 2 ise o pinleri kısa devre edin. Arıza kodlarını silip deneyin. Düzelmezse tesisat yada beyin, düzelirse filtre üzerindeki müşürdendir.

15 saat önce, Mete Yaban yazdı:

valla servisten başkası yalan, yok ordan yok burdan bir sürü masraf bence siz en iyisi servis yolunu deneyin yoksa orayı sök tak daha fazla paranız havaya gidecek gibi şimdiki araçlar tam elektronik oldu arıza yaptımı yolda kaldınız demektir Allah korusun

Müşür değişmesine rağmen düzelmezse serviste size çıkaracakları fiyatı duymak isteyeceğinizi sanmıyorum. :)

O yüzden serviste yapılacak iş var yapılmayacak iş var bence. 

Arkadaşın sorunu büyük bir problem değil. Arkadaş biraz soruna canı sıkılmış ondan. Yoksa işi bilen bir ustaya gitse sorunu hemen çözülecek.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mete Yaban
On ‎3‎.‎11‎.‎2018 at 14:29, Mustafa Arıkan yazdı:

Filtreye giren kablo kaç pinli? 2 ise o pinleri kısa devre edin. Arıza kodlarını silip deneyin. Düzelmezse tesisat yada beyin, düzelirse filtre üzerindeki müşürdendir.

Müşür değişmesine rağmen düzelmezse serviste size çıkaracakları fiyatı duymak isteyeceğinizi sanmıyorum. :)

O yüzden serviste yapılacak iş var yapılmayacak iş var bence. 

Arkadaşın sorunu büyük bir problem değil. Arkadaş biraz soruna canı sıkılmış ondan. Yoksa işi bilen bir ustaya gitse sorunu hemen çözülecek.

İşte işi bilen ustayı bulmak önemli (o) ustayı buluncaya kadar olan çıkan masraf acaba servis fiyatını geçermi acaba !!!

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 dakika önce, Mete Yaban yazdı:

İşte işi bilen ustayı bulmak önemli (o) ustayı buluncaya kadar olan çıkan masraf acaba servis fiyatını geçermi acaba !!!

Önünüze gelen ustaya gitmeyin yeter. 

Biraz araştırmayla rahatlıkla bulunur. 

Bu arıza için servise gidin muhtemelen beyin arızası diyecekler. (Filtre değişimi ile düzelmezse).

Bu durumda fiyat dediğim gibi duymak istemeyeceğiniz cinsten :) 

Yorum bağlantısı
Mete Yaban
2 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Önünüze gelen ustaya gitmeyin yeter. 

Biraz araştırmayla rahatlıkla bulunur. 

Bu arıza için servise gidin muhtemelen beyin arızası diyecekler. (Filtre değişimi ile düzelmezse).

Bu durumda fiyat dediğim gibi duymak istemeyeceğiniz cinsten :) 

Arkadaş şimdiden 3 usta gezmiş hepsi ayrı fikir vermiş acaba hangisi doğru yada hepsi yanlış bence o mu, bu mu demektense tek yerde masraf etmek doğru dedim normalde tabiki servis pahalı gelir ama bazende mecbur kalınır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mete Yaban

Hani ne oldu arkadaş sonucu ne yaptı biz konuştuk o ne yaptı merak ettim bilseydik belki ilerde birinin başınada gelir yardımcı olurdu degilmi 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Celal Aydın
istediğinizi kullanın, hepsi iyi, bosch da basit haberiniz olsun, içini açıp baktımda, ben bazen otosan bazen Sofima kullanıyorum, sensörlü, hiç hata almadım şimdiye dek sorunda yaşamadım, orjinal diye birşeyde yok bu arada...

Çok doğru Ali abi.
Son bakımda MecaFilter Peugeot&Citröen logolu orjinal müşürsüz mazot filtresi kullandım, eski müşürü söküp yeni filtreye taktım, on numara oldu. Hiçbir sıkıntı yok.
Müşürlü’ye para vermem bundan sonra, gereksiz pahalı müşürlü olanlar.

Arkadaşın sorunu mazot filtre müşüründen kaynaklı olmalı.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

2006 Opel 1.3 dizel Astra için konuşuyorum; mazot filtresi siyah plastik bir kutunun/çanağın içinde. Bu kutunun dibine 3 pinli bir soket bağlanıyor. Yine soketin hemen yanında vidalı bir tapa var. Tapa çanak içinde biriken suyu boşaltmak içinmiş. Mazot içindeki su yoğunluk farkından dolayı dibe çöküyormuş. Çanak dibinde su olup olmadığını anlayan 2 tip sensör varmış. Biri elektrotlu tip diğeri basit şamandıralı tip. Bu sensörler arızalanırsa sürekli mazotta su var lambası yakabiliyormuş. Öneriler komple filtre çağanağı değişimi. 3 pinli sokete nasıl bir bağlantı yapıp da ecuya su yok deyip lambayı söndürebiliriz ? Çözümü olan varsa yazarsa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...