İçeriğe Yönlendir

Bu Parça Nedir ? (2000 Benzinli 1.4 16v Polo)

Uğur Çevik

Recommended Posts

Uğur Çevik

Aşağıda paylaştığım fotoğraftaki parça neyin nesidir ve neye yarar bilgisi olan var mı ? Parçayı bugün Polo'nun stop lambasını değiştirirken stop lambasının hemen arkasında gördüm ne olduğunu anlayamadım.

k62o7y.jpg

NDyP8Q.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Vakum motoruna da benziyor da Polo da vakumla calısan ne var ki

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Kapı kilitleri vakumludur Polo’da. Merkezi kilit vakum pompası.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çevik
4 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Kapı kilitleri vakumludur Polo’da. Merkezi kilit vakum pompası.

Nasıl yani, kilitler hava emişiyle mi kilitleniyor ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Nasıl yani, kilitler hava emişiyle mi kilitleniyor ?
Kapıları benzin deposunu bu kompresör den gelen hava basıncı ile kilitliyor .
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dua edin arabanızın bu kilit pompası bozulacağı zaman açıldığı zaman bozulsun. Kapandığı an bozulursa ebedi açılmaz :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Dua edin arabanızın bu kilit pompası bozulacağı zaman açıldığı zaman bozulsun. Kapandığı an bozulursa ebedi açılmaz :)

Kayınvalidede Seat Cordoba vardı. Haftada bir kullanır,kısa mesafe işini görür döner. Bir gün akü bitmiş yatmaktan. Kumandayla deniyoruz açmıyor,anahtarı takıp kilide deniyoruz hareket yok. Yabancı forumlardan birinden araca enerji gelmezse anca çilingir açarsa açar ama o da zor yorumu okudum. E açamıyoruz arabayı,kapılar açılmıyor ki kaputu açayım takviye edeyim? Sadece bagaj kapağı anahtarla açılıyor. Arka koltuk yatmıyor içeri giremiyorum. Bagaj aydınlatma lambasını söktüm, kablo bağlayıp  12 volt şarjlı matkap aküsü bağladım,enerji geldi anlık, o şekilde kumandadan açtım. 

Yoksa çekiciyle servise gidecekti araba mecburen. Ben uğraşayım dedim şansa açtım :)Kırk yıl düşünsem bagaj lambasından akım verilip kapıyı açabileceğim aklıma gelmezdi. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Uğur Çevik

Bilgiler için teşekkürler.

6 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bakımını ihmal etmemek gerek.

Bu parçanın bakımı nasıl yapılıyor ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
8 saat önce, Cem Işık yazdı:

Kayınvalidede Seat Cordoba vardı. Haftada bir kullanır,kısa mesafe işini görür döner. Bir gün akü bitmiş yatmaktan. Kumandayla deniyoruz açmıyor,anahtarı takıp kilide deniyoruz hareket yok. Yabancı forumlardan birinden araca enerji gelmezse anca çilingir açarsa açar ama o da zor yorumu okudum. E açamıyoruz arabayı,kapılar açılmıyor ki kaputu açayım takviye edeyim? Sadece bagaj kapağı anahtarla açılıyor. Arka koltuk yatmıyor içeri giremiyorum. Bagaj aydınlatma lambasını söktüm, kablo bağlayıp  12 volt şarjlı matkap aküsü bağladım,enerji geldi anlık, o şekilde kumandadan açtım. 

Yoksa çekiciyle servise gidecekti araba mecburen. Ben uğraşayım dedim şansa açtım :)Kırk yıl düşünsem bagaj lambasından akım verilip kapıyı açabileceğim aklıma gelmezdi. 

Güzel mantık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...