İçeriğe Yönlendir

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar)

Mehmet Zeki Yalçın

Recommended Posts

Murat Sürmeli
İlkay Başaran yazdı:

Genelleme değil gördüğümü yazıyorum. İllaki tamamı demek değil bu. Bizde yeni gelmedik bu memlekete. 

Gördüğünü genelliyorsun işte abicim, daha nasıl genelleyeceksin. Yıllık iznimin 2 haftasını bile kullandırtmayan devlet, hastayken 3 gün bile rapor vermeyen doktoru ne yapacağız bu lafının üstüne? Elbette özel kadar zor değil 657, ama dediğin gibisi de zor bulunan bir durum. Ne üniversitede ne de MEB'de görmedim bu dediğini. 657 daha rahat olduğundan da 9000 gün prim ödemeden emekli edilmiyor, biz de faydalanamıyoruz böylece bu EYT saçmalığından. Ne yapalım? İşçileri mi kötüleyelim karşılık olarak? Saçma yani hocam birilerini kötülemek vs :) 

Aytac Sakal yazdı:

Yargıtay kararı var Gurbetçinin yaptığı Staj başlangıç kabul ediliyor.

1987 de Özal geriye dönük borçlanma ile Stajı giriş kabul etti insanlar emekli oldu...

Gurbetçi misin? Yada avukat? Benim de stajım var herkes gibi, sayılmadı normal olarak. Ha haksızlık elbette ama EYT için geçerli olması şuan için hayal. İleride bir sonraki seçimde anca :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sürmeli yazdı:

Gördüğünü genelliyorsun işte abicim, daha nasıl genelleyeceksin. Yıllık iznimin 2 haftasını bile kullandırtmayan devlet, hastayken 3 gün bile rapor vermeyen doktoru ne yapacağız bu lafının üstüne? Elbette özel kadar zor değil 657, ama dediğin gibisi de zor bulunan bir durum. Ne üniversitede ne de MEB'de görmedim bu dediğini. 657 daha rahat olduğundan da 9000 gün prim ödemeden emekli edilmiyor, biz de faydalanamıyoruz böylece bu EYT saçmalığından. Ne yapalım? İşçileri mi kötüleyelim karşılık olarak? Saçma yani hocam birilerini kötülemek vs :) 

Kötülemek değil. Yanlış anlaşılmak ya da kırmak istemem. 

Karayollarında 20 bin maaş alıp oturan, işi taşerona yaptıran sistem dr var bu memlekette. Ya da ptt de asgari ücretle sözleşmeli aldığı adamın suyunu çıkarıp kadroyu 3x maaşla oturtan. Benim yazdıklarım senin de hakkını savunuyor. Hakkıyla çalışan adamın hakkını.

Tekrar yazıyorum yanlış anlaşılmak istemem. Öyle anlaşıldıysam kusura bakma.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
İlkay Başaran yazdı:

Kötülemek değil. Yanlış anlaşılmak ya da kırmak istemem. 

Karayollarında 20 bin maaş alıp oturan, işi taşerona yaptıran sistem dr var bu memlekette. Ya da ptt de asgari ücretle sözleşmeli aldığı adamın suyunu çıkarıp kadroyu 3x maaşla oturtan. Benim yazdıklarım senin de hakkını savunuyor. Hakkıyla çalışan adamın hakkını.

Tekrar yazıyorum yanlış anlaşılmak istemem. Öyle anlaşıldıysam kusura bakma.

Öyleleri de var hocam, öyle olmayanları da var emin olun. Özelde de adamın ağzına s.çan özelde çalışan patron yancıları da var. Her yerde şer.fsiz insanlar mevcut ne yazık ki

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sürmeli yazdı:

Öyleleri de var hocam, öyle olmayanları da var emin olun. Özelde de adamın ağzına s.çan özelde çalışan patron yancıları da var. Her yerde şer.fsiz insanlar mevcut ne yazık ki

Annem emekli devlet memuru. Vergi dairesinden emekli. Öyle ezilmişler ki. Bir kısmına bende şahitim. 20 senedir karpal tünel sendromuyla ve boyun düzleşmesiyle uğraşıyor. Facit hesap makinaları ve daktilonun eseri. Hakkıyla yapılan hiçbir iş kolay değil. Benim lafım yan gelip yatan birşey yapmadan para alan ve bu esnada ya ben ne yapıyorum da kamu bana bu parayı ödüyor demeyrn adama. Bu adam eyt zarar verir derse bozarım. En ala safra kendisi çünkü.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Murat Sürmeli yazdı:

Gurbetçi misin? Yada avukat? Benim de stajım var herkes gibi, sayılmadı normal olarak. Ha haksızlık elbette ama EYT için geçerli olması şuan için hayal. İleride bir sonraki seçimde anca :) 

Değilim tabi  :).

Ben Fırın içinde ısıtıcı değiştiririm sıcağın alnında üzerimde kuru yer kalmaz Vinç tepesinde Sürücü.Gecenin saat 03 00  544 Kw motor söker bağlarım gocunmam severek yaparım emek kutsaldır Mesleğime saygı duyarım..

Ben Bedelli Askerlik  yapmadım tüm vergilerimi sektirmeden ödedim.Trafik cezamda affolmadı hiç , hatta hiçbir aftan yararlanamadım.İmar Barışındanda faydalanmadım.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...