İçeriğe Yönlendir

Nakit Alımlarda Daha Ucuz Akaryakıt Satışı

Ahmet Gül

Recommended Posts

Ahmet Gül

Hatırlarsınız eskiden kredi kartı ile akaryakıt satışlarında komisyon talep edilirdi. Galiba eski günlere geri dönüyoruz. PUİS EPDK’ya nakit akaryakıt alımlarında daha ucuz tarife için izin istemiş. Hayırlı olsun.  Maaştan sonra nakiti sağ cebinize ayarlayın beyler 😀

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/kredi-karti-ile-alinan-benzin-daha-mi-pahali-olacak-2733753/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Karta bindirmek yerine gerçekten nakiti indireceklerse mantıklı bence. Hep 200 liralık alırız bundan sonra. :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

yakıtı kartla almamın en büyük sebebi doldur deyince küsürlü rakamlar vs ödemesi kolay oluyor kartla

benzine indirim geldi hani lpg ye indirim yazıklar olsun olurmu böyle iş :D 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
22 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Karta bindirmek yerine gerçekten nakiti indireceklerse mantıklı bence. Hep 200 liralık alırız bundan sonra. :)

Biz Alfacıyız bizi 200 kesmez 😆

20 dakika önce, Ali Gök yazdı:

yakıtı kartla almamın en büyük sebebi doldur deyince küsürlü rakamlar vs ödemesi kolay oluyor kartla

benzine indirim geldi hani lpg ye indirim yazıklar olsun olurmu böyle iş :D 

Lpg hala çıkmadı mı eşel sistemden 🤔 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Kredi kartı ile kampanyalar vasıtasıyla nakit alımdan daha ucuza gelmesi zaten ticaretin mantığına aykırı bir şeydi zaten. Umarım gerçek bir nakit indirimi gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Yolda mazotu yola döken ve lpg samandirasi bozulan arac sayisi artar o zamansa kusurat tamamlar bizim görevli arkadaslar

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Aksi bir durum olmadığı süre yarı ile çeyrek dopo arasında depoyu fullerim herzaman. Pompa attıktan sonra rakamı düzletir bırakırım. Herzamanda nakit alırım çok nadir kredi kartı çekerim.

Sabit geliri olup sürekli 50-100 tl alanları bir anlamış değilim. aylık geliri belli aylık ortalama yakıtı belli neden 1 ayda 3-5 kere benzinciye uğriycanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kredi kartında komisyonu %1felan. Hatta büyük istasyonlar onu da ödemiyor. Kampanya vs olursa anlaşmalı iş yeri olursa puan işi işin içine giriyor . Onu bayi karşılıyor. Ona bozulan oluyor da o da tercih sebebi olmak ile alakalı.

ÖTV bel büken kısım bayiler için . Kar marjını o yiyor asıl

Bankayı ekarte etmek kendi ayağına sıkmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

45gün bekleyen firma komisyon da ödemiyor bu arada. Ertesi gün hesaba geçsin diyene o komisyon. Şirketler vadeli çalışıyor. Dbs hesabı kullanıyor vs ki benzinlikler de dbs hesabı ile çalışıyor. Banka olsam öyle başa böyle tarak der resti çekerim. Mevzu nihai kullanıcı koparmak benim gözümde bu durum

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
3 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Yakıtta indirim olsun da nasıl olursa olsun :) 

Şöyle bir 20-30 kuruş olsa iyi nakit de alırız sonuçta her türlü bizden çıkıyor. Ama iki kuruş indirim yapıp, kart çekersek 20 kuruş daha pahalı derlerse o vakit kötü 🤔

Yorum bağlantısı

Yıllar önce gördüğümüz "kredi kartına sıfır komisyon"  tabelalarını tekrar görürüz gibime geliyor. Sonuçta nakite indirim değil karta bindirim yapacak olmuş olacaklar diğer bakış açısıyla

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bankalar 45 günde bir kampanya yapıyor 😛 4 tane 100 liraya 4 tane 125 e 40 lira diye. Yani %7 ile %10 arasında kullanıcı indirimli alıyor. Eğer aylık tüketim 500ü felan buluyorsa 

Eskiden sinir olurdum LPG ucuz iken depo küçük diye kampanya tutarı kadar alamaz benzinle tamamlardım aradaki farkı. Güzel günlerdi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bir saat önce, Eren Sağ yazdı:

Yıllar önce gördüğümüz "kredi kartına sıfır komisyon"  tabelalarını tekrar görürüz gibime geliyor. Sonuçta nakite indirim değil karta bindirim yapacak olmuş olacaklar diğer bakış açısıyla

Ne çabuk unutuyoruz bazı şeyleri.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bankamatik kartını ayırırlarsa bu sistemde ne yapar eder o 100/10 kampanyalarını yaparım...

Bedava yakıtı indirimli aldığımda pompacı da şaşırmıştı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bankamatik kartını ayırırlarsa bu sistemde ne yapar eder o 100/10 kampanyalarını yaparım...
Bedava yakıtı indirimli aldığımda pompacı da şaşırmıştı.
Buyrun efenim

250ye 15 oran bir tık düşük olsa da hiç yoktan iyidirf0cd3c3e3841da1febaa612aa4a43023.jpg
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

250ye 15 oran bir tık düşük olsa da hiç yoktan iyidir

Farklı alternatiflerimiz mevcut. Vakıfbank ‘ın da var mesela bunun gibi kampanyaları. 

Akaryakıt sektöründe kampanyaların bitme senaryosuna göre alternatif üretme çabasındayım. Yeter ki pos cihazı tamamen farklı fiyata endekslenmesin. 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bu işin sonu nakite indirim değil de kredi kartına bindirim olur gibi geliyor ama hadi hayırlısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

şimdi şöyle bir durum var mazot 6,3 diyelim kartla 6,4 olur ise peşin 6,3 mü olacak yoksa nakit olduğu için 6,1 6,2 gibi bir indirim olacak mı ?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
42 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

şimdi şöyle bir durum var mazot 6,3 diyelim kartla 6,4 olur ise peşin 6,3 mü olacak yoksa nakit olduğu için 6,1 6,2 gibi bir indirim olacak mı ?

bunlar gene ucuza yakıt vermemenin bir yolunu bulurlar...

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
23 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

bunlar gene ucuza yakıt vermemenin bir yolunu bulurlar...

aynen :good1:   ben bu ülkenin kendi halkını devamlı durmaksızın kazıkmalasına artık bir anlam veremiyorum, bunu halk da yapıyor devlet de kuruluşlarıda yapıyor her şey her şekilde pahalı  :)  

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

akk kalkacak dediler tamam çok güzel ee şimdi kota uygulaması gelecek mişş. ee ne anladım ben bu işten ....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
42 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

akk kalkacak dediler tamam çok güzel ee şimdi kota uygulaması gelecek mişş. ee ne anladım ben bu işten ....

Ne kotası ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne kotası ?

Son düzenlemeyle birlikte zaten akaryakıt alımlarında taksit uygulaması yapılamıyor. Kredi kartı ile alımlarda ilgili firma, bankadan parasını ne kadar süre içerisinde alıyor bunu bilmemekle birlikte, tüketici açısından zorlayıcı, şirket açısından hemen geri dönüş olacak.

TT'nin son açıklamasından bahsediyor. , '''Aralık ayından itibaren 3 ay boyunca AKN paketli müşterilerimize, mevcut limitlerine ek olarak her ay 50 GB hediye edeceğiz.''

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

ucuza yakıt falan vermezler amaç kredi kartı ile alım ortadan kaldırmak zaten sistem oturmuş bayının cebınde 45 gunluk benzın stok parası yoksa yapmasın bu işi

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...