İçeriğe Yönlendir

Kuralları Çiğneyeni İhbar Eden Vatandaşlar

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Biryerde okudum.Servis ile işe gidip gelirken canı sıkılan vatandaş cam kenarından trafik kurallarını(özellikle emniyet şeridi) çiğneyen her araç sahibinin plakasını alıp cimere şikayet ediyormuş.Şimdiyekadarda 50 aracı şikayet etmiş.Malesef şikayet yolu ile ceza kalktığından ihbarlar değerlendirilmemiş.Bu vatandaşın fahri trafik müfettişliğinden haberi olsa ve bu vatandaşdan istanbulda 10,000 tane olsa İstanbula yeter heralde :) 

Kayın biraderim afyonda ikamet ediyor.Kendisi devlet memurudur.Aynı üstte yazdığım vatandaş gibi her kuralsızlığı veya belediyenin yapması gereken işi yapmadığı durumlarda,aracında sigara içenleri,tedaşın sokak aydınlatmalarını vaktinde kapatmadığı durumlarda v.b arar şikayet eder.Boşver abi uğraşma bunlarda dediğimde.Belediye hizmet yapmaz ama vatandaş yaptırır.Trafik ihlallerinide bildirmemiz gerekir der.

Bir gün afyonda imaret camii civarında meydanda ışıklarda bekliyoruz.Bir adet doğan görünümlü şahin drif yaptı.Hemen trafiği aradı ihbar etti.Kimse ilgilenmedi.Kayınbiraderim ısrarla burda bir sürü mobese var aç bak demesine rağmen oralı olan olmadı.Keşke drif uyguaması o zamanlardada olsaymış.

Eskiden şikayetçileri yargılardım buda bilinçsizliğimden kaynaklanırmış.Duyarlı her vatandaşın yapması gereken bir işi yapan birini gördüğümüzde kırık demekden ziyade desdeklesek memleket bir nebzede olsun değişir.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bu konuda 153 beyaz masa işini iyi takip ediyor.
Şikayetlerim de olumlu Olumsuz her zaman dönüş yapmışlardır.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Fahri trafik müfettişliği için 40 yaş alt sınırı var. Kaldı 2 senem. Hemen başvuracağım.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Suç kişinin kendini ilgilendiriyorsa, şikayetçi olmam, olana da kızarım.

Ancak toplumu ilgilendiren bir durum ise şikayet ederim. Edeni de desteklerim.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende sikayet ettim ama donus olmamisti. Fahri mufettislerin cezalari da kanit durumu olmazsa kabul gormuyor diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Hayatım boyunca bir kere şikayet ettim, Bandırma yolunda beni sıkıştıran emniyet şeridi olmasa kaza yapmama neden olan şahsı. Baktım ilerde polis durdurmuştu. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Suç kişinin kendini ilgilendiriyorsa, şikayetçi olmam, olana da kızarım.
Ancak toplumu ilgilendiren bir durum ise şikayet ederim. Edeni de desteklerim.

suç kişinin kendini ilgilendiriyor ne demek? suç adı üstünde değil mi başkasını da ilgilendirmek zorunda yani. anlamadım :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

suç kişinin kendini ilgilendiriyor ne demek? suç adı üstünde değil mi başkasını da ilgilendirmek zorunda yani. anlamadım :)

Kamyoncunun kamyonunda sigara içmesi suç.

Bana bir zararı yok. Beni ilgilendirmez. İçerse içsin. 

Kemer takmamış. Kendi bilir kendi canı.. Şikayet etmem.. 

Kırmızı ışıkta geçerse şikayet ederim.. Bana çarpabilir, yada ben ona çarpabilirim.. 

• Beğen 13
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
53 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Fahri trafik müfettişliği için 40 yaş alt sınırı var. Kaldı 2 senem. Hemen başvuracağım.

46 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Yaza başvuruyorum. 

Plakaları özelden mi yazayım :kutlama::f1::biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Müfettiş filan değil basbayağı trafik polisi lazım. Sürekli kırmızıda geçiyorlar bizim mahallede. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bir saat önce, Cem Işık yazdı:

Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Yaza başvuruyorum. 

Şunun şurasında 2025'e ne kaldı :) 

Ben yaş dolunca başvuracağım.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Evet toplumu ilgilendiren konularda bir şikayet mercii olması ve işini layığı ile yapması çok iyi.Ancak..Muhbir pir toplum haline dönüşürsek sıkıntı büyür.Ve yavaş yavaş o yolda ilerliyoruz maalesef.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Kamyoncunun kamyonunda sigara içmesi suç.
Bana bir zararı yok. Beni ilgilendirmez. İçerse içsin. 
Kemer takmamış. Kendi bilir kendi canı.. Şikayet etmem.. 
Kırmızı ışıkta geçerse şikayet ederim.. Bana çarpabilir, yada ben ona çarpabilirim.. 

dediklerinizi suçtan sayıp şikayet edenler zaten varsa artık ne diyeyim. :)
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Whatsapp şikayet hattı kurmuştu Emniyet, foto video çekip gönderilebiliyordu. Birkaç ay sonrası kapattılar hattı malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
15 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Arabasında sigara içeni ihbar etmek da güzelmiş. 

Başka iş yapanı da şikayet ederler mirim 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Sigara içmek yasak mı ?dün köprüde alkol için çevirdiler, ağzımda sigara vardı bişi demediler. Yaşa hürmettir belki.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Sigara içmek yasak mı ?

Kabahatler kanununa göre suç.. 

Ama buna takılmamak gerekir.. 

Suçtur ama kişinin kendini ilgilendirire bir örnektir sadece.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kabahatler kanununa göre suç.. 

Servet bi yakalansın bakalım yaşdan mı acaba😃

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Birde ceza kitlemeseler.. 

Çok ayıp etmişler. Tanımadılar zahir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...