Cihaner Öztürk

Sandero Stepway 1.5 dCi Easy R Deneyimleri

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Bir soru sorsam. Dışarda hava 5 derece klima otomatik ve 23 dereceye ayarlı. AC kompresörü devreye girermi yoksa AC ye basarak mutlaka devre dışı bırakmalımıyız.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
48 dakika önce, Cihaner Öztürk yazdı:

Bir soru sorsam. Dışarda hava 5 derece klima otomatik ve 23 dereceye ayarlı. AC kompresörü devreye girermi yoksa AC ye basarak mutlaka devre dışı bırakmalımıyız.

Girer.

10 derece altı zaten elektrikli ısıtma var araçta. Buğu olmadığı sürece klima gereksiz :)

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tahir Ak
Antalya adrasan dan çekildi. Kar ve güneş bir arada.
Araç 500 km şehir dışı 400 km şehir içi ortalama 5.2 ile 900 km yapıyor. Depo 50 lt. Uzun yolda 1000 km yi geçer. Ancak bu araçla 1.500 km yaptığını söyleyen tanıdıklarım oldu. Bence hayal kurmuşlar. Lastikler yaza dönse motor açılsada yapacağını tahmin etmiyorum.
939205adeb6f99a0e3de90609810f7cc.jpg6e67f6a89207ae7feeba57e59acef436.jpg
Araç ankara beypazarı mı kayıtlı
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cihaner Öztürk
Araç ankara beypazarı mı kayıtlı
Hayır. Merkezdeyim. Ama işlemler oradan yapılmış olabilirmi bilmiyorum.
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cihaner Öztürk

Antalya-Ankara seyahati tamamlandı. Hava 0 derece dolaylarında,  kısmen rüzgarlı, hız düz yolda 92-96 aralığında ve araçta 2 kişi ile yaklaşık 100 kg bagaj mevcut. Ankara'ya 4.5 ortalama ile vardım. Sakin kullanıldı ve 6.5 saatte seyahat tamamlandı. Ortalama hız 80 e yakın.

Tek üzüntüm Afyon Sivrihisar arasında tamamen düz bir yerde takla atmış bir araç gördüm. Malesef genç bir arkadaş koltuğa sıkışarak muhtamelen vefat etmiş. İtfaiye ve ambulans müdahale etmiyordu. Bakmadan geçtim ama ailesi sürekli gözlerimin önüne geldi. Aman dikkat.

• Üzgün 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Allah hepimizi esirgesin

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cihaner Öztürk

Ankara, Gümüşhane, Ordu, Sinop, Kastamonu, Safranbolu, Ankara olarak 2500 km. lik seyahat sonucu; 2 kişi bagaj full, normal yolda 100-110 km hız. Yayla gezileri, köyleri ziyaretler. Hava genelde kapalı, lastikler 34 psi. Ortalama yakıt 4.8 lt. Yakıt Opet diesel.

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cihaner Öztürk

Ankara, Antalya, Kuşadası, Şirince ve Afyon üzerinden 2.250 km lik seyahatim bitti. 3 hafta sürdü. Yolun yarısı uzun yol diğer yarısı şehiriçi diyebiliriz. Bagaj ful, arka koltuklar kısmen dolu. Lastikler 33, 34 arası. Tüketilen yakıt 110 litre. 4.9 ortalama dizel tüketimi. Sürüş genelde sakin. Araç 1.5 diesel easy r vites.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki