İçeriğe Yönlendir

Xiaomi A2 Lite'ı emekliye ayırdık Xiaomi 12 Lite ile devam ...

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş
M. Asım Kahraman yazdı:

Wifi modemi kapatmıyorum ama yattığımız odaya baya mesafeli. Telefonu ise yanı başıma koyup yatıyorum o yüzden uçak moduna alıyorum. Tabi olması gereken gece tüm dalga yayan cihazları susturmak ama dikkat etmiyoruz işte.

Ayrıca modemler geceleyin boşu boşuna 8-10W civarında elektrik yakıyor.

Tahir Ak yazdı:
Selçuk Keleş yazdı:

Kapalı telefon neden alarm çalsın ki ?

gece açık başımda durmasını istemememden olabilir. 20 yıl önceki teknoloji bana bunu sunabiliyordu.eski LG g3 telefonum da kapalıyken alarm çalardı

Saatli alarmlı radyo öneririm :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Selçuk Keleş
Selçuk Keleş yazdı:

Yetkili servis kullanıcı hatası diyerek telefonu garantiden çıkardı ve ekran değişimini ücretli (486 TL) yapacağını bildirdi. Kabul etmedim, telefonu geri istedim, tüketici mahkemesine dilekçe verdim.
Nasıl olduysa artık, ikinci sıfırlamadan sonra artık sorun düzeldi gibi görünüyor, şu anda kullanıyorum.

Tüketici mahkemesi beni haklı buldu ve ücretsiz onarım yapılması kararını verdi. Servisten arayıp telefonu göndermemi istediler bugün yolladım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selçuk Keleş

A2 Lite'ı emekliye ayırdık Xiaomi 12 Lite 8/256 ile devam :) 

Köşeli tasarımını beğendim.
Kutudan 67 W şarj adaptörü çıktı yarım saatte fullüyor ama pil de ısınıyor, kullanmayı düşünmüyorum.  Şarj süresinden emin olamıyordum üzmeyecek gibi görünüyor. Sabah şarj etmiştim akşam %53'tü gerçi fotoğraf çekmek dışında pek kullanmadım. 
Kamerası fazlasıyla yeterli, renkleri patlak gösteriyor onu halledebilirsem daha mutlu olacağım. İlk örnekler 
İlk defa MIUI kullandığımdan alışmaya çalışıyorum. Alengirli şeyleri (dinamik arka plan vs) kapatmak zaman alıyor :) 

Xiaomi Mi 12 Lite 8GB Ram 256GB Siyah (Xiaomi Türkiye Garantili)

IMG_20230101_135325.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Xiaomi çok reklamlı oluyor arayüzü, mümkünse eu roma geçin en azından

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Keleş yazdı:

İlk defa MIUI kullandığımdan alışmaya çalışıyorum. Alengirli şeyleri (dinamik arka plan vs) kapatmak zaman alıyor :) 

Nova Launcher ciddi önerimdir. Mutlaka kullan derim.

Murat Sürmeli yazdı:

Xiaomi çok reklamlı oluyor arayüzü, mümkünse eu roma geçin en azından

EU romda da reklam var. Xiaomi'nin uygulamalarında ayarlarına girdiğiniz önerileri kapat dediğinizde reklamlar duruyor.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Sani Gerşon yazdı:

Nova Launcher ciddi önerimdir. Mutlaka kullan derim.

EU romda da reklam var. Xiaomi'nin uygulamalarında ayarlarına girdiğiniz önerileri kapat dediğinizde reklamlar duruyor.

Yani en azından dedim :) Diğer romlar tam uyumlu değil ne yazık ki, bazı donanımlar uyumsuz miui olmayan romlarda. Ben vanilya rom kullanıyorum son zamanlarda, çalışmayan şeyler çıkıyor arada, bazen parmak izi okumuyor bazen ön kamera çıkmıyor vb

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arka planı bile değişmem, kutudan çıktığı programları ile aksak çalışan ürünü almam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Sürmeli yazdı:

Yani en azından dedim :) Diğer romlar tam uyumlu değil ne yazık ki, bazı donanımlar uyumsuz miui olmayan romlarda. Ben vanilya rom kullanıyorum son zamanlarda, çalışmayan şeyler çıkıyor arada, bazen parmak izi okumuyor bazen ön kamera çıkmıyor vb

Niye orjinal rom'dan şaşıyorsunuz desteği varsa, orayı anlayamadım ama?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Öneri falan kapattım şimdilik beni rahatsız eden bi şey yok gibi. Rom vs uğraşmayı sevmiyorum aslında telefonla çok uğraşan bir insan da değilim, sıkıntı yoksa devam :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Niye orjinal rom'dan şaşıyorsunuz desteği varsa, orayı anlayamadım ama?

Orjinal rom da daha fazla veri toplama işi var hocam, çin devletinin politikası. eu rom da orjinal romun çin devletinin eklettiği şeylerin çıkarılmış hali. arayüz vs aynı yani. Çalışmayan bir modülü de olmuyor doğal olarak. Bir ara okumuştum farklarını ama yıllar geçti üstünden, güncel bir bilgim yok son durumdan. Ama temel mottosu reklamları tamamen kesebilmesi ve izlemeyi (çinin sizi ve trafiğinizi izlemesini - tracking) kapatması.

Aşağıda bazı farklarını yazmışlar EU Romun, güvenlikle ilgili olanlar önemli bence;

Alıntı

Based on China Stable / Weekly builds
3way reboot menu (in dev settings)
MIUI Contacts and Dialer
Removed ads in MIUI system apps
MIUI Dialer and Messages apps
Steps counter in Assistant screen
More shortcuts on left lockscreen
Wake up gestures for all devices
AI preloading option in MIUI Lab for all devices
Option to auto-expand first notification
Notifications priority settings
More edit options in Gallery app
Enabled MiDrive in File Explorer
Added landscape mode for SMS app
Sunrise/Sunset in the weather app
Google apps support integrated
Removed 5GHz region restrictions
Confirm dials from call logs
Morning report on alarm at morning
More apps supported for AOD notifications
More styles for AOD screen
Raise to wake gesture
AOD notification received animation
Tap fingerprint sensor to wake toggle
More Camera features
Double tap to lock screen
Battery AI scenes
Allowed disabling specific system apps
Importing theme .mtz from zhuti.xiaomi.com via ThemeManager
No useless Chinese bloatware apps
More free RAM due to less background processes
Mi Video, Mi Music, Mi Browser: No any useless Chinese content
No possibility to re-lock bootloader accidentally with flash any xiaomi.eu release
Added real 27 languages translation made by Official MIUI Fansites and MIUI Fans
Added EU T9 dialer support
Added charging sound switch
Optimized GPS settings for EU
Optimized Battery consumption
Optimized RAM consumption
Added GSMalphabet into SMS app options
SafetyNet passed by default (Google Pay)
Play Store Certified
Deodexed
Added automated tasks in Security app
Added game speed booster
Widevine L1 (for supported devices)
And more, and more made by our 10 years MIUI mods experience.

tarihinde Murat Sürmeli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Şarjı beni üzmedi, 1.5 gün gidiyor. 67W kendi şarjını kullanmıyorum 12W adaptörle şarj ediyorum. 
Ana kamera gayet başarılı, beğendim, selfie kamerası pek iyi değil, ışığı görünce saçmalıyor.
Can sıkıcı tarafı ekran çok toz topluyor ve yapışıyor (koruma yok).
Android ve MIUI güzel çalışıyor reklam taciz vb. pek sorun yaşamadım. 
Tavsiye eder miyim ? Evet.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hayırlı olsun. bundan ben de alacaktım geçen ay, medimarkt ta vardı telefonu elime aldım kameraya bastım, kameraya bağlanılamıyor dedi. aynen yerine bıraktım. böyle birşey olabilirmi? gogole den araştırınca gördümkü, bunun en son yazılım sürümünde bir bug varmış sanırım. onu aştılarsa ne mutlu. o nedenle bence yeni sürüme güncellemeden önce emin olmak lazım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

1 ay önce eşime aldık xiaomi 12 lite modelini, tipi güzel hızı güzel arka kamerası güzel. Ben kendimde xiaomi kullanıyorum telefonum 4 yıllık aman aman sıkıntı yaşamadım. Bazen gelen güncelleme dolayısıyla saçmaladığı oldu ama onu da o zaman format atarak halletmiştim. Bu yüzden gelen güncellemeyi hemen yapmıyorum 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

gsm arena testlerinde pil performansı düşük çıkmış lite nin. daha ucuz olsa alınabilir bence. bu haliyle honor 70 daha iyi bir alternatif gibi geldi bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Doğan Arşiray yazdı:

hayırlı olsun. bundan ben de alacaktım geçen ay, medimarkt ta vardı telefonu elime aldım kameraya bastım, kameraya bağlanılamıyor dedi. aynen yerine bıraktım. böyle birşey olabilirmi? gogole den araştırınca gördümkü, bunun en son yazılım sürümünde bir bug varmış sanırım. onu aştılarsa ne mutlu. o nedenle bence yeni sürüme güncellemeden önce emin olmak lazım.

Doğan Arşiray yazdı:

gsm arena testlerinde pil performansı düşük çıkmış lite nin. daha ucuz olsa alınabilir bence. bu haliyle honor 70 daha iyi bir alternatif gibi geldi bana.

Bana denk gelmedi o , açtığımda da bütün güncellemeleri direk çaktım hiç umursamadan :) 

Beni pil üzer mi diyordum ama şu anda memnunum. Bir de şu var artık hiç bir üretici büyük pil koymayıp hızlı şarjla o açığı kapatmaya çalışıyorlar. 
Honor'un ismi tuhaf geliyor bana ya :D bi de servisi desteği ne olduğu belli değil, hoş xiaomi de öyle ya :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...