İçeriğe Yönlendir

Aliexpress Kargo Takip Yardım

Misafir

Recommended Posts

Erdoğan Temur
2 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:
2 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:
Başakşehir UKİM de ise ilgili kişinin mailini paylaşayım sizinle. Kimlik ve ekstreyi mail atarsınız.

Başakşehir ukimde evet. Çok memnun olurum onu arıyordum şuan

Ö.M olarak attım size.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
17 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Yaptıkları işe birşey demiyorum. Aldığım ürüün geri bildirimlerinde yarısı vergi çıktı yarısı çıkmadı demiş. Ukimde bekliyor yazısını görünce aklıma takılan soru vergi ile bir sıkıntı mı normal işleyişi mi bu? diyeydi. Bazen eve posta gönderip faturayı fakslayın diyorlarmış çünkü.

Bende 2 hafta önce jant temizleme fırçası aldım. Bu sabah geldi. Bu arada oksijen sensörünü takınca forumda görüşlerinizi paylaşırsanız iyi olur. Uygun fiyatlı çünkü aliexpressteki oksijen sensörleri. 

Parçayı bugün monte edelim dedim. Benim getirdiğim parça eksozun oradaki sensörlü. Benim sıkıntı ise motordaki sensörün soketi erimiş. Eski soketi yerine  taktık.

Şu an için sıkıntı yok, arıza ışığı söndü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mahir Yıldız

UB066114958LV
barkod numarası ptt kod yanlış diyor 17 track net bilgi yok 17 mayısta sipariş verdim hala gelmedi anlaşmasizlik kabul etmiyor teslim edilmedi diye bu barkoda göre bilgi bulabilen varsa teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahir Yıldız yazdı:

UB066114958LV
barkod numarası ptt kod yanlış diyor 17 track net bilgi yok 17 mayısta sipariş verdim hala gelmedi anlaşmasizlik kabul etmiyor teslim edilmedi diye bu barkoda göre bilgi bulabilen varsa teşekkür ederim

Bu kod sanırım takipli kod değil. Ama kod da hatalı diyor. Aliexpress’in kendi sitesindeki takipten de bakın. 

teslim süresi dolmadan iade alamazsınız. Teslim süresi dolduktan sonra hem ptt ekranını, hem aliexpress takip ekranını görüntüsü alıp anlaşmazlık başlatın. O zaman iade alırsınız. 

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız
Bu kod sanırım takipli kod değil. Ama kod da hatalı diyor. Aliexpress’in kendi sitesindeki takipten de bakın. 

teslim süresi dolmadan iade alamazsınız. Teslim süresi dolduktan sonra hem ptt ekranını, hem aliexpress takip ekranını görüntüsü alıp anlaşmazlık başlatın. O zaman iade alırsınız. 
teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Mahir Yıldız yazdı:

UB066114958LV

Mayıs ayından benimde vardı sipariş. PTT sitesi kod hatalı diyordu, Aliexpress sitesinde "Menşei ülkesinden çıktı" olarak gözüküyordu, dün postacı eve getirmiş. Daha önceden PTT ye gelince mesaj atıyorlardı, postanız geldi diye, bu sefer kendileri getirdiler. 19,70 tl vergi ödedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

2 şubat’ta kargoya verilen ürün 11 şubat’ta teslim edildi. İlginç yanı gümrük ve ptt inanılmaz hızlı çalışmış. 

@Ali Darbaz obdlink geldi. Yazlıkları takınca kanalıma hoşgeldiniz videolarına başlarım artık 😁😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

PTT ve 17track hata verirse bu siteyi de deneyebilirsiniz, bende işe yaramıştı hatta PTT de çalışan bir başka takip numarası verdi bir seferinde.

https://www.ship24.com/tr

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2 şubat’ta kargoya verilen ürün 11 şubat’ta teslim edildi. İlginç yanı gümrük ve ptt inanılmaz hızlı çalışmış. 

@Ali Darbaz obdlink geldi. Yazlıkları takınca kanalıma hoşgeldiniz videolarına başlarım artık 😁😁

Bende yaka mikrofonu aldım :D

https://www.hepsiburada.com/sekujen-cep-telefonu-uyumlu-yaka-mikrofonu-p-HBV00000571BG?magaza=AsfalAvm

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Az önce bir şey aldım. Güncel dolar 9,98tl. Fakat banka 10,23’ten hesaplamış. Merkez bankası uyanmadı mı? Bu hesaplama neye göre yapıldı acaba bilen var mıdır?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Az önce bir şey aldım. Güncel dolar 9,98tl. Fakat banka 10,23’ten hesaplamış. Merkez bankası uyanmadı mı? Bu hesaplama neye göre yapıldı acaba bilen var mıdır?

Bu hesap bankanız tarafından yapılıyor. Her banka mutlaka kuru kendine göre hesaplıyor yurtdışı alışverişlerde.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Bu hesap bankanız tarafından yapılıyor. Her banka mutlaka kuru kendine göre hesaplıyor yurtdışı alışverişlerde.

Aradım. Merkez bankası kuru ne ise onu yapıyoruz dedi. Zaten yasal olarak da öyle olmalı ama merkez bankası şu an kur bilgisi vermiyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aradım. Merkez bankası kuru ne ise onu yapıyoruz dedi. Zaten yasal olarak da öyle olmalı ama merkez bankası şu an kur bilgisi vermiyor

https://www.isbank.com.tr/doviz-kurlari

En üstte "%1 kar marjı eklenmektedir" diye belirtiliyor. Bunun yanında haftasonu yapılan alışverişler de yüksek kurdan değerlendirilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

https://www.isbank.com.tr/doviz-kurlari

En üstte "%1 kar marjı eklenmektedir" diye belirtiliyor. Bunun yanında haftasonu yapılan alışverişler de yüksek kurdan değerlendirilebiliyor.

Sırf onun için dün almadım. Bugün piyasa açıkken alayım dedim. Sabırım merkez bankası daha çay masasından yeni uyanıyor. Garantide kar marjı yoktu en son

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Merkez bankası şimdi açıkladı günün kur değerini. Alışveriş yapacaklar önce kontrol edip yaparsa zarar etmez. Sanırım pazartesi alışveriş yapınca pazar gününün kurunu aldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1 yıl oldu bu konuda işbankasından haber bekliyorum :) hespi aynı sanırım, ihtimal: kredi kartı harcaması olduğu için bir komisyon konuyor. yurt dışına dolar yollarken konduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

1 yıl oldu bu konuda işbankasından haber bekliyorum :) hespi aynı sanırım, ihtimal: kredi kartı harcaması olduğu için bir komisyon konuyor. yurt dışına dolar yollarken konduğu gibi.

Ben garanti’de birebir güncel kur ile aldığımı bilirim. Hatam merkez banksının pazartesi kurunu açıklamadan almak oldu. 15.30’da açıklıyormuş. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

eski güzel zamanlar, yok bittti o

Amazondan webasto aldım 1490 tl ye adama gümrük vs cıkarmı dedim cıkarsa söyle bize dediler söyledim 300 tl gümrük cıkdı pttye ödedim onlarda bana 1490 tlnin 300 lirasını iade ettiler aliexpres bitti amazon basladı çaglar abi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Ürünüm 1 haftada geldi. Aras kargo ile :) vergisini aliexpress’e ödemiştim. Teslim alırken ekstra para ödemedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uzun süredir aynı gün kargo ile yurtiçi online ürün bulabiliyorum, aynı ürünü daha ucuza

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

uzun süredir aynı gün kargo ile yurtiçi online ürün bulabiliyorum, aynı ürünü daha ucuza

Abi gözlük alıyorum. 3-4 tane almıştım. Camlarım aynı. Çocuklarla boğuşurken illa kırılıyor. Ya da yatakta koltukta unutuyorum. Biri oturuyor üstüne :) cam sabit. Aynı çerçeveden değiştirip devam ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...