İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Far Yıkama Kapağı Yapıştırma

Ali Dur

Recommended Posts

Selamlar arkadaşlar,

Far yıkama kapağı yoktu arabanın sol ön aldığımda, internetten buldum aldım kapağı. Biraz da boya kardırdım boyayıp takmak için. Görünen o ki fıskiye üzerindeki plastik tutacaklar kırılmış sanırım ve taksam da kendiğinden durmayacak gibi görünüyor. Ben bunu jel japonla yapsam olur mu? Bir de bu parçayı boyarken ya da arabanın kaportasındaki ufak tefek rütuşları yaparken nasıl bir fırça ile yapılmalı? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Benim de S-Max'ın kırılmıştı. japon çözüm değil. çünkü kapağa çok yük biniyor. Kırılan tırnakların da değişmesi gerekiyor. japon sürüp plastiği eritip daha kötü yapabilirsiniz, hiç uğraşmayın.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Kapağı yapıştırmak için çok sağlam bir şey kullanmak lazım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Silikon-mastik tarzı esnek bir yapıştırıcı kullanmak gerekiyor. Japon ile çok kırılgan olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

püskürtmeler içeri girerken kapağı da içeri çekiyor biraz, tampona tam yapışssın diye. . o yüzden yapışacaksa, kapak tampondan az ileride duracak şekilde ayarlanmalı, bu seferde bezle ilk silen kapağı yerinden uçuruyor, ve yapıştırma olnalar kesinlikle dümdüz duramıyor bilginize

Yorum bağlantısı
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

püskürtmeler içeri girerken kapağı da içeri çekiyor biraz, tampona tam yapışssın diye. . o yüzden yapışacaksa, kapak tampondan az ileride duracak şekilde ayarlanmalı, bu seferde bezle ilk silen kapağı yerinden uçuruyor, ve yapıştırma olnalar kesinlikle dümdüz duramıyor bilginize

Bunun tırnaklarına takmak için o zaman fıskıyeyi mi komple değiştirmek lazım? Ya da örneğin bunları direkt iptal edip tampona yapıştırıyorlar. Bir zararr olur mu xenon farlara? Ölümcül bir parça mıdır yani far yıkama? Bir de iptal etmek için içeriden bunun bir sigortası var mı direkt çıkarsak far yıkama çalışmasa hiç. Böylece direkt tampona yapıştırırsak en azında düşme riskini ortadan kaldırmış olur estetiği bozuk olmaz. Şu anda dişi kırılmış canavar gibi duruyor :D 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
18 dakika önce, Ali Dur yazdı:

Bunun tırnaklarına takmak için o zaman fıskıyeyi mi komple değiştirmek lazım? Ya da örneğin bunları direkt iptal edip tampona yapıştırıyorlar. Bir zararr olur mu xenon farlara? Ölümcül bir parça mıdır yani far yıkama? Bir de iptal etmek için içeriden bunun bir sigortası var mı direkt çıkarsak far yıkama çalışmasa hiç. Böylece direkt tampona yapıştırırsak en azında düşme riskini ortadan kaldırmış olur estetiği bozuk olmaz. Şu anda dişi kırılmış canavar gibi duruyor :D 

Ölümcül müdür tartışılır ancak, muayenede ağır kusurdur far yıkamanın çalışmıyor olması . Muayeneden geçemez.

Muayene giderken halojen ampul takarım derseniz o başka tabi.

Fıskıyeleri komple değişmek de çözüm ama yine de zorlu bir iş, tanesi 1000 TL gibiydi yanlış bilmiyorsam.  

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Cem Işık yazdı:

Ölümcül müdür tartışılır ancak, muayenede ağır kusurdur far yıkamanın çalışmıyor olması . Muayeneden geçemez.

Muayene giderken halojen ampul takarım derseniz o başka tabi.

Fıskıyeleri komple değişmek de çözüm ama yine de zorlu bir iş, tanesi 1000 TL gibiydi yanlış bilmiyorsam.  

far yikamanin calismamasi agir kusur mu? Gercek mi ya? 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Far yıkamanın çalışmaması, xenon farlı araçta ağır kusur. Xenon varsa far yıkama olacak der tüv.kesin bilgi, yayabiliriz

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Kaya Faruk

Merhabalar, bu far yıkama kapağı nasıl takılır acaba? Kapakta ve fıskiye üstündeki ayakların hepsi sağlam ancak karşılıklı olarak ayaklar birbirini hizalamıyor. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Kaya Faruk yazdı:

Merhabalar, bu far yıkama kapağı nasıl takılır acaba? Kapakta ve fıskiye üstündeki ayakların hepsi sağlam ancak karşılıklı olarak ayaklar birbirini hizalamıyor. 

Kapağın fotosu varmı, sağ sol farkı vardır. 

Yorum bağlantısı
Kaya Faruk
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Kapağın fotosu varmı, sağ sol farkı vardır. 

Fotoğraf koyarım ama herhangi bir fark yok. Sonuçta çıktığı yere takmaya çalışıyorum. 

Yorum bağlantısı
Kaya Faruk

Diğer far yıkama kapağına bakarak nasıl montaj edilmesi gerektiğini çözdüm. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Silikon sürdünüz değil mi.. Düşüyor bunlar.. 

Ben yapıştırıyordum. 

Yorum bağlantısı
Kaya Faruk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Silikon sürdünüz değil mi.. Düşüyor bunlar.. 

Ben yapıştırıyordum. 

Evet silikonla yaptım. Hafif esnek olması daha iyi olur diye düşündüm. Japon yapıştırıcısı daha sonra ayaklara zarar verir diye kullanmadım. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İsa Acar

Benim far yıkama motorunun tapası mı diyim ne diyim bilemedim, yok o işte, her neyse [emoji16] Bir plastik parça kesip sağlam bir yapıştırıcı yapsam iş görür mü acaba? Normalde iç kısmı dişli, öyle bir kapak lazım [emoji3166]

6dd0911609be47fbdfc2991176d530df.jpg

Normali böyle;
e5bb152b007217050123f2e27fea7d00.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bende bir tane vardı.. 

Yada hepsini Mustafa Liman'a mı göndermiştim, tam hatırlamıyorum. 

Yarın Mustafa'ya bi soralım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Bende bir tane vardı.. 
Yada hepsini Mustafa Liman'a mı göndermiştim, tam hatırlamıyorum. 
Yarın Mustafa'ya bi soralım. 

Çok sevinirim Mehmet abi [emoji120][emoji4]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...