İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Geri Vites Müşürü Çatlaması

Burak Tokcan

Recommended Posts

Burak Tokcan

Geçenlerde aracımızda vites geçişlerinde takılmalar meydana gelmeye başlamıştı. İlk başta çok üstünde durmadık. Daha sonra otoparkta aracın altında yağ akıntısı fark ettik. Tesadüf olabileceğini düşündük ancak yine de bir ustaya göstermekte fayda var diye düşünerek sanayinin yolunu tuttuk. Ustaya derdimizi anlattık. Müşürün olduğu yer biraz çetrefilli olunca ilk başta sökmediler. Aracın altına girip baktılar. Yağ sizden akmamış filan dediler. Soğuktan olabilir dediler. Sonra biraz ısrar edince tamam bir sökelim bakalım dediler. Müşürü söktüler. Yağ seviyesini kontrol ederken ben de o ara boşta duran müşürü merak ettim. Bu neymiş filan diye bakarken tam vida yerinin bitiminde çatlak olduğunu fark ettim. Ustaya burası çatlamış dedim. Tabi doğal olarak 'haaaaa' diye bir tepki geldi. Bunun yenisini alalım dedi. Gittim 35 liraya yenisini aldım. 1 litre de şanzıman yağı eklettik. Sorunumuzu çözüldü. Velhasıl kelam bazı ustalar iş yoğunluğundan dolayı biraz vurdum duymaz hareket ediyorlar. Sorunu derinlemesine araştırmıyorlar. Onlara göre arıza aracın hiç çalışmaması her halde. Bu sebeple eğer aracınızı tanıyor ve gerçekten bir sorun olduğunu düşünüyorsanız biraz ısrarcı olmakta fayda var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Burak Tokcan yazdı:

Velhasıl kelam bazı ustalar iş yoğunluğundan dolayı biraz vurdum duymaz hareket ediyorlar

Hayır, işini severek yapmıyorlar. Gelen her arabaya kendi arabası gibi davransa, böyle sonuçlar olmaz. Yaptığım iş gereği müşterilerimden gelen her bilgisayara kendi bilgisayarım gibi davranırım. Her birine en ince noktasına kadar inceler, test eder, öyle geri gönderirim. Herkes böyle iş yapsa...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Aracımdan zangır zangır sesler geliyordu. Ustama söyledim iki kere aracı bıraktım, motor kulaklarını da kontrol edin dedim. Hepsinde sağlam dediler. Sonra gözü kararttım kendim sipariş verdim ve başka bir serviste değiştirttim. Araba pamuk oldu. Sonuç :Ard arda servise gidip sonuç alamayınca kendini garip hissediyorsun ve ' yine geldi kıl müşteri "gibi bakışları hiç saymıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

İste adam gibi bakmadiklarindan, duzgun davranmadiklarindan, duzgun yerine oturtsa klik deyip oturacak mekanizmaya cekic sallaya sallaya vurduklarindan kıl müsteri olduk ya.

Vura vura yapacak olsak herkes usta. Onemli olan usta gibi usta olmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Geçenlerde aracımızda vites geçişlerinde takılmalar meydana gelmeye başlamıştı. İlk başta çok üstünde durmadık. Daha sonra otoparkta aracın altında yağ akıntısı fark ettik. Tesadüf olabileceğini düşündük ancak yine de bir ustaya göstermekte fayda var diye düşünerek sanayinin yolunu tuttuk. Ustaya derdimizi anlattık. Müşürün olduğu yer biraz çetrefilli olunca ilk başta sökmediler. Aracın altına girip baktılar. Yağ sizden akmamış filan dediler. Soğuktan olabilir dediler. Sonra biraz ısrar edince tamam bir sökelim bakalım dediler. Müşürü söktüler. Yağ seviyesini kontrol ederken ben de o ara boşta duran müşürü merak ettim. Bu neymiş filan diye bakarken tam vida yerinin bitiminde çatlak olduğunu fark ettim. Ustaya burası çatlamış dedim. Tabi doğal olarak 'haaaaa' diye bir tepki geldi. Bunun yenisini alalım dedi. Gittim 35 liraya yenisini aldım. 1 litre de şanzıman yağı eklettik. Sorunumuzu çözüldü. Velhasıl kelam bazı ustalar iş yoğunluğundan dolayı biraz vurdum duymaz hareket ediyorlar. Sorunu derinlemesine araştırmıyorlar. Onlara göre arıza aracın hiç çalışmaması her halde. Bu sebeple eğer aracınızı tanıyor ve gerçekten bir sorun olduğunu düşünüyorsanız biraz ısrarcı olmakta fayda var.
Özellikle kışın sanayi ustaları nazlı olur iş yapmak istemez hava da soğuk insanlık hali daha çok efor ve zahmet.
Özellikle bakımlar kışa geliyorsa senede 1er 2şer ay bakım aralığını uzatarak yaza gelmesini sağlamak daha iyi olur diye düşünüyorum ben öyle yaprım
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...