İçeriğe Yönlendir

Dış Duvar Su Yalıtımı

Onur Doğan

Recommended Posts

Onur Doğan

Herkese merhaba abilerim kardeşlerim dairemin dış duvarindan sizan su iç duvara nem yaptı en üst katta oturuyorum (boyali olan yerde) en uygun su yalıtımını nasil yaptirabilirim bu konuda fikri olanlardan rica edeceğim, keyifli forumlar :) 826e2af13bd56a383663586870495216.jpg24dfead5ad03226902dadbdccce041fa.jpg4ade55946e1ebe78561a140cfe6dae99.jpg9fb2c855e84de1df0be54d878e50a59b.jpg

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Suyun giriş yerini tam tespit etmek lazım. Duvardan genelde kolay kolay gelmez. Duvarın üst tarafından alıp aşağıya sızıyor da olabilir. Öncelikle garanti tespit...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Duvardan degil catidan aliyordur.Benzer bir durumda insaat isi yapan bir arkadasim bir urun soylemisti bana bulup eklerim buraya, yalitim malzemesiydi..

Edit:

https://goo.gl/images/9hhFfB

Not: ben daha denemedim, havalar isininca yapacagim..

Ama cok ovmustu ise yarar bir malzememe oldugunu anlatti.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Güney cephe ise İzmir'de genelde yağış o taraftan vuruyor. Savurtmalı yağdığında sıva çatlaklarından alıp içeriye veriyor. Biz önce çatıyı hallettik, kesilmeyince mantolama ile çözüldü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Güney cephe ise İzmir'de genelde yağış o taraftan vuruyor. Savurtmalı yağdığında sıva çatlaklarından alıp içeriye veriyor. Biz önce çatıyı hallettik, kesilmeyince mantolama ile çözüldü.

Doğrusunu anlatmışsınız. Bina oturmalarından dolayı sıva çatlakları oluşur. Geçici çözüm olarak sürme esaslı lifli sıka diye bir malzeme süreceksiniz. Komple bir daha uğraşmayım derseniz Montolama yapıp kurtulacaksınız.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan
5 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Duvardan degil catidan aliyordur.Benzer bir durumda insaat isi yapan bir arkadasim bir urun soylemisti bana bulup eklerim buraya, yalitim malzemesiydi..

Edit:

Bana şu ürünü önermişlerdi; https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-yapi-malzemeleri-izo-recine-izokristal-524212009/detay/

Kullandım ve memnun kaldım, benzer bir ürün sanırım ama kalite ve dayanıklılık olarak bilmiyorum fiyatından ötürü tercih etmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Doğrusunu anlatmışsınız. Bina oturmalarından dolayı sıva çatlakları oluşur. Geçici çözüm olarak sürme esaslı lifli sıka diye bir malzeme süreceksiniz. Komple bir daha uğraşmayım derseniz Montolama yapıp kurtulacaksınız.
Mantolama ısı yalitiminin yani sira su yalitiminda da mi kullaniliyor? Kusura bakmayın biraz acemiyim bu konularda [emoji5]

Edit:

Sürme yöntemiyle uygulaniyor sanirim?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Mantolama ısı yalitiminin yani sira su yalitiminda da mi kullaniliyor? Kusura bakmayın biraz acemiyim bu konularda [emoji5]

Şimdi sıvada çatlaklıklar var. Bunların üzerinin kapatılması lazım bunun için montolama ve üzerine tekrar sıva ve boya yapılması lazım. Birde şöyle bir malzeme var ismi yalı baskı dediğimiz. Bunda ise Montolama’nın Üstü sıvalı geliyor kendinden sıvalı. Bunu duvara dübel ve yapıştırıcı yardımı ile yapıştırıyorsunuz sonra sadece boyayıp geçiyorsunuz. Bu iş montalamadan daha ucuza mal oluyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Sürme yöntemiyle uygulaniyor sanirim?

Çift bileşenli diye adlandırılır.
Sürülerek uygulanır ama boya ile sıva arasında bir kıvamı vardır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
c74c83b3c7dc8b68e2d303616fee715e.jpgyalı baskı bu
Verdigin fikirler icin tesekkur ederim abi apartman sakinleriyle gorusme yapicam buraya kalici cozum uretmek icin, maliyeti uygun kendinden sıvalı malzeme daha cok is gorecek gibi. Metrekare usulü mü yapiliyor bu islemler piyasada?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Evet m2 yapıyorlar Mersin’de 45 tl m2 si.

Sizin orası 10m yükseklik 10 m genişlik olsa 100 m yapar. Mersin’de olsa 4500 tl ye biter. Ama bu fiyat büyük işler için. Sizin orası taş çatlasa 6000 tl tutar. Sonra birde boyası var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

En basit ve en hızlı çözüm izo nem dir. Uygulaması kolay ve maliyetleri uygundur bende bu sorunu yaşıyorum şuan geçen sene izo nem uyguladım yerler beton gibi maşallah bu sene nasipse dış cephenin tamamına uygulayacağım.

not : İzo nem esneye bilen bir malzeme oldu için yaz kış ısı farklarındaki genleşmeler de deforme olmadan verim veriyor. 

Bir diğer bence sorun şu dış duvar büsürü delik açarak yapılan yalıtım sistemi bence yanlış 

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
En basit ve en hızlı çözüm izo nem dir. Uygulaması kolay ve maliyetleri uygundur bende bu sorunu yaşıyorum şuan geçen sene izo nem uyguladım yerler beton gibi maşallah bu sene nasipse dış cephenin tamamına uygulayacağım.

not : İzo nem esneye bilen bir malzeme oldu için yaz kış ısı farklarındaki genleşmeler de deforme olmadan verim veriyor. 
Bir diğer bence sorun şu dış duvar büsürü delik açarak yapılan yalıtım sistemi bence yanlış 
Izo nemi internetten arastirdim kullanan baya memnun sanirim en ekonomik çözüm bu tarz sürülebilir boyalardan olacak. Keske ulasabilecegim yer olsa surerek kendim uygulasam en azindan kendi katımı ama zor gözüküyor.. resimde görülen boyayida müteahhite sürdürmüştüm catidan su alma sorunu sebebiyle, sonra catiyi yerden saçla kapatti sorun bitti denilebilir. Sizce yan duvardan alinan su evin tavanina gider mi?
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Su almamı yoksa içten terleme mi tespit edebiliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Su almamı yoksa içten terleme mi tespit edebiliyor musunuz?
Eve gidince resim atabilirim tavanda köpük var plakalar halinde, onlarin etrafinda su izi goruyorum ama terleme mi su alma mi onu anlayamadım belki fikir verirsiniz
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Uygun yapılmamış mantolamada içerde küf yapabiliyormuş. Duvar bir miktar hava almalıymış...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

negatif yalıtım malzemeleri var. çimento gibi bir şey. sıva yapar gibi bunu içeriden uyguluyorsunuz. nemli kalıyor 2 gün kadar ıslatıp bekliyorsunuz, kristalleşip mikro çatlakları dolduruyor. bu şekilde kullandığım bahçe depom var, zemini 15 cm su basıyordu tavandan akarak. 7 senedir kuru. müthiş buluş.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
7 saat önce, Onur Doğan yazdı:
8 saat önce, Okan Tansel yazdı:

Izo nemi internetten arastirdim kullanan baya memnun sanirim en ekonomik çözüm bu tarz sürülebilir boyalardan olacak. Keske ulasabilecegim yer olsa surerek kendim uygulasam en azindan kendi katımı ama zor gözüküyor.. resimde görülen boyayida müteahhite sürdürmüştüm catidan su alma sorunu sebebiyle, sonra catiyi yerden saçla kapatti sorun bitti denilebilir. Sizce yan duvardan alinan su evin tavanina gider mi?

Fırçayla veya ruloyla sürüyorsun çatıdan aşa doğru tabi güvenlik önlemlerini alarak 1 saatte atarsın kendin bence ama yine söylüyorum düşmeye karşı önlemi kesinlikle almalısın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
10 dakika önce, Okan Tansel yazdı:

Fırçayla veya ruloyla sürüyorsun çatıdan aşa doğru tabi güvenlik önlemlerini alarak 1 saatte atarsın kendin bence ama yine söylüyorum düşmeye karşı önlemi kesinlikle almalısın.

Kesinlikle güvenlik önlemi alınarak resimdeki kadar sadece kendi daireme uygulayabilsem yeterli olacak, sürmesi boya kadar kolay mı yoksa bastırarak yedirmek gerekir mi acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...