İçeriğe Yönlendir

Karter Contasını Değiştirirken Yaşadığım İlginçlik :)

Coşku Mert

Recommended Posts

Coşku Mert
(düzenlendi)

geçen hafta sonu aracımda ne zamandır değiştirmeyi düşündüğüm karter contası için işlemlere girişmiştim. söktüğüm parçaları sokakta kaldırımın kenarına resimdeki şekilde koyarak devam ediyordum. bu sırada yanıma birinin yaklaştığını fark ettim. arabanın altında olduğum için yüzünün göremedim tabi. "kardeş bakar mısın, elimde sıfır egzoz var. almak istersen uyguna sana vereyim" dedi. bende sıfır dediği için merak edip arabanın altından çıkıp bi bakayım neyin nesiymiş dedim. bir baktım meğer hurdacı dayı egzoz derken katalizörden bahsediyormuş :D 

el arabasının içinde 2 tane vardı üstelik. 2 sini alırsan 50 liraya bırakayım dedi. o an yanımda 50 lira olmasa da tekini 30 liraya aldım :) 

tamda muayene zamanı yaklaştığı için katalizör arayışına girmiştim. böyle ilginç bir tesadüfle karşılaşmak; kısmetin tam manasıyla ayağıma gelmesi ilginç bir anı oldu bana :)

gr99GL.jpg

26EER0.jpg

lqbb8l.jpg

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Harbiden cok ilginc bir tesaduf olmus. Kismetli insanmissiniz. Keske motoru yeniliyor olsaymissiniz [emoji23]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Ben olsam o dayiya ben gelene kadar sana zahmet sen montaja basla ben para alip geliyorum derdim😁 maasallah sansliymissiniz 😁

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
3 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Ben olsam o dayiya ben gelene kadar sana zahmet sen montaja basla ben para alip geliyorum derdim😁 maasallah sansliymissiniz 😁

Sonra bi gelmişsin aha araba yok. Adam contayla karteri bırakmış arabayı almış meğer 🤪

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Maşallah eline sağlık, bereketli alışveriş olmuş 😄

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
21 dakika önce, Serdar Akgül yazdı:

Harbiden cok ilginc bir tesaduf olmus. Kismetli insanmissiniz. Keske motoru yeniliyor olsaymissiniz emoji23.png

bi ara da üst kapağı sökeyim diyorum, pistonları segmanları yenilerim artık :D

13 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

eve gitmek zor geldi o an, diğeri de başkasına nasip olmuştur artık :)

9 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Maşallah eline sağlık, bereketli alışveriş olmuş 😄

biraz öyle oldu hiç hesapta yokken :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Vay be .... Bunun bir benzeride başıma araba alırken geldi .

Arabaya alacak param yoktu, cepten anından kredi olayı çıktı. telefona bankanın uygulamsını kurup anında 12000 tl kredi çekip almıştım arabayı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
4 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

telefona bankanın uygulamsını kurup anında 12000 tl kredi çekip almıştım arabayı :)

Bankanın kısmeti olmuş bu biraz. 🙂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bankanın kısmeti olmuş bu biraz. 🙂

Abi sorma 1999 model Pejo 106 Bakarken, mevcuttun üstüne  10 bin daha katıp İ10'u aldım :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Vay be .... Bunun bir benzeride başıma araba alırken geldi .

Arabaya alacak param yoktu, cepten anından kredi olayı çıktı. telefona bankanın uygulamsını kurup anında 12000 tl kredi çekip almıştım arabayı :)

Bence de bu sizin değil bankanın kısmetiymiş 😂

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

çok kısmetli olmuş,

benim bir arkadaş eskiciden ozamanki sıfır değeri 9 sene önce 2000 tl olan lambalı gitar kafa amfisi alıyor 100 tl ye küçük bir bakımla canavar gibi,

toplamda 200 tl ye geldi bana sat dedim satmamıştı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

bir egzozcuya montaj icin götürdüm adam 100 lira demez mi sadece montajina. taktirmadan geri ciktim. baska yere de sormadim. fiyatlar bu kadar artmis olabilir mi sanayiye gitmeyeli, bilemedim [emoji848]

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

abi en son 1.5 sene once egzozu 80 liraya degistirmistim. o fiyati goz onunde bulundurunca pahali geldi. bilemiyorum

bayağı makul söylemiş işçiliği
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Coşku Mert yazdı:

son 1.5 sene once

1 asır kadar eski o tarih otomotivde

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

100 lira işçilik normal sayılabilir, hiç birşey yapmasa kes kaynat 50tl zaten

Yorum bağlantısı
Ali Gök
On 28.01.2019 at 16:07, Coşku Mert yazdı:

bir egzozcuya montaj icin götürdüm adam 100 lira demez mi sadece montajina. taktirmadan geri ciktim. baska yere de sormadim. fiyatlar bu kadar artmis olabilir mi sanayiye gitmeyeli, bilemedim emoji848.png

katın kendini 30 liraya aldım demedinmi :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç bişey yapmayacak.. kesip kaynatacak zaten.. 

Bence çok 100 lira.. 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

orasını hic karistirmayim dedim [emoji3]

katın kendini 30 liraya aldım demedinmi [emoji3] 
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bence sanayi yakınsa egsozu cıkarıp ta sunu suraya kaca kaynatırsın gibi arastırmaya girse daha makul fiyatlar alınır. karteri sökerken sökmüş görünüyorda

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

yok araci coktan topladim. acelesi yok nasilsa bulurum uygun bi yer :)

bence sanayi yakınsa egsozu cıkarıp ta sunu suraya kaca kaynatırsın gibi arastırmaya girse daha makul fiyatlar alınır. karteri sökerken sökmüş görünüyorda
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...