İçeriğe Yönlendir

Focus III - Göğüsten Gelen Ses Sorunu?

Yunus Toprak

Recommended Posts

Yunus Toprak

2013 model focus  1.6 tdci aracım in göğsünden motor sogukken kalkış esnasında ve motor ısınana kadar ses geliyor sanki teybin oralardan bi yerlerden tikirti şeklinde  benzer sorun yaşayanlar oldu mu 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Aynı ses benim aracımda da var. teyibin ordan birde sağ ön kapı a sütunu civarından da bir ses geliyor. Henüz keşfedemedim kaynağını.

Yorum bağlantısı
Yunus Toprak

Bazı forumlar da focus 2 de aynı problemi yaşayanlar olmuş ancak onlar eksoz sistemin de gevşemeden kaynaklı diyorlar bunlar da olur mu öyle bişey bilemiyorum yetkili servis e götürücem orda da kesin sonuç a ulaşırlar mi tahmin etmek zor 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
11 saat önce, Yunus Toprak yazdı:

2013 model focus  1.6 tdci aracım in göğsünden motor sogukken kalkış esnasında ve motor ısınana kadar ses geliyor sanki teybin oralardan bi yerlerden tikirti şeklinde  benzer sorun yaşayanlar oldu mu 

Aynı model ve aynı tıkırtı bende de var maalesef.

Ben de bulamadım kaynağını.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Benim araçta Sony sistem var konsoldaki pianoblack kısmına biraz bastırınca oradaki ses kesiliyor ama kapı tarafından gelen sesi keşfedemedim. 

Yorum bağlantısı
Yunus Toprak

Ben ilk fırsatta eksoz bağlantılarını bi kontrol ettircem ısınınca  geçmesi eksoz dan gibime geldi bugün tekrar kontrol ettim muhtemelen ısınınca metal genlesiyor ses geçiyo ondan 5 dakika lik bir ses birde sonrasında yok gaza basmayınca yine yok,ordaki titreşim göğüse yansıyor muhtemelen  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 saat önce, Yunus Toprak yazdı:

motor kulağına da baktırın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kamil Dede

benim araçta da vardı motor takozunu değiştirince düzeldi eğer araçta da sarsıntı varsa motor kulağına değilde motor takozuna mutlaka baktırın maliye olarak işçilik dahil 350 TL verdim yaklaşık bir ay önce 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Toprak

Nasıl bir sesti motor ısınınca geçiyor muydu yoksa devam ediyor muydu şimdilik sarsıntı yok gibi @Kamil Dede

Yorum bağlantısı
Kamil Dede

sanki ön cam yerine oturmamış da titredikçe cızırtı yapıyordu elimle konsola teybin üstüne bastırınca kısmen kesiliyordu ısınınca tamamen gidiyordu ses 

Yorum bağlantısı
Yunus Toprak

Benim kine benziyor gibi teybin ordan geliyormuş gibi hissettiriyo benim araçta ama bastırınca geçmiyor sizinki gibi çok da zorlamadım ustada mi yaptırdınız aracı yoksa servis demi @Kamil Dede

Yorum bağlantısı
Kamil Dede

arabam 150 000 km de hep yetkili servis bakımlıydı ama servistekiler malum sadece parça satma derdinde olduğundan çözülmedi 3 yıl o gürültüyü çektim sonra ankarada bi usta tavsiye ettiler sağolsun 2 saat içinde arabanın herşeyini yaptı verdi 3 yıldan sonra arabaya bindiğimi anladım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yunus Toprak
(düzenlendi)

Ben ikinci el aldım aracı benim ki de yetkili servis bakımlı 96.000 km de şuan bulunduğum yerde düzgün usta bulmak zor ondan dolayı servis e mecburen götürücem vites geçişlerinde bir sirkeleme var özellikle 2.vites e geçiş de bu pcm modülü guncellestirmesinden değilse muhtemelen bundan dir beni de arabadan soğuttu focus 2.5 a 3 yıl bindim hiç sorunsuz bunda direk böyle bişey le karşılaşınca can sıkıcı oldu 

tarihinde Yunus Toprak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kamil Dede

malesef her yerde usta bulmak zor servistekiler de göz boyamanın ötesine geçmiyorlar 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Buğra Günay
On 29.01.2019 at 01:34, Yunus Toprak yazdı:

Benim aracimdanda ses geliyordu tıkırtı sesi ve motor uğultu sesi çok rahatsız edici bir sesti.Bugun motor üst kulağını değiştirdim ses felan kalmadi.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
3 saat önce, Buğra Günay yazdı:

Benim aracimdanda ses geliyordu tıkırtı sesi ve motor uğultu sesi çok rahatsız edici bir sesti.Bugun motor üst kulağını değiştirdim ses felan kalmadi.

Bu yorumu bi yerde daha okumuştum. 

Nerde ne kadar değiştirttiniz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Günay
20 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Bu yorumu bi yerde daha okumuştum. 

Nerde ne kadar değiştirttiniz 

4 saat önce, Yunus Toprak yazdı:

Aynen fiyat söylersen çok iyi olur @Buğra Günay birde sende de bu ses motor ısınınca geçiyor muydu 

Ustam özel ford servisinde değistirdim.490tl işcilik dahil.parça 420tl 

Uzerinden cıkan parça yan sanayi çıktı daha önce degistirmisler.

Ilk once motor çok gürültülü çalişıyordu sesi içeri veriyordu.ve araç icinde tıkırti cizırdi  sesleri çokdu elimi koyuyordum her yere ses kesilicekmi diye ama ses kesilmiyordu.degistikden sonra butun sesler kesildi.

Daha onceki aracimda kendim degistirmistim takozu basit degisimi.ust sağ.

4 saat önce, Yunus Toprak yazdı:

Aynen fiyat söylersen çok iyi olur @Buğra Günay birde sende de bu ses motor ısınınca geçiyor muydu 

Usta ben araci yeni aldim iki kullanimda tahmin ettim takozu yani isinma olayina cok dikkat etmedim dusuk devirde tikirti sesi cok fazlaydi.motor seside anormalin uzerindeydi.kapi icindeki kapi acma telonin ordan kaynakli ses olayi oldugunuda bir yerde okumustum.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ertuğrul Yıldırım
Kamil Dede yazdı:

arabam 150 000 km de hep yetkili servis bakımlıydı ama servistekiler malum sadece parça satma derdinde olduğundan çözülmedi 3 yıl o gürültüyü çektim sonra ankarada bi usta tavsiye ettiler sağolsun 2 saat içinde arabanın herşeyini yaptı verdi 3 yıldan sonra arabaya bindiğimi anladım 

Hocam şuan bende de aynı dediğin gibi sorun var acaba nereden geliyormuş bu ses

Yorum bağlantısı
Kamil Dede
Ertuğrul Yıldırım yazdı:

Hocam şuan bende de aynı dediğin gibi sorun var acaba nereden geliyormuş bu ses

motor takozunu değiştirdim motor çok fazla silkeleme yaptığı için titreme ve ses yapıyormuş sonrasında düzeldi sanırım 250 ile 300 tl arası bi rakam ödemiştim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...