İçeriğe Yönlendir

P0030 Hatası İçin Çözüm Öneriniz Var mı?

Ayberk Erdinç06

Recommended Posts

Ayberk Erdinç06

Arac focus mk3 1.6 125ps tivct powershift. Lovato easy fast obd2 lpg kiti mevcut. P0030 kodundan ariza lambasi yakiyor.

Bu kod basit sekilde lpgnin isisindan oturu yanip dikkate almamam gereken bir uyari mi yoksa herhangi bir islem yapmam gerekiyor mu? Sadece bu hatayi veriyor aracim 10 15bindir boyle biniyorum siliyorum elm327 ile tekrar yaniyor.

Hic denemedim ama silip benzinde surup tekrar yakip yakmadigini kontrol edeyim mi birde?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
14 dakika önce, Ayberk Erdinç06 yazdı:

Hic denemedim ama silip benzinde surup tekrar yakip yakmadigini kontrol edeyim mi birde?

Kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

kesinlikle lpg kullanıyorsanız ankara şaşmazda qatro garaja ugrayın derim. çözemedikleri arıza yok lpg ile kullanılan tüm araclarda arıza ısıgı yaktırmıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

P0030 hego1 arızası. oksijen sensörü grafiğine bakılmalı, büyük ihtimal parça değişecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

P0030 hego1 arızası. oksijen sensörü grafiğine bakılmalı, büyük ihtimal parça değişecek.

Zengin yada fakir oluncada sensör arızası gibi uyarı verebiliyor abi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bir sure benzinde kullanin. Bende de bir hata kodu atmisti ama neydi hatirlayamadim 100 km kadar benzinde kullandim sukur yanmadi henuz.

Yorum bağlantısı
Ayberk Erdinç06
13 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

kesinlikle lpg kullanıyorsanız ankara şaşmazda qatro garaja ugrayın derim. çözemedikleri arıza yok lpg ile kullanılan tüm araclarda arıza ısıgı yaktırmıyorlar.

Abi benim arac zaten subap yakti surekli yuksek devir surdugum icin. Hatta katalizoru de bayagi kotu etkiledi. Benim lpgmin kalibrasyonu olsun ltft stft ayari olsun afr ayari olsun dogru bir sekilde yapilmali artik. Sallamaya gelmiyormus bunu anladim. Bugun sabah benzine alayim araci koduda silip oyle gideyim 10 20dk 15 20km bi mesafe yakmazsa parca saglamdir muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...